Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
StuparArt said:
Εννοεί μάλλον εσένα που ήσουν decat και με το 60αρι τελικό και που δοκίμαζες με τον Στέφανο. Στις αρχές… ;)

Αυτό κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.

Έχεις δίκιο.τώρα το έπιασα και εγώ
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
turbomaniac said:
πολυ καλό νούμερο, ύψηλότερο σαφως απο τα αναμενόμενα. δεν πιστευω βεβαια οτι πριν το χταπόδι είχες 119, αλλα πιστευω οτι είχες γύρω στα 123 (μαλλον κατι έπαιζε με τα μίγματα και το παλιο σου πρόγραμμα. Και παλι όμως 8 άλογα είναι τρομερή διαφορά που θα φαίνεται σίγουρα και στο δρόμο με 3-4 αμάξια διαφορα.

δηλαδή ιάκωβε αμα βάλεις και μπουμπάκια ή έκκεντρα, θα περνας τα μαμα ST 2.0 για πλακα!!

προφανως αυτο δείχνει οτι το μοτερ σιγμα έχει πολύ καλύτερη κεφαλή απο το duratec 2.0! Αθάνατη Yamaha!!!!! (ως γνωστόν η κεφαλή του σιγμα είναι σχεδιάσεως yamaha)
Καλά μην τα ισοπεδώνουμε όλα...δλδ με εκκεντρα θα περνάει pt51-52. Ραλλακι;;;
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Crazy said:
Αυτό ούτε καν, είναι μέρα με νυχτα, ούτε μαμά St περνάει pt51-52 saxoralla.
Αναλογος το ξήλωμα και την οδήγηση..
 

Crazy

Hero Member
Vip Team
Jul 8, 2010
1,568
8
38
38
Οπου υπαρχει στροφη....
Μιλάμε για "ντυμενα" αμαξια. Κ ξαναλέω δύσκολο με μαμά St γτ έχω οδηγήσει κ μαμά St κ 1ο σταδιατο St κ pt51 rallye κ 52αρι rallye.

Όσο για του Ιάκωβου αν βάλει εκκεντρα κ σωστό πρόγραμμα,δν ξέρω αν τα περναει για πλάκα αλλά,  θα "σφαζεται" σίγουρα με μαμά St.
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Crazy said:
Μιλάμε για "ντυμενα" αμαξια. Κ ξαναλέω δύσκολο με μαμά St γτ έχω οδηγήσει κ μαμά St κ 1ο σταδιατο St κ pt51 rallye κ 52αρι rallye.

Όσο για του Ιάκωβου αν βάλει εκκεντρα κ σωστό πρόγραμμα,δν ξέρω αν τα περναει για πλάκα αλλά,  θα "σφαζεται" σίγουρα με μαμά St.
Και ξανά λέω ανάλογα τι St 1ο στάδιο έχεις πάρει βόλτα γιατί και εγώ στου Blue White έκανα 3+ και του White ηταν 1o στάδιο+πεταλούδα και εγώ μόνο Φιλτρο τότε...
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
1η Δυναμομετρηση με την εισαγωγη και hand made by me καυσιμο σε αναλογια 1/4 με 100αρα:



τελικα το καυσιμο ειχε επιτυχια..  biggrin biggrin εως τελος του μηνα μπαινει το ολοσωμο και καινουργια εισαγωγη, προγραμμα τα χριστουγεννα γιατι το να βρεις αυτο το κατι που θα σου δωσει πραγματικα αλογα ειναι σπαζοκεφαλια μεγαλη..
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
εχω διαφορα στο μυαλο μου μαζι με το plenum. Αλλα προσανατολιζομαι λιγο προς την εν δυναμη carbon τεχνολογια!
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
καλα μη φανταστεις οτι ετοιμασα τιποτα τραγικο!Τσελεμεντε ανοιξα και εκανα κατι on the fly...πως ειναι το τοστ ζαμπον-τυρι, κατι τετοιο.
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Ximiki Veltiosi said:
1η Δυναμομετρηση με την εισαγωγη και hand made by me καυσιμο σε αναλογια 1/4 με 100αρα:
τελικα το καυσιμο ειχε επιτυχια..  
Ximiki Veltiosi said:
καλα μη φανταστεις οτι ετοιμασα τιποτα τραγικο!Τσελεμεντε ανοιξα και εκανα κατι on the fly...πως ειναι το τοστ ζαμπον-τυρι, κατι τετοιο.

χαχαχα!  καλή αρχή με τα πρόσθετα! εδω που τα λεμε η βενζίνη χρειαζεται να εχει και λιγο οξυγόνο που δεν εχει.
Μου άρεσε η καμπύλη που δε καμπουριάζει στις 4700. καλή ενδυνάμωση απο εδω και μπρός
 

Ximiki Veltiosi

Pro Member
May 30, 2014
483
1
0
44
Αθηνα
Θα προτιμουςα οχι.ο λογος δεν ειναι οτι δεν θελω να αποκαλυψω τα μυςτικα μου (απλη οργανικη χημεια ειναι αλλωςτε) αλλα εγγυμονει πολλους κινδυνους η ενασχοληση με τις ενωσεις κ δεν θελω καποιοι που δεν εχουν εμπειρια κ γνωςη να τους μπουν ιδεες προς υλοποιηςη για πειραματα κ να παθουν καμια ζημια...κ δεν εννοω υλικη...αυτο ειναι το λιγοτερο!
 

Pa_Nos_1400cc

Pro Member
May 10, 2010
521
0
16
47
Αγρίνιο
Μπορείς όμως να πεις που θεωρητικά εκτιμάς οτι έφτασες τον αριθμό οκτανίων για την ιστορία και μονο;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread