Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

VASSOS

Pro Member
Aug 2, 2012
560
0
16
49
marousi
AR15firing
StuparArt said:
Τι να σου πω δεν αποδίδει σε όλα τα αμάξια το ίδιο. Σε μένα (Suzuki Ignis DDiS - κροταλίας) έτσι όπως ήρθε ρυθμισμένο από το εργοστάσιο ήταν σα να μη το έβαλα σχεδόν. Μετα από αρκετό σκάλισμα που πήγα στο δυναμόμετρο έβγαλα αυτά που λένε. Μετά το ξανά σκάλισα και ξανασκάλισα το ξεζούμισα giggle. Έφτασα στο σημείο να μπαίνω σε safe mode λόγο του κόφτη της ροπής! :eek:

Έχει δυνατότητες απλά πρέπει να ασχοληθείς. Ααα να ξέρεις ότι όσο το σκαλίζεις και ανεβάζεις άλογα θα καις και πάρα πάνω  με το παράλληλο. Όπως έρχεται από το εργοστάσιο είναι ώστε να έχει και μια σχετική οικονομία μιας και υπόσχονται και τέτοια πράγματα


Αυτό δεν ισχύει με τον σωστό επαναπρογραμματισμό. ;)
πρεπει να βρεθούμε εμείς οι δυο να τα πούμε λίγο να τα φτιάξουμε όλα !! AR15firing
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Σε καλο δρομο ειναι..τον κραταω σε εγρηγορηση..ειχε κανει μια κοιλια τον τελ.καιρο... :D
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
kostg said:
Ερώτηση: Το diesel μοτέρ δε λέγεται tdci; Όχι ecoboost όπως είναι ο τίτλος του θέματος;
Ναι Κώστα αν μπορεί κάποιος ας αλλάξει τον τίτλο

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7 said:
tuning on road = βελτίωση στο πόδι?  tease tease tease
Ξέρεις κάτι και γράφεις βελτίωση στο πόδι?

DarthFiesta said:
ειχε κ αποτυχιες ομως Στεφανε.... ;)

δεν εννοω του λευτερη....
Ακριβώς… και το κακό είναι ότι απ ότι φαίνεται την αποτυχία δεν την αποδέχονται σε όλα τα αμάξια μιας και κυκλοφορούν φήμες για ένα αμάξι που έφτιαξε ότι φταίει το αμάξι το σασμαν κλπ.  Ακούσαμε και από αυτούς τα κουφά!

VASSOS said:
πρεπει να βρεθούμε εμείς οι δυο να τα πούμε λίγο να τα φτιάξουμε όλα !! AR15firing
Πολύ ευχαρίστως… θα κάνουμε μια βρωμοσυζήτηση giggle
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
αν θεωρείται αποτυχία αυτό που ήταν ήδη τέρμα και δε μπορέσαμε να το κάνουμε πιο δυνατό εννοώ του πιτμπουλ τοτε ναι αποτύχαμε ..... δε θυμάμαι όμως να ζητήσαμε λεφτά η να πληρωθήκαμε...η συμφωνία μας ήταν να προσπαθήσουμε και αν ναι τότε θα πληρωθούμε.

οπότε να είσαι λίγο πιο προσεκτικός....ειδικά εσύ που μας ζήταγες πληροφορίες για τα πάντα και στις δίναμε ευχαρίστως....επίσης περιμένω να ακούσω τα κουφά που σου λέγαμε....

είναι μεγάλο κρίμα που ενώ κάνουμε πολύ καλά τη δουλειά μας να δεχόμαστε χτυπήματα κάτω από τη μέση....

συνεχίστε όμως γιατί περνουμε δύναμη...

5 χρόνια λειτουργίας είμαστε άσπαστοι απροβληματιστοι βελτιώνουμε τα πάντα και πάνω από όλα είμαστε άνθρωποι.

προκαλώ τον οποιονδήποτε να φέρει κάτι πιο δυνατό και αξιόπιστο σε ίδια στάδια με αποδείξεις και στοιχεία....

βενζίνη ντιζελ οποιοδήποτε όχημα.

κοιτάχτε να τα βρείτε μεταξύ σας που θάβεστε στο μαγαζί μου μεταξύ σας και μετά ρίχτε λάσπη στον ανεμιστήρα...

ξέρετε ποιοι είμαστε έχουμε έδρα , πληρώνουμε φόρους και είμαστε εταιρεία οε με βιβλία όχι σα κάποιους του χώρου που ούτε καν έναρξη στην εφορία δεν έχουν...

χίλια συγνώμη για το ύφος μου

με εκτίμηση

ΥΓ το δυνατότερο και γρηγορότερο 1.0 ecoboost στο κόσμο το έχουμε εμείς και έρχεται και το 1.6 ecoboost.

ΣΤΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ ΕΊΜΑΣΤΕ ΣΑΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ Η 1Η ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΕ ΤΕΧΝΟΓΝΩΣΙΑ ΚΑΙ ΒΕΛΤΙΩΣΗ

YΓ 2 ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΟΝΤ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΦΟΡΕΣ ΜΑΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΘΑ ΤΑΡΑΞΟΥΝ ΤΑ ΝΕΡΑ ΣΤΟ ΧΩΡΟ.
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Φίλε Βασίλη εγώ δεν σε ξέρω. Ποιος είσαι και ποια είναι η εταιρεία σου? Που είναι το μαγαζί σου?
Αν θες στείλε μου και προσωπικό μήνυμα για να μην θεωρηθεί διαφήμιση.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Ας απαντήσω εγώ που τον ξέρω... η Tuning on Road είναι που έχει βελτιώσει με περίσσια επιτυχία το 1,0άρη του Lefteriskri... για το 16άρι που λες λίγα πράγματα έχω ακούσει αλλά και δεν θα επεκταθώ μιας και το παιδί δεν το έχει δηλώσει ΔΗΜΟΣΙΑ , οπότε για ποιο λόγο το κανείς εσυ;

Πέραν αυτού, φόρουμ είμαστε και προσπαθούμε να βγάλουμε μια άκρη για το ενδιαφέρον μας που είναι το αμάξι...
Εμείς είδαμε στο 16αρι κάτι όχι επιτυχημένο και ΟΦΕΙΛΟΥΜΕ να το πούμε... δεν είμαστε ούτε φίλοι σου ούτε εχθροί σου! ΠΕΛΑΤΕΣ είμαστε και ψάχνουμε το καλύτερο!!

Σε παρακαλώ αν θες να φέρεις αντίρρηση σε αυτά που λέει ο κάθενας εδω μέσα, μιας και έχεις την τεχνογνωσία, καντο με επιχειρήματα και όχι με δαχτυλοδειχτούμενες κατηγορίες...

Όσο για την προσφορά που λες... στείλε μου ένα πμ

Φιλικά πάντα.

Υ.Γ: Δεν λέω του Λευτέρη μαμάει, αλλά της pumaspeed με τα 170 πρέπει να είναι πιο γρήγορο  tease
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
να σας θυμήσω ότι η poumaspeed άργησε πολύ σε σχέση με εμάς να λανσάρει το πρόγραμμα της και πάλι είμαστε πιο δυνατοί.ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΗ ΜΕΤΡΗΘΗΚΕ 150 ΑΛΟΓΑ ΠΑΡΑ ΚΑΤΙ μαμά μόνο πρόγραμμα 95 άρα.....

έρχεται σε λίγο τέρμα 1ο στάδιο που θα σας αφήσει άφωνους.

δε κατηγορώ κανέναν αλλά δε μου αρέσουν άνθρωποι που μπηκαν στο μαγαζί μου και ήπιαμε έστω ένα νερό να μιλάνε πίσω  από τη πλάτη μας.

ούτε απατεώνες είμαστε ούτε τίποτα είπαμε ότι του πιτμπουλ ήταν ήδη τέρμα και μπορεί να μη καταφέρουμε να το κάνουμε καλύτερο.δε πληρωθήκαμε οπότε όλα οκ.

να προσέχετε γιατί τα 1.0 τα ecoboost αρχιζουν να παρουσιάζουν αρκετά προβλήματα και πέρα από βελτιωτές είμαστε και μηχανικοί οπότε λέω να φτιάξετε ένα θέμα για το πως να προστατεύσετε τα αυτοκίνητά σας...

με εκτίμηση.
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Βασιλη υπαρχουν πολλα προγραμματα...οπως κ η car center που εχει βγαλει το 1ο Fiesta 1.0 ecoboost με 157 αλογα μονο με προγραμμα...κ δεν ειναι μονο στα χαρτια καθως γλεντησε δυνατο 140ρι...

Τεσπα δεν το λεω για να κανω διαφιμηση αλλα εγω χαιρομαι οταν υπαρχει υγειης ανταγωνισμος που μονο κερδισμενους εχει υποψηφιους πελατες...

Οσον αφορα τα προβληματα που λες για τα 1.0 ευτυχως που υπαρχει κ η mountune οπου δεν χανεις την εγγυηση...Εσεις εγγυηση εχετε?σε ρωταω για να ξερει καποιος αν προσφερετε κ αυτη την υπηρεσια (η ερωτηση δεν ειναι ειρωνικη)

Του λευτερη ειναι αρκετα καλο δεν αντιλεγει καποιος σε αυτο..αλλα υπαρχουν κ αλλα πολυ καλα κ οχι μονο του Λευτερη.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Bασιλη η διαφημιση για οποιοδηποτε μαγαζι απογορευται μεσα στο φορουμ και το μνμ σου διαγραφηκε οπως και το μνμ με την προσφορα τροποποιηθηκε και διαγραφηκε μονο το κομματι της προσφορας!!! Εαν θελεις για προσφορες μιλας μαζι μου με ΠΜ και απο εκει και περα εαν συμφωνησουμε τοτε θα αναλαβω εγω να το σηκωσω στο αναλογο θεμα...
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
του car center  παρουσιαστηκε στο power όπως και το δικό μας και έτρωγε στο 400αρι 25 μέτρα.

με μια καμπύλη για κλάματα....μπορει να έγινε κάποιο λάθος αλλά θα έπρεπε να το αναφέρουν

7.95  0-100 φουλ ντυμένο αμάξι με 95 άρα μονο πρόγραμμα με vbox ένα που φτιάξαμε στα ιωάννινα.

η προσφορά που σβηστηκε ισχύει ματαφέρτε την στο αντίστοιχο θέμα.

συγνώμη αν παραβίασα κάποιο όρο του φόρουμ σας.

εγγύση και βεβαίως δίνουμε και είμαστε η μόνη εταιρεία στην ελλάδα που το κάνει με πραγματογνώμονες και αν προκαλέσουμε κάποια ζημιά σε εγκέφαλο η κινητήρα που να σχετίζεται με τη δουλειά μας τοτε το αντικαθιστούμε εμείς με δικό μας κόστος

βρείτε μου μια εταιρεία στην ελλάδα που να το κάνει αυτό.

δεν έχουμε ούτε ένα χαλασμένο μοτέρ 5 χρόνια.

παιδιά μη γελιέστε τα 1.0 τα καινούργια φλατζάρουν και σπάνε το ένα μετά το άλλο και ας μη το μαθαίνετε ....πιστέψτε με γνωρίζουμε πολλά.

όταν το μαμά δουλεύει 14.7 αναλογία πόση αξιοπιστία λέτε να υπάρχει?

εμείς δουλέυουμε πολύ πιο κάτω και πρόσφατα βγάλαμε φωτό από αμάξι με πολλά χλμ σε πιστόνια και μπουζί και πραγματικά είναι αριστούργημα.

επίσης πολλά πράγματα δε τα γνωρίζει ούτε η αντιπροσωπεία και αυτοί ψάχνονται καθώς είναι κάτι καινούργιο

όλα τα 1.0 παρουσιαζουν θέμα λίπανσης λόγω μικρών κυβικών και προκαλούνται ζημιές στα μηχανικά κομμάτια του κινητήρα.

προσωπική μου γνώμη μαξ αλλάγή λαδιών στα 3000-4000 χλμ και ας είναι φθηνότερο.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
basilis tdi said:
παιδιά μη γελιέστε τα 1.0 τα καινούργια φλατζάρουν και σπάνε το ένα μετά το άλλο και ας μη το μαθαίνετε ....πιστέψτε με γνωρίζουμε πολλά.

Προγραμματισμένα όλα αυτά ή στοκ;
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Αυτο που λες με τα 1.0ρια  το γνωριζω κ εγω κ μαλιστα νομιζω οτι ειναι 7 ή 8 που φλατζαραν...

Επιτρεψε μου Βασιλη να μην μπουμε σε κοντριστικη φαση vs ομως...σιγουρα κ στα παντα θα υπαρχουν τα light προγραμματα κ τα πιο πιεσμενα...αυτο ειναι καθαρα θεμα ιδιοκτητη στο πως θελει να ειναι η βελτιωση του αυτοκινητου του..

Οσον αφορα την εγγυηση την δινετε γραπτη κ αφορα τα ανταλλακτικα τα δικα σας που βαζετε?οι πραγματογνωμονες που αναφερεις μπορω  πχ. να φερω δικο μ μηχανικο ή συνεργαζεστε μονο με δικους σας?

basilis tdi said:
βρείτε μου μια εταιρεία στην ελλάδα που να το κάνει αυτό.

Οσον αφορα η εταιρεια που λες αν υπαρχει αλλη.....Υπαρχει με τον πιο επισημο τροπο απο την ιδια την Ford...οπου ειναι η Μountune κ την εκπροσωπει η Car Center επισημος αντιπροσωπος Ford..Αλλη τετοια εταιρια δεν υπαρχει οχι μονο στην Ελλαδα αλλα κ παγκοσμια..οποτε θεωρω οτι στο μονο που εισαι φαουλ ειναι γιατι παραπληροφορεις κ δεν ειναι επαγγελματικο αυτο..

Απο κει κ περα εγω εχω να πω οτι απο την στιγμη που το σκαλιζετε κ ενδιαφερεστε να μαθετε τεχνικες λεπτομερειες για 1.0ρη αυτο σας κανει επαγγελματιες οπου κ αυτο ειναι που προσφερετε εξαλλου...

Μακαρι να υπηρχε η δυνατοτητα  ενα demo car πχ ST ωστε να μ εδινε ενα κινητρο να ερθω σε επαφη με εσας..κακα τα ψεματα  τα Ford δεν ειναι vag μεχρις στιγμης κ δυστυχως υπαρχει ενα ρισκο ειτε αποτυχιας βελτιωσης ειτε αξιοπιστιας..
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
αδερφέ δε παραπληροφορώ και εννοώ βελτιωτές που δεν εχουν τη πλάτη της ford.

μόνο εμείς σαν εταιρεια το κάνουμε.

επίσης σου ξαναλέω δε φτιάχνουμε μόνο vag φτιάχνουμε τα πάντα...και ο λόγος είναι ότι πάμε by the book και μηχανολογικά γνωρίζουμε πολλά πράγματα....

όσο και αν δε το πιστεύετε δε με νοιάζει να τσιμπισω πελάτες .......

η περιουσια σας και η τσέπη σας είναι δικό σας θέμα τι θα τη κάνετε και σε ποιον θα την εμπιστευτείτε.

χίλια συγνώμη αν καθυστερω να απαντάω αλλά ο φόρτος εργασίας είναι μεγάλος.

με εκτίμηση.

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1425664259[/time]
Riordian said:
Προγραμματισμένα όλα αυτά ή στοκ;

στοκ ευτυχως με το προγραμμα το αμαξι είναι απροβληματιστο
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Τελικά η συζήτηση αποκτα ενδιαφέρον. Εγώ θα συμφωνήσω με τον basilis tdi στο θέμα ότι η αντιπροσωπεία ψάχνεται και το λέω από προσωπική εμπειρία. Οσον αφορά τα άλλα σχετικά με την αξιοπιστία του ecoboost δεν έχω ακούσει κάτι και θα θέλαμε πιστεύω όλοι μας κάποια στοιχεία περισσότερα αν μπορείς . Δηλαδή πέρα από την συχνή αλλαγή λαδιών που είναι αδιαμφισβήτητο , τι άλλο πρέπει να κάνουμε ;  Το κάψιμο φλάτζας σχετίζεται με το φτωχό μίγμα ;
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Μετα απο πολυ καιρο και αφου εχω ακουσει πολλα,μαλλον καλο θα ηταν να πω και εγω την γνωμη μου και πως εχουν εχει γινει ακριβως τα πραγματα.Καλο ειναι να μην υπαρχει η παραπληροφορηση που υπαρχει.

basilis tdi said:
αν θεωρείται αποτυχία αυτό που ήταν ήδη τέρμα και δε μπορέσαμε να το κάνουμε πιο δυνατό εννοώ του πιτμπουλ τοτε ναι αποτύχαμε ..... δε θυμάμαι όμως να ζητήσαμε λεφτά η να πληρωθήκαμε...η συμφωνία μας ήταν να προσπαθήσουμε και αν ναι τότε θα πληρωθούμε.

οπότε να είσαι λίγο πιο προσεκτικός....ειδικά εσύ που μας ζήταγες πληροφορίες για τα πάντα και στις δίναμε ευχαρίστως....επίσης περιμένω να ακούσω τα κουφά που σου λέγαμε....

είναι μεγάλο κρίμα που ενώ κάνουμε πολύ καλά τη δουλειά μας να δεχόμαστε χτυπήματα κάτω από τη μέση....

Βασιλη απ'οτι φαινεται ναι για το αμαξι μου μιλανε.
Οσον αφορα στο οτι δεν καταφερατε να κανετε κατι καλυτερο αυτο ισχυει και πολυ σωστα εχεις γραψει οτι δεν υπηρξε καμια χρεωση απο μερια σας μιας και αυτη ηταν η συμφωνια μας.Μαλιστα δεν ειχαμε συζητησει καν ουτε ποιο θα ειναι το ποσο αν τα καταφερετε.Και οπως θα θυμασαι ηρθα σε εσενα επειτα απο προταση που ειχες κανει εσυ στον StuparArt για να φτιαξεις το αμαξι μου και δεν ειχα ερθει μονος αλλα και με αλλα μελη του club.
Τεσπα οπως και να εχει κανενας δεν σε κατηγορησε πουθενα και μαλιστα ελαχιστα ατομα ηξεραν για την επισκεψη μου σε εσενα και ο λογος ηταν οτι τοτε λειπατε στο εξωτερικο και ειχαμε καθυστερισει να τα ξεκαθαρισουμε.

Το ολο θεμα ομως δημιουργηθηκε απο εσενα Βασιλη.Ενω συζητησαμε μαζι οτι το προγραμμα σου δεν απεδωσε και παραδεχτηκες(οπως και τωρα εδω) οτι συμβαινει καμια φορα και δεν πετυχαινουν παντα,οταν ηρθε ο Panosd μαζι με τον Λευτερη,ειπες οτι ειχα ερθει για προγραμμα σε εσενα και οτι το αμαξι μου εχει προβλημα με τους εκκεντροφορους και γι'αυτο δεν τα καταφερατε,επισης κατι ειπες οτι φταιει το κωρονοπηνιο που φοραω και δεν το ηξερες και λοιπα τετοια.Ισχυει αυτο η οχι?Γιατι αν ισχυει(που δεν πιστευω να ειχαν λογο να μου πουν τετοια ψεμματα και δεν ηξεραν και πολλα πραγματα που μου αναφεραν)τοτε Βασιλη μου δεν ξηγηθηκες και πολυ καλα και απ'οτι φαινεται δεν παραδεχεσαι τις αποτυχιες.Βεβαια δεν μου κανει εντυπωση να θες να καλυφθεις νομιζοντας οτι εγω θα λεω αριστερα-δεξια τι εχει γινει αλλα να ξερεις οτι μονος σου χαλασες την αποψη που ειχαν καποια ατομα για το προσωπο σου και κανενας δεν σου εκανε κανεναν αορατο πολεμο και αλλα τετοια που φανταζεσαι.

Ολα αυτα εγιναν πριν εφτα μηνες περιπου και ηταν αφορμη για επιθεση προς εμενα απο μελος οτι κρυβω πραγματα (με λιγα λογια οτι ειμαι ποντικαρας)και να γινονται διαφορες συζητησεις πισω απο την πλατη μου.Αυτος ηταν και ο λογος που αποχαιρετησα και σταματησα να ασχολουμαι με τους παντες.

Εμεις ηρθαμε σε εσενα με ανοιχτα χαρτια.Δυναμομετρησεις,λογκαρισματα,βιντεο με μειγματα και πληρης αναφορα στο τι φοραει το αμαξι.Μαλιστα σου τα αφησα ολα και μαζι σου εδωσα και το προγραμμα που φοραω να μιλησεις με τον προγραμματιστη σου αν μπορει το αμαξι να γινει καλυτερο.Ησουν απολυτα σιγουρος οτι μπορουσες να φτιαξεις τα παντα,απο το ρελαντι(εχω υψηλο λογο εκκεντρων) μεχρι μετατοπιση κοφτη.

Λοιπον για να μην τα πολυλογω μου ειπες οτι θα ξεκινησετε απο αλλο προγραμμα(απο ενα μαμα)και περασατε στο αμαξι τρια αρχεια οπου το βελτιωνατε σιγα σιγα και στελνατε βιντεακια στον προγραμματιστη και λοιπα.
Εγω σας ειχα ζητησει μετατοπιση κοφτη οσο πιο ψηλα μπορει και μειγμα 13.1-12.8 παντου με ευθυνη δικια μου αμα σπασει.
Τιποτα απο αυτα δεν εγινε,το μειγμα εμεινε παντου το ιδιο,ο κοφτης δεν μετατοπιστηκε ποτε και μου λεγατε οτι φταιει ο εγκεφαλος siemens(αυτα σας ελεγε ο Αγγλος προγραμματιστης?) και αργει να το παρει αλλα θα κανει adapt,και μου ειπες οτι σηκωσατε και 12μοιρες αβανς στον κοφτη..........  ??? Α φτιαξατε και το ρελαντι στις 550 στροφες λιγο πριν σβησει το αμαξι(μου ειχες πει οτι αυτο θα το διορθωσουμε αλλη μερα αν κρατησω το προγραμμα) και το wideband εδειχνε ρελαντι 10.5-11  :eek:.Αυτα φτιαξατε και μου ειπες οτι μ'αρεσει δεν μ'αρεσει αυτο ειναι και δεν μπορει να παρει αλλο.
Λοιπον δεν μου αρεσε και το προγραμμα που εφυγα απο το μαγαζι σας εκεινο το βραδυ,ηταν αυτο που φοραγα και πριν με μονο πειραγμενο ρελαντι.Αυτη ειναι η αποψη μου και οποιος θελει την πιστευει αλλα εγω για αυτα που λεω εχω και αποδηξεις,ειτε αυτες ειναι λογγαρισματα ειτε οτι αλλο ειναι.Το αμαξι μου μονο εγω το ξερω και οποιος με ξερει γνωριζει οτι εγω δεν μασαω τα λογια μου ουτε λεω οτι μου κατεβει.

Να τα βρουμε μεταξυ μας δεν υπαρχει λογος,μερικες φορες οτι χανεται καλο ειναι να μην το βρισκεις.Παντως δεν θαβομαστε μονο στο μαγαζι σου αλλα και απ'εξω και απεναντι  και αμα βρεθει και καμια καλη ευκαιρια και απο κοντα.


Τωρα οτι φτιαχνεις τα καλυτερα προγραμματα εγω δεν προκειται να σου φερω αντιρρηση.Αλλα δεν υπαρχει προγραμματιστης που να ξερει να φτιαχνει ολα τα αμαξια και να τα κανει καλυτερα απο τους υπολοιπους,αυτα ειναι απλα λογια για να λεγονται.Η ατμοσφαιρα δεν ειναι τουρμπινα ουτε πετρελαιο,γι'αυτο τωρα πλεον και η κουτση Μαρια βγαζει προγραμμα για τα ecoboost ενω για τα Mk7 τρωγαμε την μια φολα μετα την αλλη.

Οι ecoboost ειναι γνωστο(για οποιον ασχολειται)και εχει ξανα αναφερθει εδω μεσα οτι δουλευουν φτωχοι σαν ατμοσφαιρικο και με λιγες μοιρες αβανς.Ισχυει και για τα 1.000αρια και για το st και για τα Αμερικανικα,αυτη ειναι η φιλοσοφια του κινητηρα.

Το πιο προγραμμα ειναι καλυτερο δεν παιζει ρολο μονο στο τι αποδιδει αλλα και ποσο καταπονει το μοτερ.Ολα αυτα θα τα δουμε βεβαια στο μελλον γιατι ακομα ειναι νωρις χωρις να υπονοω κατι για τον οποιοδηποτε.Αλλα πιστευω οτι τα φτιαγμενα που τα βαζω μπρος και τους πινω αμεσως το αιμα θα τα κλασουν πανω τους.

Οι αντιπροσωπειες κυριοι δεν ξερουν ουτε τα Mk7 μου κυκλοφορουν 6-7 χρονια τωρα θα ξερουν τα ecoboost?
Οσον αφορα το προγραμμα του Καρανικολα δεν ειναι του Καρανικολα αλλα καποιας εταιριας που συνεργαζεται,για την καμπυλη εχει ξανα υποθει οτι εφταιγε το esp και το να κανουμε συγκριτικα τωρα μεσω περιοδικων δεν νομιζω οτι ειναι οτι καλυτερο.

Αυτα τα ολιγα εως πολλα,νομιζω σας εχω καλυψει σε ολα,αν οχι επιφυλασομαι να επανελθω.


Υ.γ Αν και εχουμε βγει Offtopic παρακαλω πολυ την οργανωτικη να δειξει επιεικεια και να μην διαγραφουν παλι μηνυματα.Οχι τιποτα αλλο μετα προκαλουνται ερρωτηματικα σε μελη γιατι εχουμε γινει.....μπαχαλο
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
Φιλε πιτμπουλ συμφωνω με τα περισσοτερα απο αυτα που λες

Το αμαξι σου δεμπορεσα να στο ρυθμισω απο επιλογη μου γιατι ειδα πολλες δικλειδες ασφαλειας εκτος...οταν πατας πανω στο εργοστασιο οπως εμεις εχεις τα αποτελεσματα που ειχαμε αρρυθμιες κτλ

Σου ειπα απο την αρχη οτι εισαι δυνατος και οτι ισως να αποτυχουμε γιαυτο κ δε σε χρεωσα

Το μονο που ειπα ειναι οτι δε μου ειχες πει για το κορωνοπινιο και οτι δεν ειναι ωραιο να τρωγεστε για τα σιδερα

Οσο για το αν ειναι ευκολα τα ντιζελ η τα εκομπουστ μη το λες γιατι η ατμοσφαιρα δε σπαει τοσο ευκολα και πιστεψε με καποιοι γνωστοι στο χωρο που προσπαθησαν να ρυθμισουν ντιζελ τα υπερστοφαρανε και εκομπουστ τα σπασανε ακομα και εταιρειεσ που βελτιωνουν φορντ

Εγω δεν εχω καποιο θεμα μαζι σου και ξερω πολυ καλα τι κανω κ ποιος ειμαι

Να θυμασαι οτι με τιμα το γεγονος του οτι ασχοληθηκα με το αυτοκινητο σου ανευ πληρωμης και το εκανα επειδη γουσταρω

Υγ να προσεχεις μη βαλβιδαρεις απο τη προσπαθεια σου κ για το τελευταιο αλογο το λεω σοβαρα χωρις ειρωνεια

Εγω δε κραταω κακια σε κανεναν να ξερεις κ το μαγαζι μου ειναι ακριβως διπλα σου κ θα σε χαιρεταω κ αν θες σε βοηθαω κιολας στη βελτιωση σου

Ετσι ειμαι αδερφε και εγω κ ο συναιτερος μου
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Καλησπέρα Βασίλη,
Για αρχή θα πω ότι το ποστ του Μπάμπη με έχει καλύψει.

Λοιπόν: έγραψα ότι δεν παραδέχεστε την αποτυχία σε όλα σας τα αμάξια είναι επειδή ξέρω ότι μπροστά μου έχετε αποδεχτεί κάποιες αποτυχίες που είναι λογικό και αυτό σας τιμά ιδιαίτερα.

Όσο αφορά το αμάξι του Μπάμπη επειδή πισώπλατα έχουν ειπωθεί πράγματα από εσάς προς τρίτους από τους οποίους και τα μάθαμε (ένα βράδυ που είχαμε βγει για καφέ το παρεακι που υποτίθεται πεταει λάσπες ο ένας πάνω στον άλλον με τα λεγόμενα σου) κατάλαβα ότι προσπάθησες να μπαλώσεις την "αποτυχία" ρίχνοντας φταίξιμο στο αμάξι. Μέχρι τότε δεν είχε ειπωθεί τίποτα από εμάς σε κανέναν και σε κανένα φόρουμ. Παρόλα αυτά δεν έδωσα καμία συνέχεια σε κανένα φορουν η κάπου δημόσια για αυτό το θέμα!!

Επίσης κάτι αναφέρθηκε για μένα ότι κάνω χαζές ερωτήσεις και ότι γράφω μλκιες στο θέμα με το φίλτρο του Λευτέρη (στο θέμα που τον ρωταγα τι φίλτρο φοράει μέσα κλπ). Ειπατε ότι το φίλτρο το έχω δει και ότι το κραταγα μάλιστα στα χέρια μου….. πράγμα το οποίο ΔΕΝ ισχύει και το ξέρης. Ποτέ δεν έχω δει από κοντά το κιτ που πουλάς. Έξαλλου εάν το είχα δει δεν θα τον ρωταγα στο φόρουμ. Όπως επίσης εάν ήθελα να κάνω τον έξυπνο θα μπορούσα να γράψω πως θα μπορούσαν να αποκτήσουν φίλτρο με λιγότερα λεφτά οστέ να μη τα πετανε αριστερά και δεξιά. Δεν το έκανα και δεν το κάνω σεβόμενος το μαγαζί του καθενός και στην συγκεκριμένη περίπτωση το δικό σου!! Ποτέ δεν έχω κάνει τέτοιου είδους προπαγάνδα. Εάν με βρεις κάπου λάθος η ότι κάπου στα παλιότερα ποστ έχω δυσφημήσει το μαγαζί σου σε παρακαλώ να μου το παραθέσεις!!

Ποτέ δεν σας έχω κατηγορήσει δημόσια και δεν έχω πει σε κάποιον μη πάτε εκεί. Ακόμα και στο παιδί με το 1.6 diesel που ενδιαφέρεται δεν είπα μη πας εκεί! Δεν το έκανα διότι ξέρω ότι θα κάνεις δουλειά και θα φύγει ευχαριστημένος. Αυτό εσένα δε σου λέει τίποτα??? Ισα ισα που είχα και έχω την αντίθετη άποψη για σας και το μαγαζί σας.

Εάν θυμάσαι όταν πρωτοήρθα στο μαγαζί σου (για το δικό μου αμάξι πριν το αμάξι του Μπάμπη) σου ανοίχτηκα και σου είπα ειλικρινά ότι ασχολούμαι λίγο. Οι συζητήσεις μας όσες φορές είχαμε βρεθεί ήταν σε άψογο κλήμα, πολύ φιλικό. Πραγματικά κερδίσατε την εμπιστοσύνη μου και σου το είχα πει ευθέος εάν θυμάσαι. Σου είχα πει ότι μου αρέσει ο τόπος που προσεγγίζετε τον πελάτη και μου άρεσε που ήσουν ειλικρινής (τουλάχιστον έτσι πίστευα)
Πραγματικά δεν έχω το παραμικρό μαζί σας σαν άτομα ισα ισα.

Αυτό που με χάλασε είναι ότι προσπάθησες κατά την διάρκεια του προγραμματισμού στο αυτοκίνητο του Μπάμπη να μου περάσεις πληροφορίες που δεν στέκουν ξέροντας ότι γνωρίζω 2-3 πράγματα.
Αναφερθήκαμε στο ρελαντί και στο πολύ πλούσιο μίγμα. Ρελαντί με μίγμα 10,5 -10,8 είναι φυσιολογικό για σένα? Δικαιολογίες του τύπου ότι έτσι πρέπει να είναι, έτσι δουλεύει για να ψήχετε ο κινητήρας κλπ είναι σοβαρά επιχειρήματα??
12 μοίρες αβανς οι οποίες στην παρία και στα logs δεν φάνηκαν ποτέ!!
Μετατόπιση κόφτη στις 7200 που δεν τον έπιασε ποτέ ο κινητήρας λόγο αδράνειας είναι σοβαρό επιχείρημα?? Στην ερώτηση μου δεν μπορεί να τις πιάσει ακόμα και με δευτέρα η με τρίτη που σε ρωταγα μου έδωσες καμιά απάντηση που να στέκει??
Μίγματα όπου ζητήσαμε μετά από την δική σου τοποθέτηση “ πείτε μου τι μίγματα θέλετε και θα σας το φτιάξουμε αλλά με δική σας ευθύνη”  να είναι 13,1 και πριν τον κόφτη 12,8, τα φτιάξατε ποτέ?? Με λίγα λόγια συναντήσατε εκείνο το βράδυ πολλές δυσκολίες αλλά δεν τις παραδεχτήκατε. Έμενα  αυτό με χάλασε να ξέρεις! Δεν παραδεχτήκατε άμεσος ότι δεν μπορείτε να τα κάνετε αλλά ΑΛΛΑΞΕΣ την στάση σου και έγινες πιο αμυντικός στην συζήτηση μας. Δεν επέμεινα μετά από όλα αυτά διότι ήθελα να δω τι θα δήξει και το δυναμόμετρο.

Για τα λεφτά κλπ που έχουν αναφερθεί επιβεβαιώνω. Ήσουν και λογικά είσαι και τώρα πολύ εξηγημένος.

Στο θέμα που αναφέρεσαι ότι ζητούσα πληροφορίες και μου τις δίνατε ευχαρίστως ομολογώ ότι δεν μου έδωσες κάποιες ιδιαίτερες πληροφορίες (μυστικά της δουλειάς και δεν ξέρω τι). Μείναμε σε συζητήσεις που μπορείς να τις κάνεις σε διάφορα συνεργεία η βελτιωτές. Όταν σε ρώταγα πιο συγκεκριμένα πράγματα απέφυγες να απάντησης. Μάλιστα μου είπες ότι "εάν είναι έτσι γιατί δεν το φτιάχνεις μόνος σου το πρόγραμμα" (μιλάγαμε για το δικό μου αμάξι) και σου απάντησα ότι δεν ξέρω τόσο καλά αγγλικά και ότι φοβάμαι μη κάνω καμιά μλκια. Ήμουν ειλικρινής σε όλα μαζί σου. Εάν είχα κάποια άλλη πρόθεση δεν θα σου έλεγα τίποτα. Ελπίζω να θυμάσαι την κουβέντα μας.


Εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι πελάτες σαν και μένα δεν σας κάνουν! Θέλετε πελάτες πρόβατα που μπορείτε να τους πλασάρεται ότι θέλετε.



Υ.Γ Πολύ ευχαρίστως να ποιούμε και καφέ και να τα πούμε και από κοντά όλοι οι εμπλεκόμενοι. Θεωρώ ότι είναι το καλύτερο ώστε να ξεκαθαρίσουμε και να δούμε ποιος έχει πει τι!!


Φιλικά Νίκος
 

basilis tdi

Rookie
Apr 20, 2014
10
0
0
Αφου θεωρεις τους συμφορουμητες σου που μας εμπιστεύθηκαν πρόβατα με καλύψες

Το αμάξι του Μπάμπη δεν ήθελα να το φτιαξω κ ο λογος είναι οτι επειδή εγώ θα είχα την ευθύνη αν έσπαγε και θα με κυνηγουσατε αν εκανα μαλάκια δε μπορουσα να φτιαξω ενα πρόγραμμα σύμφωνα με τις επιθυμίες σας

Γιατί σας το είπα κ απο κοντά θα χτυπαγατε βαλβιδες
Προσπαθήσαμε για κάτι καλυτερο αλλά σας είπαμε οτι είναι τέρμα το αμάξι  99% δε θα πάρει άλλο

Το αν θέλω πελάτες πρόβατα φιλέ αστο ρωτά οποίον πελάτη θέλεις για το πόσες πληροφορίες μηχανικές κ αλλες τους λέμε

Όσο για το προγραμματισμό φιλέ μου βεβαίως κ δε θάσου πω κατι γιατί είναι κάτι το οποίο έχω επενδύσει σε λεφτά πανω απο 30.000 για εξοπλισμό κ πρεπει κάπως να το προστατευσω

Ως γνωστόν οι μισοί κ παραπανω στο χώρο το παιζουν προγραμματιστές με κινέζικα καλώδια κ κλεμμένες δουλειές αλλων

Δε λέω κάτι σε σένα προσωπικά

Ξαναλεω αν το θεωρείτε αποτυχία του πιτ οκ μαζί σας απετυχα
Φέρτε μου οποίο άλλο έχετε κ θέλετε να συγκριθω

Κ μη γελιεστε και οι μεγάλες εταιρείες τα πουλάν σα δικά τους τα προγράμματα δεν είναι

Ασ μη κουραζουμε άλλο με αυτό το θέμα μπορούμε να πούμε τοσα πολλά κ να έχετε όφελος γιαυτό κ το φόρουμ εξάλλου
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread