Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

merlin

Original poster
New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Καλησπέρα πάιδια, και καλώς σας βρήκα. Κάτοχος Fiesta S 1.6 απο το 2006, σκέφτομαι να περάσω στο νέο St-line. Ο προβληματισμός μου είναι ο εξής. Από εμπειρία στο δικό μου mk6 και σε mk7 κολλητού μου, έχουμε και οι 2 πρόβλημα με τις ζάντες. Στραβώνουν αρκετά εύκολα. Σε προηγούμενο αμάξι με enkei 17" δεν είχα κανένα θέμα. Οπότε σκέφτομαι, αξίζει με το καλημέρα να αλλάξω ζάντες για καλύτερη ποιότητα ή άραγε θα είναι οι μαμά ποιοτικές ?? Στο αισθητικό κομμάτι είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Οι εμπειρίες σας με τις εργοστασιακές ζάντες? Ευχαριστώ προκαταβολικά
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Καλησπέρα και καλώς ήρθες  :)

Πέρασε από εδώ να μας συστηθείς: http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=6

Όσο για τις εργοστασιακές ζάτνες, προσωπικά δεν είχα ποτέ θέμα αλλά προσέχω κιόλας, δεν πέφτω σε κρατήρες.

Όταν λες το ST-line, εννοείς το ΜΚ7.5 ή αυτό που θα βγει σε 2 μήνες?
 

merlin

Original poster
New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Θα περάσω σωστος. Εννοώ το mk8 που βγαίνει οκτώβριο ναι.
 

Fiestaris

Hero Member
Mar 14, 2016
986
1
18
45
ΑΘΗΝΑ
Όντως ωραίες είναι αυτές (γούστα είναι αυτά βέβαια).
Πάντως προσωπικά ακόμα δεν πήρα καινούργιο αμάξι, δε θα σκεφτόμουν (δεδομένου ότι μου αρέσουν κιόλας) να αλλάξω ζάντες σε aftermarket.
Είναι και το offset που θα πρέπει να είναι ίδιο, είναι και το ότι θα μου άρεσε να κρατήσω το εργοστασιακό.
 

merlin

Original poster
New member
Jul 19, 2017
51
0
0
Ναι και εγω εκει καταληγω..
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
εχω μκ7.5 1.0 στα 100 αλογα αν του βαλω ζαντεσ απο μκ7 στ-λινε 16αρεσ 5ακτνεσ γνησιες φορντ θα χασω πολυ σε υποδηναμη ? λεω για διαστασεισ ελαστικων σε 205 45 ρ16 τι λετε?
 

xrhstos fiestakis

MK7.5
Member
Jan 26, 2017
141
13
18
30
Πατρα
Μοντέλο
MK7.5
βασικα οχι στ λινε η σπορτ εκδοση του μκ7 που ειναι με 5ακτινη 2μπρατση σε 16αρα που εβγαινε δηλαδη απο 2009-2012 καταλαβεσ ποια λεω θοδωρη ?
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread