Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

temeteron

Original poster
New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
Καλησπέρα,
ξέρει κανείς εάν για το fiesta sport υπάρχει εφεδρική ρεζέρβα που να μπαίνει?
Λόγω της τοποθέτησης υγραερίου..δεν θέλω να χάσω τελείως την ρεζέρβα και σκέφτομαι αυτη την λύση , αλλά δεν ξέρω σε τι διαστάσεις πρέπει να κοιτάξω
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Ή θα βάλεις την μπουκάλα του υγραερίου στον χώρο της ρεζέρβας και θα κυκλοφορείς χωρίς την ρεζέρβα και σε περίπτωση που θα την χρειαστείς θα καλέσεις την οδική βοήθεια ή θα κρατήσεις την ρεζέρβα κανονικά στην θέση της,θα βάλεις την μπουκάλα στο αποθηκευτικό χώρο όπου θα χάσεις (χώρο) και θα δυσκολεύεσαι να βγάλεις την ρεζέρβα σε περίπτωση που την χρειαστείς
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
οπως τα ειπε ο Ιακωβος ειναι!!!εκτος και εαν βαζεις τοσο συχνα ατομα στα πισω καθησματα την βαζεις στα ποδια των πισω επιβατων και πισω απο τον οδηγο...και οταν βαλεις πισω ατομα(μια στο τοσο) την πετας χυμα στο πορτ παγκαζ!!!δεν υπαρχει αλλη λυση!
 

temeteron

Original poster
New member
Jan 17, 2013
81
0
0
Νίκαια
την δεξαμενη την έχω βάλει στον χώρο της ρεζέρβας και την ρεζέρβα την έχω σπίτι μου και μονο στα ταξιδια την κουβαλάω.
Σκεφτόμουν να έχω μόνιμα αυτες τις ρεζέρβες που είναι πολύ λεπτές σαν ρόδα ποδηλάτου, αλλά μάλλον δεν υπάρχει και έτσι θα πάρω έξτρα 'ενα κιτ επισκευής ελαστικού για μέσα στην πόλη
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Υπάρχουν τέτοιες ρεζέρβες και για να σου έρθει και πιο οικονομικά η αγορά της κοίτα γι αρχή σε μάντρες με μεταχειρισμένα. Την ρεζέρβα δεν είναι ανάγκη να τη παρατάς στο σπίτι μπορείς πολύ εύκολα να την αφήνεις στο πορτμπαγκάζ πάνω στην μοκέτα η να κάνεις μια πατέντα και να την πιάνεις στους θόλους είτε δεξιά είτε αριστερά.

Η άλλη λύση είναι να φτιάξεις  από φελιζόλ η από κόντρα πλακέ θαλάσσης (λόγο βάρους αναφέρω αυτά τα δυο) μια κατασκευή σαν ένα έξτρα πάτωμα όπου την ρεζέρβα σου θα την αφήνεις πάνω στην μπουκάλα και την διαφορά του ύψους που θα έχεις να την καληψεις – γεμίσεις κατασκευαστικά με πχ κόντρα πλακέ όπου μάλιστα τα κενά που θα έχει γύρο από την ρεζέρβα μπορείς και αυτά να τα χρησιμοποιήσεις σαν αποθηκευτικό χώρο για μικρο πράγματα και όλα αυτά να βρίσκονται κάτω από την εργοστασιακή σου μοκέτα. ;)
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
Καλη ιδεα! Και μιας και το λες, δεν κανεις και ενα γρηγορο προσχεδιο της ολης κατασκευης για διευκολυνση? Και που ξερεις, μπορει να κατωχυρωσεις και την πατεντα!  ok234 giggle
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Οι καταχωρήσεις για τις πατέντες προϋποθέτουν και πολύ γραφειοκρατία και δυστυχώς δεν έχουμε και την καλύτερη σχέση…. σκέψου ότι είμαι τόσο γκαντέμης που θα χάσω σίγουρα την καταχώρηση της πατέντας. giggle giggle



Υ.Γ [tt]Θα σου τα δήξω σε έναν καφέ αρκεί να με φέρεις σε επαφή με τη mountune[/tt] tease tease
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
;)
χαχαχαχαχχα

χμμμ...εχω βρει και ενα τελειο προγραμματακι που μπορεις ευκολα να σχεδιασεις τα παντα με ακριβως τις διαστασεις που θελεις και 3δ κιολας!




[sub]κρυβε λογια, κρυβε λογια θα μιλησουμε απο κοντα[/sub] qq
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com



Άντε επειδή θα χρειαστώ αυτό το σχέδιο 3d που λες σου φτιάχνω πρόχειρα ένα στη ζωγραφική για να σου αποδείξω ότι μπορείς να το κάνεις και σαν ντουλάπα ένα πράγμα ώστε να αφήνεις και τα απαραίτητα του σπιτιού πχ καμιά μπλούζα κάνα βρακι του Περικλή καμιά βρόμικη κάλτσα άντε και κάνα γρύλο και τρίγωνο. Τα κάνεις όλα όμορφα και νοικοκυρεμένα όλα σε ένα ένα πραμα. giggle :D :D


Έχω κάνει και μαραγκός και μπορώ να σου το φτιάξω και εγώ ο ίδιος (με τα χεράκια μου) μια φορητή ντουλάπα για έξτρα αποθηκευτικό χώρο στο ST2 σας tease
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
StuparArt said:
πχ καμιά μπλούζα κάνα βρακι του Περικλή καμιά βρόμικη κάλτσα άντε και κάνα γρύλο και τρίγωνο. Τα κάνεις όλα όμορφα και νοικοκυρεμένα όλα σε ένα ένα πραμα. giggle :D :D


Έχω κάνει και μαραγκός και μπορώ να σου το φτιάξω και εγώ ο ίδιος (με τα χεράκια μου) μια φορητή ντουλάπα για έξτρα αποθηκευτικό χώρο στο ST2 σας tease



χαχαχαχαχααχ  lol lol lol

αυτα ειναι! με το προγραμμα που λεω θα πορωθεις!
καλα, δεν το περιμενα οτι θα το σχεδιαζες κιολας.. χαρας στο κουραγιο σου τετοια ωρα.. ειδες τι κανει το diesel? παρε κανα  γρηγορο αμαξι να βρεις την υγεια σου! qq  tease

υγ : μου λεει ο Περικλης,  στο δευτερο πατωμα θα χωρανε μπουκαλες?
 

SuperNova

Member
Dec 1, 2010
152
0
0
ωχ, καταλαβα, εχεις και εσυ βρακια, βρωμικες καλτσες κλπ να αποθηκευσεις ε?  tease :D

Παντως ειναι φοβερη ιδεα να φτιαξουμε ( ο Stuparart δλδ, βοηθαμε και εμεις αν θελει) καποιο σαν κρυφο ντουλαπι/δευτερο πατωμα και ειδικα στην περιπτωση της ρεζερβας πιστευω θα βοηθησει πολυ. Το ντυνουμε κιολας με μοκετουλα και δεν θα ξεχωριζει καθολου απο εργοστασιακο.


Μαλλον σε εβαλα σε μπελαδες Stup... ;D
 

DarthFiesta

Pro Member
Nov 29, 2010
723
0
0
41
Κανονιςε να χωραει κ κανα εφεδρικο γκομενακι νικολα....θα με καταστρεψει η δικια μ...
 

tm099

New member
Oct 25, 2010
84
0
0
Στην εταιρεία που δούλευα εγώ και βάζαμε υγραέρια σε αυτοκίνητα δίναμε με κάθε τοποθέτηση υγραερίου ένα κιτ προσωρινής επισκευής του ελαστικού που θα τρυπήσει  για να μπορεί ο οδηγός να κάνει κάποια χιλιόμετρα μέχρι να το αντικαταστήσει... ;)
 

FiestaLpg

Member
Feb 28, 2015
188
0
0
temeteron said:
Καλησπέρα,
ξέρει κανείς εάν για το fiesta sport υπάρχει εφεδρική ρεζέρβα που να μπαίνει?
Λόγω της τοποθέτησης υγραερίου..δεν θέλω να χάσω τελείως την ρεζέρβα και σκέφτομαι αυτη την λύση , αλλά δεν ξέρω σε τι διαστάσεις πρέπει να κοιτάξω
Μια άλλη ιδέα είναι να αγοράσεις μια ωραιότατη θήκη για τη ρεζέρβα σου (γύρω στα 20€) και να την έχεις συνέχεια μαζί σου στο πορτπαγκάζ.
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Παιδια εχει αλλαξει κανεις λαστιχο σε 7αρι με πλαϊνα spoiler? Μπαινει ανετα ο γρυλος?
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Τα γνήσια έχουν κλιψακια που αφαιρούνται για να κάτσει σε συγκεκριμένα σημεία ο γρυλος
 

DrA

Member
Mar 6, 2011
243
0
0
Αν το βγαλω μετα θα ξαναμπει η θα μου μεινει στο χερι ομως? Το εχεις δοκιμασει? Πολυ σφιχτο το βλεπω...
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Είναι σχεδιασμένο για αυτήν την δουλεια

Ειναι λογικό να ειναι σφιχτό αν δεν εχει ξανα βγει
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread