Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Από ποιο ελαστικό-μάρκα-διάσταση πήγες σε αυτά τα LingLong ? Αν κατάλαβα καλά ήταν 165 και πήγες σε 195 ?
Και πόσα χλμ είχαν κάνει τα παλιά ?
Για να μπορούμε να συγκρίνουμε, πρέπει να ξέρουμε τα δεδομένα.
Οχι απλα το συγκρινω με αλλο αυτοκινητο πιο ελαφρυ απο το mk6 και χωρις abs! Το φιεστα φοραγε χειμωνιατικα φθαρμενα και απλα ειπα οτι και λαστιχο αν βαλω μονο που θα ειναι καινουργιο θα πιανει σωστα.. θα φτιαξει και το abs..
Μου εχουν πει οτι και της 1ης γενιας Yaris ειχαν ευαισθητο abs.. διαβασα και απο φορουμ το ιδιο θεμα και με ibiza 2005 και ειπα μηπως και στα mk6 παιζει κατι τετοιο.. Αρα για να μην μου λετε τιποτα και σεις κατι παιζει με τα λαστιχα ή το αμαξι εχει τεχνικο προβλημα με το abs!
 

DavidGianneris

Original poster
Rookie
MK7.5
Σεπτ. 22, 2021
13
4
3
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα παιδιά....θέλω να μου πείτε μια γνώμη για ελαστικά.....τι μάρκα είναι καλή να βάλω?εγώ έχω δει τα yokohama και τα continental..τα yokohama τα είδα σαν κάτι πιο οικονομικό επώνυμο....απλά θα ήθελα και την γνώμη σας
 

dtsef

Administrator
Staff member
Moderator
Dec 23, 2020
15
7
4
Οχι απλα το συγκρινω με αλλο αυτοκινητο πιο ελαφρυ απο το mk6 και χωρις abs! Το φιεστα φοραγε χειμωνιατικα φθαρμενα και απλα ειπα οτι και λαστιχο αν βαλω μονο που θα ειναι καινουργιο θα πιανει σωστα.. θα φτιαξει και το abs..
Μου εχουν πει οτι και της 1ης γενιας Yaris ειχαν ευαισθητο abs.. διαβασα και απο φορουμ το ιδιο θεμα και με ibiza 2005 και ειπα μηπως και στα mk6 παιζει κατι τετοιο.. Αρα για να μην μου λετε τιποτα και σεις κατι παιζει με τα λαστιχα ή το αμαξι εχει τεχνικο προβλημα με το abs!
φιλε φιλικά παντα, βάλε 4 λάστιχα σοβαρά και μην παίζεις κορώνα γράμματα την ασφάλειά σου... όλη αυτή η ανάλυση που έχεις κάνει για το abs ενώ έχεις παραδεχτεί ότι τα λάστιχα είναι ότι να ναι πραγματικά άσκοπη...
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
φιλε φιλικά παντα, βάλε 4 λάστιχα σοβαρά και μην παίζεις κορώνα γράμματα την ασφάλειά σου... όλη αυτή η ανάλυση που έχεις κάνει για το abs ενώ έχεις παραδεχτεί ότι τα λάστιχα είναι ότι να ναι πραγματικά άσκοπη...
Λαστιχαδες ξερεις τι λενε? Πλεον οτι λαστιχο και να βαλεις για αρχη ειναι καλο αλλα στα οικονομικα δεν κρατανε στο χρονο ή στα χλμ!
 

gvala

Rookie
Jan 23, 2021
48
10
8
Μοντέλο
MK8 ST
Μ
Λαστιχαδες ξερεις τι λενε? Πλεον οτι λαστιχο και να βαλεις για αρχη ειναι καλο αλλα στα οικονομικα δεν κρατανε στο χρονο ή στα χλμ!
Μάλλον λάθος άκουσες. Στον δρόμο θα είπανε, όχι στο χρόνο.
 

dtsef

Administrator
Staff member
Moderator
Dec 23, 2020
15
7
4
φιλε μαλλον πας σε λαθος λαστιχάδες τι να πω ..
 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
φιλε μαλλον πας σε λαθος λαστιχάδες τι να πω ..
Αν θυμαμαι καλα μου ειχαν πει κατι για πυριτιο γι αυτο ακομα και τα φθηνα για αρχη εχουν καλη προσφυση..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread