Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Stelios71

Original poster
Newbie
Nov 8, 2017
4
0
0
52
καλησπέρα σε όλους και καλή χρονιά .
έχω αγοράσει ένα μεταχειρισμένο FIESTA ST LINE 1.0cc 125ps πρώτη ημερομηνία αδείας  2016, και θα ήθελα να σας ρωτήσω στο ντουλαπάκι του συνοδηγού έχει φωτισμό LED κόκκινο χρώμα (ταινία LED) είναι στον βασικό εξοπλισμό του αυτοκινήτου ή το είχε βάλει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης ?

σας ευχαριστώ πολύ.
 
Oct 10, 2015
122
4
19
Βασικό εξοπλισμό. Και επιπλέον led κόκκινα στην πόρτα οδηγού και συνοδηγού συν στις ποτηροθηκες κοντά στο χειρόφρενο.
 

thodoris96

Rookie
MK7.5
Jul 27, 2015
16
2
3
Θεσσαλονίκη
Μοντέλο
MK7.5
Το δικό μου mk7,5 titanium με ημερομηνία αγοράς Δεκέμβριο του 2016 δεν ήρθε με ambient lighting όπως έγραφε στον εξοπλισμό. Δεν είπα τίποτα στην αντιπροσωπεία για την απουσία του, αν και ίσως έπρεπε.
Σε φόρουμ του εξωτερικού λίγο που έψαξα είδα πως και σε άλλους που το παρήγγειλαν εκείνη την περίοδο δεν υπήρχε ο φωτισμός
 

Stelios71

Original poster
Newbie
Nov 8, 2017
4
0
0
52
Γιωργος79 said:
Βασικό εξοπλισμό. Και επιπλέον led κόκκινα στην πόρτα οδηγού και συνοδηγού συν στις ποτηροθηκες κοντά στο χειρόφρενο.

φίλε Γιώργο Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου ,
στις πόρτες δεν έχει  μόνο στις ποτηροθήκες .το πήγα σήμερα σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο της FORD επειδή όταν ανάβω αριστερό φλάς με κλειστό διακόπτη φώτων ανάβει ο φωτισμός LED στο ντουλαπάκι του συνοδηγού και μου είπαν ότι το έβαλε  after Market o προηγούμενος κάτοχος δεν είναι στον βασικό εξοπλισμό και δεν μπορεί να διορθωθεί παρά μόνο αν αφαιρεθεί το LED .
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αν το έχει βάλει extra ο προηγούμενος ιδιοκτήτης, τότε έχει πάρει παροχή ρεύματος από λάθος καλώδιο, γι' αυτό και ανάβει η ταινία led με τα flash. Μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου ή σε έναν ηλεκτρολόγο αυτοκινήτων, π.χ. να πάρεις ρεύμα από τον φωτισμό της ποτηροθήκης αφού έχει το δικό σου.

Κάποιος κάτοχος st-line θα μας διαφωτίσει αν όντως ήταν στο βασικό εξοπλισμό ο κρυφός φωτισμός πάνω από το ντουλαπάκι.
 
Mar 26, 2016
283
1
0
29
Αθηνα
σαν κατοχος st-line δεκεμβριος του 2016 στο ντουλαπακι δεν υπαρχει led ταινια ,ουτε καν ο κοκκινος φωτισμος αναμεσα απο το ντουλαπακι και τον αεροσακο του συνοδηγου. μονο κοκκινο φως ειναι στις ποτηροθηκες και ο κρυφος απο τα φωτα στην πλαφονιερα.
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
Καλησπέρα σας παιδιά. Θέλω να αλλάξω φωτισμό στο ΜΚ7.5 φιεστα μου. Γενικά έχω ακούσει πολλά αλλά θέλω να βάλω λεντ. Ποιά μου προτείνετε ;
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
exw provlhmata me ta led tis pinakidas kaigontai kai shmera phga kai evala piraktoseos lefka alla den einai tou pagou to apotelesma kai den einai toso omorfa. aftos mou eipe oti oti kai na valw se led tha ta kaiei.. isxyei?

EDIT:  Δεν γράφουμε greeklish παρακαλώ!
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Spring.n said:
exw provlhmata me ta led tis pinakidas kaigontai kai shmera phga kai evala piraktoseos lefka alla den einai tou pagou to apotelesma kai den einai toso omorfa. aftos mou eipe oti oti kai na valw se led tha ta kaiei.. isxyei?

Όχι, γιατί να τα καίει ? Ή είναι της πλάκας αυτά που έχει και σου βάζει, ή έχει κάποιο θέμα η καλωδίωση στο δικό σου. Εγώ βάζω πάντα καλά SMD με CANBus, και δεν μου έχει καεί ποτέ κανένα, σε κανένα αυτοκίνητό μου.
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
με CANbus ειχα βαλει και μου τα καψε παλι πληρωσα 13 ευρώ το ζευγάρι.. δεν μου βγαζει check τ αμαξι... και εχω μεινει με τα πυρακτωσεως που ναι μεν δεν ειναι κιτρινα αλλα ουτε του παγου.
 

Dimitris.sp

New member
Aug 16, 2016
92
0
6
31
ΠΑΤΡΑ
Πρεπει να πας σε ηλεκτρολογο να το κοιταξει για τα λαμπακια.. συνηθως το σβηνουν με διαγνωστικο το τσεκ
 

Dimitris.sp

New member
Aug 16, 2016
92
0
6
31
ΠΑΤΡΑ
Οσως να μην ειναι καλη ποιοτητας τα λαμπακια.. πρπει να πας σε καποιον που να ξερει σ ξανα λεω
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Kυρία Spring, έχουμε πει ότι ΔΕΝ πρέπει να γράφουμε με greeklish. Από εδώ και πέρα τα posts με greeklish θα σβήνονται χωρίς προειδοποίηση.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Φαγωθήκατε με το πως χαλάνε τα LED, και μου βγήκε και μένα ζημιά :D Βέβαια έγινε στο Kuga, και στο LED στο πορτμπαγκάζ, και έγινε γιατί το είχα σπάσει εγώ όταν το έβαζα, αλλά ορίστε, άλλαξα και εγώ ένα LED....

...βέβαια τα έχω αγοράσει με τη δεκάδα, οπότε μου βγαίνει περίπου 10 λεπτά το κάθε ένα, οπότε δεν αγχώνομαι, μπορώ να αλλάζω ένα LED κάθε βδομάδα :D :D :D
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Led philips x-treme vision 6000k έχω βάλει σε πινακίδα, εσωτερικό φωτισμό, πορτ παγκάζ και φώτα θέσεως και ησύχασα! Δεν σπάνε, δε χαλάνε! Ότι άλλο έβαζα πριν, μετά από λίγο καιρό τρεμόπαιζε...
 

Spring.n

New member
Oct 2, 2017
69
0
0
Δεν το γνώριζα αγαπητέ μου! Με συγχωρείς..

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1520181326[/time]
μου σβισες τα ποστ επειδή ηταν γκρικλισ; συγχαρητηρια.. δεν το γνωριζα . τι να πω.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Ήταν η τρίτη προειδοποίηση, έχουν προηγηθεί άλλες δύο. Από εδώ και πέρα ελπίζω να συνεχίσουμε όπως πρέπει.

Ευχαριστώ.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread