Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

DarthFiesta

Original poster
Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
ποια η γνωμη σας οπως το παρακατω?


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8Bi_x2J0UpQ[/youtube]
 

DarthFiesta

Original poster
Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
επισης υπαρχει κ αυτο σε επενδυση νικελ

fordrs.jpg
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
το νικελ είναι πολύ υπερβολικό πιστεύω
το άσπρο ματ είναι καλό,αλλά για μένα,δεν θα προχώραγα καθόλου σε τέτοια κίνηση
 

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
θα συμφωνήσω με τον Ιάκωβο.....άσε του για το νίκελ θα έχεις προβλήματα με τον νόμο..... :police: :police: :police:
 

DarthFiesta

Original poster
Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
βγαινει σε πολλα χρωματα το παραγγελνεις κ το βαζεις μονος σου με πολυ μικροτερο κοστος...απλα δεν ειχα ξαναδει ασπρο ματ.

ξερετε τα υπερ-κατα μιας τετοιας εξωτερικης επενδυσης στο αμαξι?
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
δεν ξερω τι λετε το νικελ παντως  μαμαει θυμιζει κατι αμερικανικα μαχητικα της δεκαετιας του 60 και του 70 οσο για το ασπρο ματ ανετα το εβαζα
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
τα υπερ ειναι 3...οτι κανεις την κ**λα σου και το γουσταρεις τερμα ειτε αρεσει στους αλλους ειτε οχι...δευτερον αν εχεις καινουριο αμαξι και αγρατζουνιστο...για οσο καιρο τις φορας το αμαξι θα ειναι διαμαντι απο κατω! Και τελος οποτε τις βαρεθεις τις βγαζεις!
Κατα ειναι οτι αν και εχει αντοχη σε θερμοκρασιες κλπ... δεν εχει αντοχη σε κουτσουλιες κλπ...πρεπει να εχεις τον νου σου δλδ συνεχεια! μολις σε χ3σουν τα πουλια θα πρεπει να τα σκουπισεις!!! :D
Επισης αν εχεις στο αμαξι γρατζουνιες, η τπτ περιεργα βαθουλωματακια η και εξογκωματα να ξερεις οτι θα φαινονται και πανω απο την μεμβρανη...
Οτι λεω σχετικα με την μεμβρανη δεν τα εχω βγαλει απο το κεφαλι μου, ειναι λογια του μαστορα που μου εβαλε την μαυρη μεμβρανη μπροστα στη μασκα...
Το ειχα παει στον Βαγιαννακη, αυτον που δειχνει και το παραπανω βιντεακι. Δεν θελω να κανω ουτε διαφημηση ουτε δυσφημηση αλλα προσωπικα τους βρηκα πολυ αεριτζηδες εκει μεσα.
Σε καμια περιπτωση μην δοκιμασεις να κανεις κατι τετοιο μονος σου...ειναι σιγουρο οτι θα τα κανεις "κουτσουλιες"! giggle Τα καπακια των καθρεφτων που εκαναν τα παιδια σε παρομοια ενοτητα ειναι ευκολη υποθεση σχετικα, για μεγαλες επιφανειες χρειαζονται τουλαχιστον 4 ατομα για να τσιτωνουν την μεμβρανη πριν την καθισουν πανω στο αμαξι! Επισηςη ισως υπαρχουν και σημεια στα οποια η μεμβρανη θα κατσει δυσκολα η καθολου! οχι λογω της επιφανειας (δεν εχουν προβλημα μπαινουν και πανω σε χρωμα και πανω σε πλαστικο) αλλα λογω της καμπυλοτητας που μπορει να κανει το αμαξι σε καποια σημεια!
Πηγαινε σε εναν ειδικο καλυτερα... Απεναντι απο του Βαγιαννακη εχει και ενα αλλο μαγαζι που κανει ακριβως την ιδια δουλεια...μπορεις να ριξεις και εκει μια ματια!
Οσο για το ασπρο χρωμα απλα τα σπαει!!! Κολλαει το ματι πανω του σαν μαγνητης!!!
Αν μου περισευαν θα το εκανα χαλαρα οπως και αλλα πραγματα...να υπολογισεις γυρω στο 1000ρικο θα σου παει...ισως και κατι κατοσταρικα παραπανω...
Επισης μεμβρανες βαζει και ο Νικητας που αν θυμαμαι καλα εχουμε και καλυτερη τιμη σαν κλαμπ (αν κανω λαθος να με διορθωσετε οργανωτικη!)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Nαι, έχουμε προσφορά σαν club στον Νικήτα, αλλά για τα φιμέ, δεν έχουμε συζητήσει για wrapping ολόκληρου αυτοκινήτου...
Όσον αφορά την κάλυψη ολόκληρου του αυτοκινήτου με φύλλο βινυλίου, ίσως κάποια στιγμή να το κάνω κι εγώ, με μαύρο ματ (εννοείται). Μου αρέσει σαν ιδέα...
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
nos7 said:
Λογικα ενα βαψιμο σε ολο το αμαξι στο χρωμα τις αρεσκειας μας και ματ δεν θα ειναι πιο φθηνο;
Μιχαλη μπορει και να ειναι δεν ξερω να σου πω την αληθεια...απλα σκεψου τα εξης:
οταν το πας για βαψιμο θα στο κρατησουν τουλαχιστον 3-4 μερες πιστευω, στο wrapping πιστευω οτι θα γινεται αυθημερον αντε να παρει 2 μερες που το θεωρω απιθανο! με το wrapping οποτε θες το βγαζεις και εχεις παλι το εργοστασιακο ενω αν το εχεις βαψει αμτε παλι απο την αρχη! και το πιο σημαντικο με το wrappin δεν χρειαζεται να κανεις καποια αλλαγη στην αδεια του αυτοκινητου σχετικα με το χρωμα!
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
marvin said:
Μιχαλη μπορει και να ειναι δεν ξερω να σου πω την αληθεια...απλα σκεψου τα εξης:
οταν το πας για βαψιμο θα στο κρατησουν τουλαχιστον 3-4 μερες πιστευω, στο wrapping πιστευω οτι θα γινεται αυθημερον αντε να παρει 2 μερες που το θεωρω απιθανο! με το wrapping οποτε θες το βγαζεις και εχεις παλι το εργοστασιακο ενω αν το εχεις βαψει αμτε παλι απο την αρχη! και το πιο σημαντικο με το wrappin δεν χρειαζεται να κανεις καποια αλλαγη στην αδεια του αυτοκινητου σχετικα με το χρωμα!
Δηλαδή εάν πάω εγώ και από μαύρο το κάνω ροζ (μιας και το οδηγάει η γυναίκα μου giggle) δεν θα χρειαστεί να δηλώσω την αλλαγή του χρώματος?? Μου φαίνετε πολύ περίεργο αυτό!!!
 

DarthFiesta

Original poster
Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
ειναι ενδιαφερον γιατι δεν χανει κ την μεταπωλητικη του αξια αφου παραμενει το εργοστασιακο χρωμα (καποιος πονηριδης μπορει να σκεφει για να το βαψει ολο μπορει να εχει γινει κ τροπετο οσον αφορα την βαφη)

απο την αλλη αν εχεις 2-3 ατομα για βοηθεια νομιζω οτι το βαζεις "μονος" σου κ μια προχειρη ερευνα που εκανα για 3Μ για στανταρ διαστασεις αμαξιου ειναι γυρω στα 450$ οποτε ειναι τα μισα λεφτα κ σιγουρα γινεται κ με πιο μερακι..


τωρα για αδειες κλπ δεν γνψριζω αλλα δεν αποτελει κ προβλημα στην αλλαγη χρωματος να την δηλωσεις

το μαυρο ματ Κωστα νομιζω οτι θα του ταιριαζει πολυ σε μκ6..αν δεις κ βιντεακια κ του chrisfrou δινει ογκο σαν χρωμα..

Νικολα η υπογραφη σου επισης βοηθαει πολυ.. :)

εγω σκεφτομαι για το λευκο ματ  κ να το τοπεθετησω μονος(με βοηθεια) αν κ θελω να το δω απο κοντα πρωτα αλλα δεν θελω να χασω κ το εργοστασιακο χρωμα γιατι μ αρεσει,οποτε σε καμμια 5ετια πχ το βγαζω...
 

marvin

Pro Member
Feb 7, 2011
461
0
0
Αθήνα
marvin said:
το πιο σημαντικο με το wrappin δεν χρειαζεται να κανεις καποια αλλαγη στην αδεια του αυτοκινητου σχετικα με το χρωμα!
StuparArt ειχες δικιο! για ολικη αλλαγη χρωματος αλλαζεις και το χρωμα στην αδεια κυκλοφοριας, για τοπικη (πχ καπο,ουρανο κλπ) οχι! Sorry για την παραπληροφορηση παιδια!
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Περικλη αν θες βοηθεια εδω ειμαι εχω και σπατουλα για στρωσιμο τις μεμβρανης!
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread