Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Καλησπερα παιδια, Μετα λυπης μου σας γραφω οτι χθες στην Αγ. Μαρινα κορωπιου υπηρξα θυμα διαρρηξης στο αυτοκινητο fiesta mk7.5. Ευτυχως η ζημια δεν ηταν τοσο μεγαλη μαλλον..... δεν σπασανε ουτε παραθυρο ουτε στραβωσανε πορτα.... την ζημια που υπεστη ηταν να στραβωσουν λιγο την πανω στρογγυλη σχισμη που μπαινει το κλειδι, με αποτελεσμα να μην μπορει να μπει ολο το κλειδι μεσα. το ανοιγοκλεινω με το συναγερμο. Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις σας το κοστος επισκευης αφαλου κλειδωνιας αυτοκινητου. Η ψυχολογικη ζημια ηταν μεγαλη! :(
 
  • Like
Αντιδράσεις: turbomaniac

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,311
182
63
50
Αθήνα
Το έχουμε πάθει αρκετοί, εγώ σίγουρα ναι, στο περιβάλλοντα χώρο του ΟΑΚΑ. Ακριβώς όπως το λες, απλά ξεκουμπώνουν το καπάκι της κλειδαριάς, την παραβιάζουν με ένα κατσαβίδι (έτσι μου είπαν, γι'αυτό στραβώνει) αλλά δεν μου πήραν τίποτα. Το πέρασα ασφάλεια αφού ήταν στο συμβόλαιό μου, οπότε δεν πλήρωσα τίποτα, νομίζω ήταν κάπου στα 120€ ή κάτι τέτοιο...
 
  • Like
Αντιδράσεις: turbomaniac

Γιωργος79

Original poster
Member
Oct 10, 2015
122
4
19
Σε Ευχαριστω. Δυστυχως δεν ειχα μερικη κλοπη και θα τα βαλω απο την τσεπη μου! απλα στεναχωρεθηκα πολυ! Δεν προλαβαν να ανοιξουν γτ χτυπησε ο συναγερμος και εκεινη την στιγμη ανεβαινα με το παιδι μου επανω και προλαβα να δω ενα ασημενιο αυτοκινητο να τρεχει.
 

Κεραυνός

Hero Member
Jan 8, 2016
1,044
156
63
Μοντέλο
MK6
Πολυ προσοχη, επιφυλακτηκοτητα και παρατηρητικοτητα παντοτε.

Οι αντιηλιακες μεμβρανες, η αντικλεπτικη ραβδος (μπαστουνι), τα μπουλονια ασφαλειας και ο συναγερμος ειναι τα πιο βασικα για την ασφαλεια του αμαξιου.

Και ας μην ειναι πολυ ορατα-φανερα σκευη και αντικειμενα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread