Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
Καλησπερα οπως λεει και ο τιτλος γνωριζετε κατι, αν υπαρχει επενδυση για το καπο του φιεστα..οπως για παραδειγμα ειναι στην φωτο το ΣΤ

Uploaded with ImageShack.us
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nαι, υπάρχει, το ζητάς σε οποιαδήποτε αντιπροσωπεία ή μαγαζί με ανταλλακτικά Ford. Κοστίζει γύρω στα 60 ευρώ με τα κλιπς που το στηρίζουν στο καπό.
 

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
Πολυ ωραια..Ευχαριστω πολυ...Τελος Μηπως γνωριζεις και το υλικο απο το οποιο ειναι φτιαγμενο..?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Δεν ξέρω τι υλικό είναι ακριβώς... Ένα μαύρο χοντρό σαν ύφασμα είναι, που όταν το πιέζεις ζουλιέται και προφανώς αντέχει σε υψηλές θερμοκρασίες. Στην πράξη κόβει λίγο θόρυβο από τη μηχανή και εμποδίζει τη θερμότητα να μεταφέρεται στο καπό.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
παραπάνω από 60e έχει κώστα και kas θα χρειαστεις περίπου στα 12-15 κλιπς τα οποία έχουν λίγο ψηλά την τιμή τους
αυτό ήταν η πρώτη μου μόντα με το που πήρα το αμάξι,όσο για τον θόρυθο είναι αυτά που είπε ο Kostg
 

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
scorpion said:
παραπάνω από 60e έχει κώστα και kas θα χρειαστεις περίπου στα 12-15 κλιπς τα οποία έχουν λίγο ψηλά την τιμή τους
αυτό ήταν η πρώτη μου μόντα με το που πήρα το αμάξι,όσο για τον θόρυθο είναι αυτά που είπε ο Kostg
Αδερφε αν επιτρεπετε ποσο σου στοιχισε(συνολικα) εσενα..?Το αγορασες απο αντιπροσωπεια..?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kas said:
Αδερφε αν επιτρεπετε ποσο σου στοιχισε(συνολικα) εσενα..?Το αγορασες απο αντιπροσωπεια..?

τιμή δεν θυμάμαι όπους σου είπα και από το πμ αλλά το αγόρασα από μαγαζί που πουλάει ανταλλακτικά ford
 

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
την αγορασα τελικα την επενδυση..Μια 80αρα μου βγηκε..δεν ξερω ομως τωρα τι παιζει ακομα με την χοανη που εχω γιατι σχεδον ακουμπανε(χοανη με επενδυση) και λεω μηπως δεν τραβαει καλα τον αερα η χοανη..παντως πριν λιγο που πηγα να το βαλω μπροστα δεν επερνε(στην 3 πηρε)..θα το κανω καμια βολτα να δω και καταναλωση..scorpion ειχες κανα τετοιο θεμα εσυ..?

Υ.Γ την χοανη την εχω τοποθετημενη οπως εδω http://imageshack.us/photo/my-images/862/xoanijr.jpg/
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kas said:
την αγορασα τελικα την επενδυση..Μια 80αρα μου βγηκε..δεν ξερω ομως τωρα τι παιζει ακομα με την χοανη που εχω γιατι σχεδον ακουμπανε(χοανη με επενδυση) και λεω μηπως δεν τραβαει καλα τον αερα η χοανη..παντως πριν λιγο που πηγα να το βαλω μπροστα δεν επερνε(στην 3 πηρε)..θα το κανω καμια βολτα να δω και καταναλωση..scorpion ειχες κανα τετοιο θεμα εσυ..?

Υ.Γ την χοανη την εχω τοποθετημενη οπως εδω http://imageshack.us/photo/my-images/862/xoanijr.jpg/

όχι δεν έχω θέμα κανένα,όπως βλέπω στην φωτογραφία που έβαλες λογικό είναι να ακουμπάει επειδή είναι αλουμινένια η σωλήνα και μεγαλή η χοάνη σου,εμένα μου ακούμπαγε και η πλαστική σωλήνα ότι την είχα
 

kas

Original poster
Rookie
Σεπτ. 27, 2010
34
0
0
33
Aθηνα
Στην σωληνα δεν ακουμπαει καθολου..βρισκει μονο σε ενα μερος τις χοανης(εκει στον λαιμο)..και τωρα που το κοιταζα δεν την καπακωνει(την χοανη)..θα το ερευνησω ομως κι αλλο.. ;D
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
ορίστε και μία φωτογραφία όπου έχω βάλει σε κόκκινο κύκλο (θα σας φύγει λίγο το μάτι για να τις δείτε) και τις τάπες (12) όπου θέλει για να στερεωθεί
 

gazmas

New member
Apr 13, 2013
60
0
6
ωραιο φαινεται ,αν κοβει και θορυβο θα ειναι σουπερ!
 
Aug 7, 2014
53
0
6
40
αξίζει να βάλω την επένδυση ή δεν θα κάνει διαφορά;
έχω πολύ θόρυβο από τον κινητήρα.....
ένα από τα λίγα αρνητικά του αυτοκινήτου μου...
θόρυβος και κοντές σχέσεις.....
 

yannis_s

Hero Member
May 10, 2010
1,397
5
38
39
νεα αγχιαλος
ελα μωρε πως κανεις ετσι.. βαλε ενα τελικο να κανει θορυβο η εξατμιση.. το μονο σιγουρο δεν θα ακους το μοτερ tease
tease
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread