Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
Λοιπον παιδια μιλησα σημερα με τον Καρανικολα !Απ οτι μου ειπε αυριο θα παραλαβει τα πραγματα (φιλτρο - προγραμμα??) και μαλλον μεθαυριο θα ξεκινησουμε την μετατροπη  !!Ολα αυτα εκτος απροοπτου φυσικα! Αντε να τελειωνουμε!  :)
 

vouts

Hero Member
May 10, 2010
2,196
3
38
33
Peiraeus
Αντε ρε...Με το καλο....Καλοφορετα... ;) Και θελω βολτα μολις τα βαλεις.... :D
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
με το καλο ρε χρησταρα ευχομαι να βγει πανω απο 140 να φας ακομα και την mountune
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
αντε ρε Χρισταρα περιμενουμε εντυπωσεις
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
πηγα ρε σ αλλα εφυγα στεναχωρημενος :( ειδα το mail που εστειλε ο Κ. david moore της mountune στον καρανικολα το οποιο ελεγε οτι τα πραγματα θα ερθουν στις 25 του μηνος ... δεν πειραζει ομως δεν πτοουμαστε!!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Σιγά μη κάτσουμε να σκάσουμε για την mountune και τον david. :p :p  εμείς εδώ στο fiestamaniacs έχουμε τους  turbomaniac,nitro,vt,zt και όλα τα καλά παιδιά… για να του τραβήξουμε ένα καλούτσικο τούρμπισμα ;D :p
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
Λοιπον παιδια μιλησα σημερα με τον Καρανικολα !Απ οτι μου ειπε αυριο θα παραλαβει τα πραγματα (φιλτρο - προγραμμα??) και μαλλον μεθαυριο θα ξεκινησουμε την μετατροπη  !!Ολα αυτα εκτος απροοπτου φυσικα! Αντε να τελειωνουμε!  :)

απ' οτι είδα το κιτ περιλαμβάνει ένα κολάρο σιλικόνης, panel filter, και όλη την εξάτμιση με καταλύτη ελύθερο και καινούργιο (πολύ ωραίο) χταπόδι. Λεει μεσα και κάτι για recalibration of the TiVCT, αλλα δεν καταλαβαίνω αν είναι πρόγραμμα.


Με γεια! Ποσο πηγε αν επιτρέπεται το κίτ?
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
ναι αλεξη σωστα τα λες! στην ουσια ενα Φ.Π.Ε ειναι :) δεν ξερω μολις μπουν τα πραγματα θα ενημερωσω και για τιμες! ;)

Παντως εγω το κόβω για πανω απο 140 άλογα. Αν το μετρήσεις μαλλον θα δειξει 144-145 με καλές βενζίνες και motorcote.
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
ναι και εγω για αυτα τα νουμερα ευελπιστω ...θα δειξει !! motorcote??? δηλαδις?

Το γνωστο αντιτριβικό. Κανει δουλεια δεν ειναι μουφα... Αν και το χουν 40 ευρω για τ' αυτοκίνητα..

Αχετο, την εξάτμιση που φορας μπορεις να την πουλήσεις σε κανά άλλο μελος. ;)
 

ChrisFrou

Original poster
Pro Member
May 10, 2010
674
1
0
13
Αγ.Δημητριος (Αθηνα)
αντιτριβικο χμμμμ ακομα δεν εχω καταλαβει :p οχι η εξατμιση ειναι μερος του κιτ αφου την εβαλα μεσω του καρανικολα ο οποιος θα μου βαλει και το κιτ , οτι απομενει δλδ
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
ChrisFrou said:
αντιτριβικο χμμμμ ακομα δεν εχω καταλαβει :p οχι η εξατμιση ειναι μερος του κιτ αφου την εβαλα μεσω του καρανικολα ο οποιος θα μου βαλει και το κιτ , οτι απομενει δλδ

αντε με το καλό.

Υπαρχουν καποια προσθετα που μπαίνουν στα λάδια και μειώνουν περισσότερο τις τριβές. Τα καλύτερα είναι το militec και το motorkote (γι΄ αυτο ειναι και τα ακριβότερα) Αλλα αυτά είναι για οταν κάθε μερα κυνηγιέσαι με άλλους στο δρόμο...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread