Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Αν θες κάτι γενικά ήπιο, γραμμικό και (ευελπιστούμε σε βάθος χρόνου) αξιόπιστο, καμιά Μάουντιουν ή Ρίκα βάλε.
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Να συμπληρώσω στα λεγόμενα του Nord, ότι δεν χάνεις εγγύηση με αυτά τα δύο :)

Προς τα παιδιά που έχουν βάλει ρίκα στο ST τους. (δεν είσαι μόνο εσύ Κώστα  ;D) Αν δεν έχετε βάλει το πρόγραμμα πρόσφατα, περάστε μια βόλτα ξανά για ένα update... πέραν του ότι βγάζουν τους περιοριστές αλλάζουν και λίγο την πίεση...
 

kost4s7

Rookie
Apr 7, 2015
16
0
0
γενικα οπως το λες θελω κατι καλο και αξιοπιστο....προγραμμα για αρχη,και μετα εισαγωγες και εξατμισεις
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Αυτές οι αλλαγές είναι της ίδιας της Ριρίκας, να υποθέσω;

Για κάτσε, να στείλω χαμπέρι κει κάτω, και θα σου πω.
 

Riordian

Original poster
Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Εννοείται ρε συ... πήγαινε και πες μας  :)

kost4s7 τα δύο πρόγραμματα που αναφέρουμε είναι και τα δυο που γνωρίζουμε τι επίδοσεις έχουνε . Προσωπικά δεν γνωρίζω άλλο st με διαφορετικό πρόγραμμα για να εκφέρω γνώμη
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Είμαι στην καρανικολερί (πώς λέμε γκαλερί).

Το περάσαμε.

Το αυτοκίνητο δείχνει ελαφρύτερο και ζμπρωχτότερο σε μια πρόχειρη βόλτα που έκανα.

Τώρα θα την κάνω για σπίτι και θα το δω επισταμένως. Ελπίζω να μην είναι αυθυποβολή.

Χειρότερο πάντως, δεν έγινε. Αυτό το προσυπογράφω.
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Αυτη η Ρικα κρύβει εκπλήξεις και στο 1000 αλλα και στο 1600 st!!!
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Όχι, αυθυποβολή δεν είναι. Πάει πιο ζμπρωχτά. Μου δίνει την αίσθηση ότι ελάφρωσε.

Έστειλα χαμπέρι στη Σουηδία και ρώτησα για λεπτομέρειες, αλλά σιγά μη μου τις έλεγαν.

Μου απάντησαν μόνο ότι:
"Το μπουστ δεν είναι τόσο παραπάνω από πριν. Αντίθετα αυξήσαμε τη ροπή σε 1η και 2α".

Τώρα, αν αυτό σημαίνει ότι αφαίρεσαν ΜΟΝΟ τους περιοριστές ροπής ή αύξησαν και εκ των υστέρων τη ροπή, δε γνωρίζω. Δε μολογάνε.

Όπως επίσης, κι αυτή η λίγη παραπάνω αύξηση στο μπουστ δεν ξέρω τι μπορεί να είναι. Ένα, δύο, τρία δέκατα του μπαρ; Αυτοί ξέρουν.

Συνολική διαφορά έχει το αυτοκίνητο (τίποτα το τραγικό φυσικά), αλλά η περισσότερη είναι σε 1η-2α, που εγώ, άλλως ή ούτως, δεν τις δουλεύω.

Με μεγαλύτερες σχέσεις σα να θέλει να πει κάτι παραπάνω σε σχέση με πριν, αυτό νιώθω, αλλά είναι σαφώς αισθητότερο αυτό με 1ες-2ες.

Εν κατακλείδι, πρόκειται για μια τονωτική ενεσούλα.

'ντάξ', δεν είναι κακιά.
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Λες λάθος κουβέντες σε λάθος άνθρωπο.


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1431150565[/time]
Εμένα θα με ρωτάς για στριφαδόρικα πράγματα.

Ευθειάδικα δεν ομιλώ.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Nordvinden said:
Λες λάθος κουβέντες σε λάθος άνθρωπο.


Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]09, Μαΐου, 2015, 08:50:37[/time]
Εμένα θα με ρωτάς για στριφαδόρικα πράγματα.

Ευθειάδικα δεν ομιλώ.

Το δυναμόμετρο δεν έχει να κάνει με στροφές ή ευθείες.
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Nordvinden said:
Η αριθμολαγνεία έχει.
Θες να το εξηγήσεις λίγο?

Δλδ όσοι τρέχουν σε προκριματικά ή σε αγώνες και πρέπει να χτυπήσουν ένα συγκεκριμένο χρόνο, άρα αριθμολαγνοι, αυτοί είναι ευθειάκιδες ?
Το να πας να δεις αν έχουν πιάσει τόπο τα λεφτά σου ή αν η βελτίωση που έκανες απέδωσε τα αναμενόμενα, ούτε με στροφές έχει να κάνει ούτε με ευθείες.
 

Nordvinden

Pro Member
Dec 15, 2013
362
0
0
59
Αθήνα
Διαστρεβλώνεις τα λεγόμενά μου.

Το γυρολόγιο δεν έχει σχέση με το... δυναμολόγιο και, νομίζω, το γνωρίζεις αυτό.

Αριθμολαγνεία είναι το να μην σε ικανοποιεί το αποτέλεσμα αλλά το νούμερο.
Το αυτοκίνητο να πηγαίνει καλά, αξιόπιστα, στρωτά και γεμάτα και συ να τρώγεσαι με τα ρούχα σου, γιατί δεν απέδωσε το νούμερο, που είχες εσύ προαποφασίσει ότι πρέπει να αποδώσει.

Συμβαίνει σε θαμώνες δυναμομέτρου.

Θαμώνες δυναμομέτρου δεν είναι οι πισταδόροι. Ούτε γενικότερα οι ενασχολούμενοι με Οδήγηση.

Καμιά 15αριά χρόνια πριν κόλησα κι εγώ. Παρά τις καταβολές μου. Χρειάστηκε πολλή πειθαρχία να ξεκολήσω και να δίνω βάση στην ουσία κι όχι στο χρυσόβουλο του κάθε ράουλου.

Εφόσον έβαλα πρόγραμμα από μια σοβαρή εταιρία (ευελπιστώ πάντα), κι όχι από έναν ιδιώτη-φαντομά, (γνωστό του τάδε, που είχε ρυθμίσει το αυτοκίνητο της δείνα), το αυτοκίνητο έχει λογκαριστεί κι όλα βρέθηκαν σωστά, ποσώς με απασχολεί το αν βγάζει 230 άλογα ή 190.

Ό,τι κι απ ' τα δύο να βγάζει, πάει όπως πάει, κι αυτό δεν αλλάζει.

Αν δω δηλαδή, 230, να πω ότι είναι πύραυλος, ενώ, αν δω 190, ν'αυθυποβληθώ και να λέω ότι σέρνεται...

Αυτό είναι αριθμολαγνεία.

Μ' αρέσουν οι καμπύλες. Στις γυναίκες.

Στο αυτοκίνητο μ' αρέσει το πώς στρίβει, πληροφορεί, διαχειρίζεται. Μ' αυτά ναι, να αρρωστήσω. Χαλάλι.
 

AN7

Member
Oct 2, 2010
241
1
0
36
Βάρκιζα
Με αλλα λογια να αγαπιομαστε.

Δλδ αν δωσεις 4 χιλιαρικα και βαλεις ohlins και στα μεγαρα δεις μολις 2 δεκατα και 3 στις Σερρες κατω απ την μαμα αναρτηση μετα απο 100 γυρους θα πεις "ωραία, επιασαν τοπο τα λεφτά μου αξιζε τον ιδρωτα μου γιατι το αισθανομαι καλυτερο και με γεμιζει εμενα" ?

υ.γ  Για να μην παρεξηγηθω για αριθμολαγνος και ευθειακιας, αυτα στα λεει ανθρωπος που εχει κανει 4 δυναμομετρησεις στη ζωη του και η τελευταια ηταν πριν 2 χρονια και απο τοτε πρεπει να εχω 100 αλογα πανω. Η διαφορα ειναι οτι δεν πληρωσα αλλα τα εκανα μονος μου.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread