Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nikos_ioakeim

Newbie
Apr 21, 2020
5
0
1
28
Γενικά, στα τζάμια τα οποία βρίσκονται πίσω απ'τον οδηγό, επιβάλλεται να έχουν πιστοποιητικό για τα φιμέ;
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
δεν εχω ιδεα φιλε μου εγω προσωπικα
 

ilias86

Hero Member
Vip Team
MK7.5
May 28, 2011
1,194
22
38
37
Γλυφάδα
Μοντέλο
MK7.5
nikos_ioakeim said:
Γενικά, στα τζάμια τα οποία βρίσκονται πίσω απ'τον οδηγό, επιβάλλεται να έχουν πιστοποιητικό για τα φιμέ;
Το πιστοποιητικό δείχνει ότι οι μεμβράνες είναι εγκεκριμένου τύπου και μπορεί να στο ζητήσουν στο κτεο. Δεν έχει κάποια άλλη χρησιμότητα
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Καλησπέρα.
Ήρθε και η δική μου σειρά να βάλω αντηλιακές μεμβράνες στο αυτοκίνητο. Έχω κάνει μια έρευνα αγοράς αλλά δεν μπορώ ακόμα να αποφασίσω αν αξίζουν τη διαφορά στο ποσό οι νανοκεραμικές ή όχι. Σκεφτόμουν είτε να πάω σε expel hp (μεσαία σειρά) , madico onyx (μεσαία σειρά) ή global armolan νανοκεραμικές. Η διαφορά στην τιμή είναι της τάξεως των 50€-60€ αλλά παρόλα αυτά είναι ένα μη αμελητέο ποσό. Έχει κάποιος άποψη/εμπειρία από τις συγκεκριμένες; Μήπως οι νανοκεραμικές ναι μεν κόβουν παραπάνω ακτινοβολία αλλά δεν είναι και τόσο απαραίτητες για το κλίμα της Αθήνας;
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Η καλύτερη πρόταση είναι η προσφορά της Carglass, μπροστά βάζουν Nano που είναι οι καλύτερες της αγοράς, οπότε είσαι και νόμιμος και με την καλύτερη μεμβράνη (και σε πολύ καλή τιμή με την προσφορά)
 
  • Like
Αντιδράσεις: George.B.
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Εγώ μπροστά στο παρμπριζ δεν έβαλα τίποτα, έβαλα σε όλα τα υπόλοιπα παράθυρα Madico Desert 20. Στην car glass που είχα πάρει τηλ μου είχαν πει αρκετά παραπάνω λεφτά χωρίς όμως να ξέρω τι μεμβρανες θα έβαζαν, δεν ρώτησα.
 

George.B.

New member
Dec 9, 2019
82
22
8
Η carglass αυτή την περίοδο έχει 40% έκπτωση. Για το πακέτο που αναφέρει ο The Ace The Ace βγαίνει 130€ χωρίς παρμπρίζ και 105€ το παρμπρίζ, σύνολο στα 235€. Παρόλα αυτά μάλλον θα πάω σε xpel prime hp ολικό ντύσιμο με παρμπρίζ στα 190€.
 
Last edited:
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
130 χωρίς παρμπριζ είναι καλά. Όταν είχα πάρει εγώ τηλ μου είχαν πει πάνω από 200 χωρίς παρμπριζ, δεν θυμάμαι ακριβώς το ποσό για να σας πω. Έτσι διάλεξα άλλη εταιρία με κόστος 150 για πεντάθυρο.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,307
180
63
50
Αθήνα
Η τιμή της προσφοράς της Carglass απλά δεν συγκρίνεται, όχι μόνο επειδή βάζουν Nano μπροστά (η διαφορά τιμής της nano από τις απλές σειρές είναι σχεδόν διπλά λεφτά) αλλά και επειδή δίνουν όλα τα απαραίτητα έγγραφα (πιστοποιητικό και υπεύθυνη δήλωση για να είστε νόμιμοι). Αν θέλετε να βάλετε και parebrise, μόνο nano μπαίνει που έχει σειρά με 90% VLT (ή εντελώς διάφανη), εξ'ου και το υψηλό κόστος (~100€)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread