Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Καλορίζικο με πολλά ασφαλή και απροβλημάτιστα χιλιόμετρα Γιώργο. Πολύ καλό το αποτέλεσμα.
Φαντάζομαι πως σηκώνει και παραπάνω πίεση με αποτέλεσμα να ξεπερνά τα 400 ;)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
καλοριζικο γιωργο...μια λεπτομερη παρουσιαση της μετατροπης σου θα ηταν πολυ πολυ χρησιμη
για ολους μας σε ξεχωριστο δικο σου θεμα  ;)
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
geo_nos said:
Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως το φιέστα γυρίζει πλέον στους δρόμους του κιλκίς.δουλεύει στα 312 άλογα με πίεση 1.3.το οδήγησε όλη η παρέα και άπαντες έχουν μείνει άφωνοι.ο πατέρας μου εντυπωσιάστηκε και ούτε το murano  δεν του κάνει αίσθηση.δεν έχει παρουσιασει
μπραβο φιλε πολυ καλο αποτελεσμα....καλοταξιδο να ειναι και με προσοχη τωρα...
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Καλοριζικο και προσοχή στο δρόμο..

Περιμένουμε βίντεο και φωτό απο τον κινητήρα...
 

Vrachos

New member
May 21, 2010
56
0
6
Λάρισα
geo_nos said:
Είμαι στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσω πως το φιέστα γυρίζει πλέον στους δρόμους του κιλκίς.
Και όπως θα κατεβαίνει Αθήνα δεν θα περάσει από Λάρισα;  :p
Έστω 10 λεπτά να δω το μηχανοστάσιο :)
Μεγειές
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
40
Καλαματα
Μπραβο Γιωργο,να χαιρεσαι το θηριο σου.Ελπιζω να βρεθουμε να τα πουμε και απο κοντα.
Προσοχη και μετρο στο γκαζι.
 

geo_nos

Rookie
May 10, 2010
35
0
0
ρε παιδια βλεπω ολες αυτες τις ευχες και δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω.
δυστυχως υπαρχουν μερικοι "επαγγελματιες"  στην χωρας μας οι οποιοι οδηγουν τοσο προσεκτικα ωστε παραλιγο να ειχαμε οτι χειροτερο...το αμαξι δεν προλαβα να το ευχαριστηθω ουτε στο ελαχιστο.καποια στιγμη που θα βρω την δυναμη να το ξεσκεπασω με τον μηχανικο μου ισως να βαλω αγγελιες μερικα πραγματα απο το μηχανοστασιο.προσπαθω να πουλησω οτι ειχα καβατζα και αυτο για να μην τα βλεπω... :'( λυπαμαι πολυ για το φιεστακι.
 

antre

Member
Jun 24, 2010
202
0
0
40
athina
εσυ να εισαι καλα φιλε μου!!! και οσο αφορα τους ''επαγγελματιες οδηγους''  απλα στα χαρτια ειναι μονο!! δεν εχουν ιχνος οδικης παιδειας!! νομιζουν οτι ο δρομος τους ανηκει!!
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
40
Καλαματα
Γιωργο υγεια πανω απο ολα.Μπορεις να βρεις ενα μετεχ φιεστα στ με 5-6000 και να του φορεσεις ολα τα πραγματα που εχεις.Νομιζω το αμαξι σου ειναι μοναδικο....οτι αποφασισεις και χρειαστεις ειμαστε εδω να βοηθησουμε.
 

geo_nos

Rookie
May 10, 2010
35
0
0
πηρα αλλο παιχνιδι προς το παρον.το φιεστα μου εδωσε πολλες στιγμες ευτυχιας αλλα δεν συμφερει πλεον.τα περισσοτερα πραγματα μου θα τα παρει φιλος μου απο αθηνα με στ και αυτος και θα τον εχετε  κοντα σας να δειτε την μετατροπη απο κοντα και οχι απο τον υπολογιστη...
ακομα αναρωνω και εγω και η κοπελα μου αλλα η πικρα ειναι μεγαλη.

σας ευχαριστω και παλι παιδια.θα συνεχισω να γραφω γιατι σας παω...συγνωμη για το off topic.
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Αν το παιχνίδι είναι αυτό που φαίνεται στο avatar σου τοτε :  worthy worthy worthy

θα περιμένουμε να το δούμε live τότε... ;)

καλή ανάρρωση κ στους δυο σας... :)
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Lucifer said:
:eek: :eek: :eek: :eek: κρίμα ρε Γιώργο αφου εσύ είσαι καλά αυτο είναι το σημαντικό  ;)
geo_nos said:
ρε παιδια βλεπω ολες αυτες τις ευχες και δεν ξερω πως να σας ευχαριστησω.
δυστυχως υπαρχουν μερικοι "επαγγελματιες"  στην χωρας μας οι οποιοι οδηγουν τοσο προσεκτικα ωστε παραλιγο να ειχαμε οτι χειροτερο...το αμαξι δεν προλαβα να το ευχαριστηθω ουτε στο ελαχιστο.καποια στιγμη που θα βρω την δυναμη να το ξεσκεπασω με τον μηχανικο μου ισως να βαλω αγγελιες μερικα πραγματα απο το μηχανοστασιο.προσπαθω να πουλησω οτι ειχα καβατζα και αυτο για να μην τα βλεπω... :'( λυπαμαι πολυ για το φιεστακι.


Αφου είσαι συ καλά μην το συζητάς!!! υπαρχει ένα καλό ΣΤ μαμα εδώ στην τρίπολη.. Αν θες λύσε οτι σώζεται απο το τούρμπο κίτ (τουρμπίνα, σωληνώσεις, καζάνια, μπεκ) και το συζητάμε να το αγοράσεις, να στα βάλω επάνω και να στο φτιάξω έτοιμο με τον δικό σου εγκέφαλο για να μην χάσεις τις ρυθμίσεις απο το πρόγραμμα. Επειδή ο φίλος μου έχει αντιπροσωπεία απο φορντ θα σου κανει και δόσεις άμα θέλεις. (Σδραλας chevrolet-ford, Τρίπολη) 
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
panos.l said:
Tίποτα δεν είναι μη βελτιώσιμο...Αρκεί να έχεις να διαθέσεις τα χρήματα και την τρέλα!!Απλά αυτό που λέω είναι ότι δίνεις πολλά λεφτά και αυτό που παίρνεις δεν είναι τόσο καλό και εμφανές όσο σε άλλα αυτοκίνητα...Και δεν ξέρω κατα πόσο είναι νεας τεχνολογίας αυτα τα μοτέρ!!Δεν λεω ότι είναι παλιά, απλά δες τα καινούρια opel, vw της κατηργορίας και το νεο ecoboost φυσικά (και μεταβλητός και τουρμπινα) και θα καταλάβεις τι εννοώ!Αυτά τα αυτοκίνητα βγάζουν πιο πολλά άλογα και απο τα πρώτα σταδια των duratec και απο τα δυνατά 2λιτρα st...

ωχ θα παω να το πουλησω το ΣΤ....χααχαχαχχαχαχαχα....
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
panos.l said:
Εσένα δεν είναι απλο στ.........Διαστημόπλοιο είναι!! AR15firing AR15firing AR15firing
χαχαχαχαχα!

χαχαχαχαχαχαχα......παντως για τα στ εχεις δικιο πεταμενα λεφτα απο θεμα αποδωσεις για ατμοσφαιρικη βελτιωση παντα...το ξερω και απο πρωτο χερι καλα.....καλυτερα να παρεις το καινουριο στ οταν βγει που και τουρμπατο θα ειναι και θα περνει αλογα πολυ ποιο ευκολα....με τα 5.000χιλιαρικα  που ειχα δωσει εγω για ατμοσφαιρικη βελτιωση(στ190)αν ειχα ενα καλο τουρμπατο θα ειμουν σχεδον 500αλογα...
 

fiestavt

Member
May 10, 2010
117
0
0
40
Καλαματα
falcon said:
χαχαχαχαχαχαχα......παντως για τα στ εχεις δικιο πεταμενα λεφτα απο θεμα αποδωσεις για ατμοσφαιρικη βελτιωση παντα...το ξερω και απο πρωτο χερι καλα.....καλυτερα να παρεις το καινουριο στ οταν βγει που και τουρμπατο θα ειναι και θα περνει αλογα πολυ ποιο ευκολα....με τα 5.000χιλιαρικα  που ειχα δωσει εγω για ατμοσφαιρικη βελτιωση(στ190)αν ειχα ενα καλο τουρμπατο θα ειμουν σχεδον 500αλογα...
Τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι,πχ εμενα μου πηγε 2000 και ειμαι υπερευχαριστημενος,τα 5000 για το στ190 οντως ειναι υπερβολη ,νομιζω τωρα με πολυ λιγοτερα χρηματα κανεις κατι καλο οσο αναφορα την ατμοσφαιρικη βελτιωση.
Το παν ειναι να ξερεις που θελεις να φτασεις και σε τι κατηγοριες θα παιζεις.

Για να τουρμπισεις και να βγαλεις 500 αλογα θα χρειαστεις πολλα περισσοτερα απο τα 5000, θελεις οσα ακριβως εχεις δωσει και εσυ για τον κομπρεσορα,τα ιδια ακριβως πραγματα,περιπου 15000 ευρωπουλα  που ειναι παρα μα παρα πολλα χρηματα.
 

falcon

Member
May 12, 2010
211
0
0
40
περιστερι
δεν μιλησα να τουρμπισω στ αλλα ενα καλο αμαξι που ειναι απο την μανα του τουρμπο....πχ s3...πιστευω με 5.000χιλιαρικα αντε και λιγο παραπανω  οχι τα 15.000 που εχω δωσει εγω θα ειμουν κοντα στα 500αλογα....αφου εσυ εισαι ευχαριστημενος οκ αλλα πιστευω πλεον οτι λιγα αυτοκινητα θα περνας σαν ατμοσφαιρικος....και ας το εχεις πειραξει το αμαξι....εμενα με πειραζε πολυ γιατι ετρωγα ξηλο απο πολλα αυτοκινητα με λιγοτερα κοιβικα...οποτε αφου το πειρα ειπα να το πειραξω αρκετα...οπως το βλεπει κανεις....
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread