Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
συμφωνω μιχαλη...σιγουρα δεν προκειται να σε κρεμασει και δεν ειναι και  λογικο... παντως υπαρχουν αυτοκινητα που αν δεν τα πας για service αναβει το σχετικο λαμπακι και πρεπει να μπει στον εγκεφαλο για να το σβησει...οσο για τη βενζινη οντως αν το χουν πει και για αυτο ως δικαιολγια τοτε ειναι φελοι οι ανθρωποι!!
παντως ο φιλος θα πρεπει να το παει σε αντιπροσωπεια απο τη στιγμη που εχει εγγυηση για να μην του λενε αλλα μετα...
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
To πήγε στην αντιπροσωπεία, το θέμα είναι τι θα του είπαν εκεί τελικά. Όπως και νά 'χει περιμένουμε νέα του...
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
παιδιά με πήρε μια κοπέλα και μου είπε είναι έτοιμο να πάω να το πάρω και υπάρχει χρέωση λέει 30 euro για διαγνωστικό έλεγχο ...και όταν τις είπα αφού έχει εγγύηση γιατί να πληρώσω μου είπε να με πάρει σε λίγο ο διευθυντής ... ξέρετε κάτι πάνω σε αυτό ? χρεώνεται ο έλεγχος?
Επίσης δεν μου είπε ούτε καν αν βρήκανε κάποιο πρόβλημα και τι ήτανε αυτό .

PS.Τελικά moueipe ότι το malfunction engine το βγάζει σε οποιαδήποτε βλάβη διαβάσει ο εγκέφαλος ...στην περίπτωση μου διάβασε λάθος εντολές από το πετάλι του γκαζιού .... δεν θα πληρώσω .
 

zisis

Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Το μπουστερ  φταίει μ το είχε κάνει μια φορά .αν ξανά εμφανιστει ,σβήστο,βγαλε το μπουστερ και ξαναβαλε μπροστα.οταν φύγει απο το ταμπλό ξανά σβήστο και επανατοποθετησε το μπουστερ
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
μαλακια αυτο με το μπουστερ! δηλαδη αν "στραβωσει" το μπουστερ την ωρα που εισαι στην πατρων-κορινθου σε προσπεραση,τι κανεις?εκτος απο τον σταυρο σου!
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
μου είπανε ότι το booster κάτι δημιουργούσe και το δοκίμασαν χωρίς αυτό και δεν τους το έβγαλε ...το πήρα εγώ το πήγα μιση ώρα βόλτα πάνω κάτω και δεν μου "παρουσιασε" κάτι ....κάτι μου λέει ότι το booster πάει για πούλημα ...δεν γουστάρω για κάτι τέτοιο να δημιουργηθεί μεγαλύτερη βλάβη η όπως λέμε πάνω σε μια κρίσιμη στιγμή να σε αφήσει το γκάζι .
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Αφού το booster δημιουργεί το πρόβλημα, πάει να πει ότι είναι ελαττωματικό. Γιατί δεν το επιστρέφεις στον Bouleko στην εγγύηση και να τελειώσει το θέμα εκεί;
Για να είμαι ειλικρινής δε συμφωνώ στο να το πουλήσεις σε κάποιον άλλο και να λουστεί το πρόβλημα εκείνος... Άποψή μου πάντα.
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Τελος καλο και ολα καλα Πανο!!

Υ.γ εχω εναν γνωστο-φιλο μεσα σε αντιπροσωπια τις  citroen και οταν του ειχα πει οτι σκεφτομουν για booster μου ειχε πει οτι ειχαν παει αρκετοι με ΚΑΜΕΝΗ πεταλουδα για το λογο οτι το μοτερακι εκτελουσε πιο αποτομα εντολες με αποτελεσμα να την ακουσει στερεο....και ειπα τοτε(γιατι πανε 3 χρονια απο τοτε που μ το ειπε)οτι μ ελεγε μπαρουφες αλλα πλεον εχω αρχισει τα λεγομενα του...
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
φιλε κώστα σεβαστή η άποψη σου αλλα οποια άτομα μου ζητήσουν να το αγοράσουν τους ενημερώνω  τι μου έβγαλε στο δικό μου ...τώρα αν πάρο όλα αυτά θέλουν να το αγοράσουν τότε δεν φταίω εγώ .
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
kostg said:
Αφού το booster δημιουργεί το πρόβλημα, πάει να πει ότι είναι ελαττωματικό. Γιατί δεν το επιστρέφεις στον Bouleko στην εγγύηση και να τελειώσει το θέμα εκεί;
Για να είμαι ειλικρινής δε συμφωνώ στο να το πουλήσεις σε κάποιον άλλο και να λουστεί το πρόβλημα εκείνος... Άποψή μου πάντα.
συμφωνω με τον κωστα δε μπορει ετσι ξαφνικα να κανει νουμερα ενω δουλευε κανονικα μισο χρονο εγω το εχω ενα χρονο και δεν αντιμετωπισα ποτε προβλημα  αφου εχεις εγγυηση πεταξου μεχρι τον μπουλεκο και πες του να το ελενξει .....σκεψου οτι και ενα δοντακι να μη κανει καλα επαφη απο τη φισα παπαλα ... η πεταλουδα δε προκειτε να ανοιξει ποτε ...
 

Vag

Member
Nov 15, 2012
176
0
0
33
Αν όντως φταίει το booster τότε πραγματικά είναι άλλος ένας λόγος που δεν χρειάζεται να έχεις κάτι τέτοιο στο αμάξι...δεν προσφέρει τίποτα,ίσα ίσα...
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
το ιδιο εβγαλε και σε μενα σημερα γυρνοντας απο το χωριο μου... μου αναψε το check για μια ακομη φορα  :mad: και υστερα απο 200 χλμ. μου εβγαλε αυτο το engine malfunction...οταν μπηκα στην αθηνα σε φαναρι βαζω τη νεκρα (αυτοματο κιβωτιο) παω να δωσω 2 ξερογκαζιες και δεν ακουγε καθολου το γκαζι... οταν εβαζα την επιλογη D επιταχυνε κανονικα βεβαια αλλιως θα με σηκωνανε...οταν εφτασα στο σπιτι εβγαλα μονος μου το booster το εβαλα μπροστα και ολα ηταν κανονικα πλην του check που παρεμεινε ανοιχτο...
εδω θα πρεπει να τονισω οτι πριν 1,5 μηνα ειχε αναψει το check και εδειξε λειτουργια καταλυτη κατω του οριου, ο καταλυτης αλλαχτηκε με καινουριο πριν ακριβως δυο εβδομαδες και ελπιζω να μην δειξει αυριο τον ιδιο κωδικο βλαβης γιατι ειμαι πλεον σε απογνωση...μακαρι να εφταιγε το booster!!!
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
φιλε 99.9 το booster έφταιγε ...και εμενα όταν μου το έβγαλαν δεν μου ξανά έκανε τίποτα ... και εμενα έτσι το γκάζι δεν άκουγε καθόλου... δεν το ξανά βάζω το booster εγώ .
 

nikos drift

Pro Member
Apr 24, 2011
348
0
0
Μακάρι φιλαράκι να είναι αυτό!
Εσένα ομως δεν σου είχε ανάψει τσεκ νομίζω άρα δεν είχες ούτε κκωδικό βλάβης έτσι δεν είναι??
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
τσέκαρε μια το πρώτο post εδώ πέρα έχω και την photo ..δες και στό ταμπλό και στην οθόνη
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
moican said:
μακακια αυτο με το μπουστερ! δηλαδη αν "στραβωσει" το μπουστερ την ωρα που εισαι στην πατρων-κορινθου σε προσπεραση,τι κανεις?εκτος απο τον σταυρο σου!
Με κλειστο το μπουστερ μου ετυχε ακριβως το ιδιο αλλα μην φανταστεις οτι ''φρεναρε' το αμαξι εκοψε προοδευτικα (πανω απο 80-90 χλμ δεν πηγαινε) και αναγκαστηκα να σταματησω με αλαρμ στην ακρη. Εσβησα τη μηχανη ξανα αναψα και συνεχισα κανονικα απο οτοτε δεν το παρουσιασε ξανα
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
εμενα σε κατηφορικό δρόμο και δεν πήγαινε με δευτερα πάνω από 1500 στροφές . ισα που τσούλαγε . ακόμα και με σβηστό το booster . επίσης μέχρι να φτάσω σπίτι άρχισε να δουλεύει όταν είχα νεκρά στις 3.000 στροφές συνεχεια και οποτε πάταγα φρένο έπεφταν και μετά πάλι το ίδιο ... πάλι καλά που ήμουνα 5 στενά από το σπίτι και το παράτησα :D
Δεν βλέπω να το βάζω πάλι πάντως το φοβάμαι ρε ...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Ρε παιδιά σας ανάβει το check engine η το πορτοκαλή γραναζάκι??
Εμένα αυτό το πράγμα μου έχει τύχει σε φιλικά ανοίγματα 4 – 5 φορές και έφταιγε το booster αλλά και εγώ. Λόγο γρήγορων αλλαγών έτρωγε κόλλημα ο εγκέφαλος και έμπαινε στο safe mode.
Εμένα βέβαια είναι το booster παλαιού τύπου χωρίς τις ρυθμίσεις και δεν ξέρω εάν είναι τόσο ευαίσθητο όσο τα καινούργια. Πάνο δοκίμασε να το δουλέψεις σε κάποια άλλη σκάλα και εάν σου το ξανά κάνει ενώ κάνεις νορμάλ χρήσει του δεξιού πεντάλ τότε πήγαινε στον μπουλέκο και πες του το τι συμβαίνει.
Υπάρχει μια περίπτωση εάν έχει φτιάξει το booster νέου τύπου πιο γρήγορο στις εντολές απ ότι ήταν το παλιό booster τότε και με νορμάλ χρίση μπορεί να τρελαίνει την πεταλούδα.


Εσύ Νίκο με έχεις μπερδέψει τελείως με τα check engine σου φίλε.. δεν ξέρω τι σου πρώτο ανάβει και τι σου πρώτο σβήνει. όλο κάτι μυστήρια προβλήτα έχεις!
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Γιαυτο την εβαλα παιδια για να δειτε τι εβγαζε ακριβως  :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread