Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #1
Σε μερικα Μκ7 SPORT υπαρχει απο το εργοστασιο κρυφος φωτισμος στο χορο για τα ποδια του οδηγου και του συνοδηγου....υπαρχει ηδη το ντουί αλλα δεν εχουν βαλει λαμπακια

τα ντουι ειναι σημαδεμενα με κοκκινο κυκλο στις φοτο



το αποτελεσμα ειναι καπως ετσι με λευκα LED που εχω βαλει εγω



τα λαμπακια που μπαινουν στα ντουι ειναι τα ιδια με αυτα που εχουμε και στην πινακιδα μας  και στα φωτα θεσεως(w5w)

αναβουν οταν σβησουμε την μηχανη μας,οταν ανοιξουμε καποια πορτα και μολις βαλουμε μπρωστα ή κλειδωσουμε το αμαξι αρχιζει και χαμηλωνει ο φωτισμος μεχρι που σβηνουν τελειως...δλδ δουλευουν οπως η πλαφονιερα μας!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: hevey

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Εμεις που δεν ειμαστε προνομιουχοι και δεν εχουμε ουτε καλωδιο ουτε ντουι, για να βαλουμε κατι τετοιο θα πρεπει να παμε σε ηλεκτρολογο να περασει τα καλωδια ή μπορει να γινει η δουλεια και στην αντιπροσωπεια?? Παντως ειναι παρα πολυ ωραιο!!!
 

Nos7

Administrator
Original poster
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • Thread starter
  • #3
focusman λογικα και ο ηλεκτρολογος μπορει....ΑΛΛΑ πρεπει να παρει ρευμα απο την πλαφονιερα για να ανοιγουν και τα 2 μαζι ταυτοχρονα οπως εμενα....

Εκτος και εαν θελεις να παρεις απο καπου αλλου ρευμα και να εχει διακοπτακι και να τα αναβοσβηνεις οποτε εσυ θελεις..(εαν παρατηρησεις εγω εχω βαλει και τετοιο..τα λευκα ''βελακια'' και αμα θελω τα αναβω το βραδυ την ωρα που ειμαι εν κινηση)

Υ.Γ την τρυπα για να τοποθετηθουν τα ντουι την εχουν ΟΛΑ μην σας τρυπησει κανενας το αμαξι σας αδικα!!!!!
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
το θεμα ειναι...Ξερει κανεις αν υπαρχουν αντιστοιχα ντουι απο την ford???Τις υποδοχες τις εχω κι εγω στο αμαξι μου...(νομιζω μαζι με τον μιχαλη τα ειχαμε δει)...Μπορουμε να βρουμε ντουι απο ανταλλακτικα???Μετα η δουλεια για να περασεις τα ρευματα ειναι ευκολη??Λογικα πρεπει να τραβηξεις παροχη απο την ασφαλειοθηκη???


PS: πολλα ερωτηματα εκανα... :p
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Λογικά θα υπάρχουν σαν ανταλλακτικά (στη Ford) όλα τα απαιτούμενα εξαρτήματα. Από κει και πέρα χρειάζεσαι και πολλή υπομονή ή γατόνι μάστορα που θα κάτσει να τα φτιάξει ;)
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
για την εκδοση ghia ισχυει κατι τετοιο? αν οχι πως μπορω να βαλω φως στα ποδια οδηγου - συνοδηγου?
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
grg019 said:
αν οχι πως μπορω να βαλω φως στα ποδια οδηγου - συνοδηγου?

Είχα ρωτήσει ένα φεγγάρι και γώ (όχι για Fiesta) και μου είχαν πεί ένα εξωφρενικό ποσό. μάλιστα με είχαν αποτρέψει οι ίδιοι να βάλω.
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
κατι τετοιες μαιμουδιες εχει κανει ο scorpion

ρειξε μια ματια εδω

http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=7
 
  • Like
Αντιδράσεις: Tolarade

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
μπα αστο καλυτερα! ρωτησα και εγω στην αντιπροσωπεια σημερα και με αυτα που ακουσα....ειπα μηπως υπηρχε αλλος τροπος αλλα δυσκολα!!!
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Tα παντα γινονται φιλε μου.Πηγαινε σε ενα ηλεκτρολογο και θα σου κανει την δουλεια με λιγα λεφτα.Τα υλικα δεν κανουν ουτε 20€.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Για πες μας τι άκουσες; Ψήνομαι κι εγώ για τέτοιο φωτισμό πάντως στο mk6 μου και έχω αρχίσει να ψάχνω τα ανταλλακτικά...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
μου ειπανε επειδη δεν υπαρχει εγκατασταση θα πρεπει να γινει εξ αρχης να περαστει καινουργια πλεξουδα, να κατεβει ταμπλω κλπ!!! για τετοια ειμαστε καινουργιο αμαξι?? δε νομιζω...
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
να σου πω την αληθεια φιλε μου δεν τολμησα να ρωτησω....
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
38
athens
Μοντέλο
MK8
grg019 said:
μου ειπανε επειδη δεν υπαρχει εγκατασταση θα πρεπει να γινει εξ αρχης να περαστει καινουργια πλεξουδα, να κατεβει ταμπλω κλπ!!! για τετοια ειμαστε καινουργιο αμαξι?? δε νομιζω...
απ' τη μυγα ξιδι θελει να βγαλει ρε συ αυτος....
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Δεν πιστεύω ότι χρειάζεται να βγει το ταμπλώ. Απλά στην αντιπροσωπία σου το έκαναν να φαίνεται τραγικό. Τέσπα...

Dante! said:
απ' τη μυγα ξιδι θελει να βγαλει ρε συ αυτος....

ξύγκι ρε Dante! όχι ξίδι  qq
 

akridas07

Pro Member
Jul 21, 2010
343
0
0
40
Dante! said:
απ'τη μηγα ξιδι θελει να βγαλει ρε συ αυτος....

το ίδιο μου είχαν πεί και σε μένα Dante, μόνο που εγώ ρώτησα και τιμή..... 3000€ τοποθετημένα
 

Dante!

Hero Member
May 10, 2010
900
0
16
38
athens
Μοντέλο
MK8
akridas07 said:
το ίδιο μου είχαν πεί και σε μένα Dante, μόνο που εγώ ρώτησα και τιμή..... 3000€ τοποθετημένα
εχε μαζι σου και συ ενα πιστολι με 3 σφαιρες....
μια φορα στο τοσο το χριαζεσαι..... qq
τι λενε μωρε,δεν εχουν το θεο τους ετσι?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread