Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Swordman

Original poster
MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
43
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
nos7 said:
και παλι δεν βλεπω να εχει αναβαθμηση για το δικο μας ηχοσυστημα μονο για την συμβατοτητα με τα κινητα λεει :(

Στo link που σου έδωσα, πατώντας το download δεξιά από το "Ford Audio Update" (δίπλα στο εικονίδιο του zip) κατεβάζεις το software και ακριβώς απο πάνω κατεβάζεις τις οδηγίες σε pdf για το δικό μας ηχοσύστημα (FIESTA MK7)
 

foxmp

Rookie
Dec 27, 2012
18
0
0
αθηνα
Καλησπέρα...χθες πήγα στην αντιπροσωπία για το update μου ειπςν ολα καλα αλλα δεν μπορώ και παλι να παιξω μουσική μέσω bluetooth (δεν ειναι ξ εκδοση με usb )κανω κατι λαθος;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Aπ' όσο έχω δει παλιότερα, τα mk7 χωρίς usb δε μπορούν να παίξουν μουσική μέσω bluetooth (bluetooth audio δηλαδή). Aντιθέτως τα mk7 με usb θύρα, μπορούν. Προφανώς είναι θέμα της μονάδας bluetooth.
 

foxmp

Rookie
Dec 27, 2012
18
0
0
αθηνα
kostg said:
Aπ' όσο έχω δει παλιότερα, τα mk7 χωρίς usb δε μπορούν να παίξουν μουσική μέσω bluetooth (bluetooth audio δηλαδή). Aντιθέτως τα mk7 με usb θύρα, μπορούν. Προφανώς είναι θέμα της μονάδας bluetooth.
ξερεις αν αυτο μπορει να αλλαξει καπως;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Είχα διαβάσει παλιότερα σε αγγλικό forum ότι πρέπει να αλλάξεις τη μονάδα του bluetooth με άλλη που το υποστηρίζει και μετά να γίνει update του εγκεφάλου για να δεχτεί τη νέα μονάδα. Δεν περιμένω να κάνουν κάτι τέτοιο οι ελληνικές αντιπροσωπείες + ότι το κόστος είναι πάνω από 300 ευρώ. Αξίζει;

Υ.Γ. Επίσης δε γνωρίζω κάποιον που να το έχει κάνει...
 

Swordman

Original poster
MK7
Member
Nov 7, 2011
234
0
16
43
ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΚΡΗΤΗΣ
Μοντέλο
MK7
Νεο site (το παλιό "ford mobile connectivity" μάλλον "έπεσε" ή το "ρίξανε") για την συμβατότητα αυτοκινήτου και περιφεριακών συσκευών (BT,USB) της ford:

http://www.ford.co.uk/experience-ford/Technology/MobileCompatibility

Απλά σ' αυτό δεν υπάρχουν πλέον τα λινκ που κατεβάζαμε updates για το ηχοσύστημα... :( :(
Αν τα βρει κάποιος τα παραθέτει εδώ.
 

kundun

Member
Jan 31, 2015
105
0
0
42
Αθήνα
Ρε παιδιά μήπως έχει τύχει σε κανέναν να μην συνδέεται το κινητό με το Bluetooth όταν έχει το κινητό του να πιάνει όλα τα δίκτυα (GSM & WCDMA)? Πιάνει μονο με GSM σε εμένα. Χρειάζομαι update ή υπάρχει ψηλό ασυμβατότητα με την συσκευή μου λέτε?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Κανε μια δοκιμή με μια αλλη συσκευή να δεις τι παίζει...
 

kundun

Member
Jan 31, 2015
105
0
0
42
Αθήνα
Έχω δοκιμάσει διάφορες συσκευές (μάρκες & μοντέλα) αλλά δεν κατέληξα σε κάποιο συμπέρασμα. Μπορεί σε ίδια μάρκα κινητού να μην το κάνει κ σε άλλο μοντέλο να το κάνει.
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Θέλω να κάνω και εγώ την αναβάθμιση αλλά δεν έχω usb . Υπάρχει τρόπος να το κάνω μόνος μου; Αν πάω στη ford πόσο θα κοστίσει και πόσο χρόνο θα κάνουν;

Μετά την αναβάθμιση θα μπορεί να εντοπίσει το κινητό μου με bluetooth που τώρα δεν μπορεί?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δε γνωρίζω να υπάρχει τρόπος να γίνει αναβάθμιση από τον πελάτη χωρίς usb. Θα πρέπει να πας σε ένα επίσημο συνεργείο. Αν δεν αναγνωρίζει γενικά κανένα κινητό, σκέψου το ενδεχόμενο να υπάρχει κάποια βλάβη, πράγμα που σημαίνει περισσότερα εργατικά ή και ανταλλακτικά.
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Βρίσκει κινητά γενικά . Της συζύγου το βρίσκει. Το δικό μου δεν μπορώ να συνδέσω. Με κινητό γενικά γίνεται μέσο bluetooth?
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Θες να συνδέσεις το κινητό στο αμάξι για να κάνεις κλήσεις πχ απ την κονσόλα?
 

Nikitoudis

New member
Apr 3, 2016
51
0
6
Πύργος
Μοντέλο
MK6.5
Ναι αλλά το δικό μου δεν το βρίσκει. Και το ήχο μόνο να μεταφέρω καλά είναι.. αναβάθμιση μπορώ να του κάνω από το κινητό?
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Σε μερικά κινητά (ειδικά android) δεν φτάνει απλά να ανοίξεις το bluetooth. Πρέπει να πας στις ρυθμίσεις να το κάνεις ορατό σε άλλες συσκευές γιατί από default ανοίγει σε κρυφό. Μπορεί για αυτό να μην στο βλέπει. Μόνο με USB νομίζω αναβάθμιση ή αντιπροσωπία.
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
Μηπως ξερει κάποιος απο που μπορούμε πλέον να κατεβάζουμε τα update;
Κανενα link απο τα παραπάνω δεν δουλευει..
Στο επίσημο site λεει οτι για να τα κατεβάσεις πρεπει να κανεις λογαριασμό αλλα οταν πας να τον δημιουργήσεις απο το δευτερο βήμα και μετα δεν σε αφήνει να συνεχίσεις.
Μηπως εχει κάποιος το τελευταίο firmware η μηπως μπορω να το βρω καπου αλλου;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread