Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Το αυτοκινητο τωρα έχει 45528 χμ. Δηλαδη αλλαχτηκε κοντα στο σεπτεμβρη. Οταν ειχα τα αλλα δεν ειχα παρατηρησει απωλεια αποδοτικοτητας αναλογα τις καιρικες συνθηκες. Και απο τον σεπτεμβρη μεχρι δεν εχουν αλλαξει η συμπεριφορα περα απο το προφανες στρωσιμο που τους εχουν γινει.
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Δεν καταλαβες καλα  :D Δεν εχω αλλάξει...ποτέ  redface
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Στο car center το παω και δεν εχω παει σε αλλο, παρα μονο στα 2 πρωτα service που πηγα στον Κοντελλη.
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Κανονικά έπρεπε να σου τα αλλάξουν πάντως. Άλλαξε τα ώστε να έχεις μια σωστή βάση σε περίπτωση που δεν σταματήσει αυτό που νιώθεις τώρα.
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
παιδια τα υγρα των φρενων με αναρροφηση απο το δοχειο αλλαζονται?
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Νομίζω πως ναι. Υπάρχουν κάτι μηχανήματα – τρόμπες οι οποίες κάνουν εξαέρωση. Νομίζω ότι με αυτό μπορούν να αδειάσουν και τα υγρά ,χωρίς να είμαι σίγουρος σε αυτό που γράφω.

Πάντως και ο παραδοσιακός τρόπος μια χαρά είναι!
 

Riordian

Hero Member
Dec 30, 2012
1,146
0
36
33
Τα υγρα φρενων αλλαχτηκαν. Η αισθηση στο πενταλ ειναι πιο σφιχτη και μια μικρη καλυτερευση την ειδα, αλλα οχι οπως παλια.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
πριν από λίγο είδα τα μπροστινά φρένα μου και είδα από την μια πλευρά ότι ο δίσκος μου ο μισός έχει φαγωμένες τις χαράξεις
τι λέτε?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Μάλλον δεν ήταν χαραγμένες οι δισκόπλακες με το ίδιο βάθος παντού. Ή είναι στραβοί οι δίσκοι σου, που λογικά θα το καταλάβαινες στο πεντάλ σου...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
scorpion said:
πριν από λίγο είδα τα μπροστινά φρένα μου και είδα από την μια πλευρά ότι ο δίσκος μου ο μισός έχει φαγωμένες τις χαράξεις
τι λέτε?

Μετά από ψάξιμο είδα τα εξής :
- Ο ένας δίσκος δεν είναι το ίδιο βαθιά χαραγμένος με τον άλλον
- Οι δισκόπλακες μου ήταν μεταχειρισμένες όταν τις πήρα.Πάνω στους δίσκους είναι χαραγμένο το πάχος της δισκόπλακας όταν είναι καινούργια και το πάχος που όταν φτάσει σε αυτό το νούμερο θέλει αλλαγή.Ο συγκεκριμένος δίσκος έχει πάχος 24mm και θέλει αλλαγή όταν φτάσει 22.8mm.Εμένα είναι 21mm,άρα θέλουν αλλαγή οι δίσκοι μου.Εγώ έχω διανύσει από τότε που τα έβαλα 50.000 χιλιόμετρα,άλλα τόσα είχε κάνει και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης και τoυς είχε τορνίρει για να φαίνονται καινούργιοι
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread