Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

BLUE-WHITE

Pro Member
May 12, 2010
447
0
0
Athens
Tουρμπισιο ST?Μονο ενα ηξερα αλλα δεν υπαρχει τωρα...(Απο εδω ηταν...Αθηναϊκο)...
 

Simeonidhs RT

Member
Oct 7, 2010
258
0
0
Thessalonikh
Εδώ Θεσσαλονίκη με ένα μεγαλούτσικο intercooler μπροστά και μάλλον έχει και external (Νομίζω)....Οταν τον ξανά πετύχω θα του μιλήσω.... ;)
 

tm099

New member
Oct 25, 2010
84
0
0
Ορίστε και ένα καινούργιο δωράκι για τους κατόχους st150!!!! AR15firing AR15firing ok234
1654055_669048559803173_460980586_n.jpg
 

turbomaniac

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
καταπληκτική δουλειά φαίνεται να είναι, αρκεί το πάχος της σωλήνας να είναι 2.5 χιλστ τουλάχιστον, αλλιώς ραγίζει... Την μπαταρία την βλέπω για μετακόμιση....
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
εγω το ειπα σε αλλα ποστ  η τουρμπίνα με κινηγαει και με έπιασε λοιπον,εχω ξεκινήσει να μαζεύω πραγματα σε λιγο καιρο θα σας  ενημερώσω τι εκανα. AR15firing
 

KARBY

Pro Member
Feb 12, 2015
318
3
18
Κατι το οποιο δεν τολμησαν ουτε ξενοι βελτιωτες ,γιατι να πετυχει απο τους Ελληνες ?
Προβληματισμος και οχι κακια .
Ειναι στενο το μηχανοστασιο και κακια διαταξη του εμπρος προφυλακτηρα για ψηγεια
και ολα τα συνεπακολουθα.
Η καταργηση του κληματιστικου εαν υπαρχει,θεωρειται δεδομενη.
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
KARBY said:
Κατι το οποιο δεν τολμησαν ουτε ξενοι βελτιωτες ,γιατι να πετυχει απο τους Ελληνες ?
Προβληματισμος και οχι κακια .
Ειναι στενο το μηχανοστασιο και κακια διαταξη του εμπρος προφυλακτηρα για ψηγεια
και ολα τα συνεπακολουθα.
Η καταργηση του κληματιστικου εαν υπαρχει,θεωρειται δεδομενη.
Karby τι λες?? αληθεια δεν εχεις δει turbo ST150? Με κλειστο μοτερ με σφυρια με υβριδια με μαμα εγκεφαλο launch flat ολα γινοντε!! Μια χαρα χωρο εχει για κουλερ και μεγαλο κιολας!
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
KARBY said:
Κατι το οποιο δεν τολμησαν ουτε ξενοι βελτιωτες ,γιατι να πετυχει απο τους Ελληνες ?
Προβληματισμος και οχι κακια .
Ειναι στενο το μηχανοστασιο και κακια διαταξη του εμπρος προφυλακτηρα για ψηγεια
και ολα τα συνεπακολουθα.
Η καταργηση του κληματιστικου εαν υπαρχει,θεωρειται δεδομενη.

Μαλλον δεν εισαι καλα ενημερωμένος. Υπάρχει ολόκληρο cap στην Αγγλία με turbo st 150 με πολυ αξιοπιστία και πολλα μίλια  μεσα στην πιστα


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]19, Σεπτεμβρίου, 2017, 12:12:43[/time]

Staros said:
Κλειστο μοτερ?

ναι θα ξεκινήσει με κλειστό μοτερ μεχρι να βάλω άγραφο γιατι εδω μπορούνε να μου το ρυθμίσουν με πίεση 0.4 με μαμά εγκέφαλο ακομη και σφυριλατο να ειναι. Αν και με κλειστο μοτερ εχουν καλο αποτέλεσμα στην Αγγλία που τα φτιάχνουν. Βεβαια επειδη δεν θα κρατηθώ στο 0.4 μολις αποκτήσω τον άγραφο θα μπουν και τα μέταλλα.


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]19, Σεπτεμβρίου, 2017, 12:12:45[/time]

Χθες εκανα την αρχή. Πηγα την μπαταρία πισω στην ρεζέρβα για να εχω αρκετό χορό.
Τωρα περιμενω να μου ερθει η μαντεμενια πολλαπλή που εχω παραγγείλει για να ετοιμάσω παροχές λάδια/νερά κατι που ακομη το μελετάει το μυαλό μου απο που θα της κλέψω. Ισως οταν ερθει η πολλαπλή και βάλω επανω την τουρμπίνα να με οδηγήσει καπος. Να πω επίσης οτι εχει πολυ χώρο πισω στο μηχανοστάσιο και η τουρμπίνα θα εχει πολυ χορό ( περισσότερο και απο εργοστάσια Τούρμπο που εχω δει) επίσης εξω τα δουλεύουνε με τουρμπίνες που εχουν κοντό πλακάκι οπως ειναι η σειρα Vf k td της ihi γιαυτο τον λογο για να εχουν χορό.
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Και st 150 turbo στην πιστα και με τα intercooler τους και μπαίνει και η γρίλια αμα την θελει καποιος


Και ενα λινκ που δινει την εφαρμογή του intrecooler για να μην έχουμε θεωρίες χωρις γνώση
https://www.sico-developments.co.uk/collections/05-09-fiesta-mk6-st/products/fiesta-mk6-st150-airtec-huge-70mm-core-intercooler
 

Aggelos Mpa

Member
May 10, 2010
182
2
0
40
Και ενα βιντεάκι με 330 άλογα με πίεση με 1.6 σφυριλατο με μαμά εγκεφαλο.
https://youtu.be/Pev5VUgy5nE
Και εδω ειναι με το κιτ της aed με κλειστό μοτερ και ειναι ρυθμισμένο απο την εταιρία στο 1.1
https://m.youtube.com/watch?v=qmtFIBOtwzw
Υπάρχει και αμερικανική εταιρία που βελτιώνει τον duratec 2.0l σε Τούρμπο και το focus εχει και ποιο λιγο χορό.https://www.fswerks.com/collections/turbo/products/fswerks-duratec-turbocharger-kit-ford-focus-2-0l-duratec-stage-1-2-intercooled-2003-2007
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Και μην ξεχνάμε και την υπέρτατη μετατροπή του Κακλαμάνου, αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει αυτό το πιστόλι πια  :'(

https://www.youtube.com/watch?v=H_vT-piQ1bg
 

mexico

Pro Member
May 10, 2010
364
0
16
Υπάρχει και το sct για πρόγραμμα για να αποφύγεις άγραφο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread