Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Το "παλικάρι" μου σήμερα. View attachment 453
Αλλαχτηκαν και τα λαδακια σήμερα μαζί με το φίλτρο λαδιού εννοείται. Θα ήθελα να σας δείξω πως είναι από κάτω το καρτερ μετά από τόσα χιλιόμετρα. Μπορώ εδώ;
 
  • Like
Αντιδράσεις: dtsef and m@kro

m@kro

Maniac Member
May 11, 2010
4,440
56
48
43
Βόλος
Μία χαρά είναι.... Ένα πλύσιμο κινητήρα θέλεις και παρακολούθηση την φλάντζα του Κάρτερ εάν δακρύζει πουθενά.💪
 
  • Like
Αντιδράσεις: Στέφανος
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημενος. Είναι στεγνό (φτου φτου, σκόρδο), οι λεκεδες που φαίνονται είναι στην πρώτη από την τάπα του καρτερ και στην δεύτερη από την τσιμουχα στροφαλου. Αλλαχτηκαν πριν από 20.000 χίλ χιλιόμετρα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: dtsef and m@kro

Vatomouro

Staff member
New member
MK7
Jan 18, 2016
70
29
18
33
Μοντέλο
MK7
Το "παλικάρι" μου σήμερα. View attachment 453
😲 Οσες φορες κ να το δω δεν το πιστευω!! Μπραβο. ειμαι κοντα στα 100.000 χλμ κ δεν θελω να το αποχωριστω ουτε στα 400! Καλα 600 δεν το συζηταμε καν.θσ εχει παραιτηθει μονο του απο τον ματαιο τουτο κοσμο!!
 
  • Haha
  • Like
Αντιδράσεις: Στέφανος and dtsef

Alex Spacho

Rookie
Dec 1, 2020
13
26
3
Μοντέλο
MK8
σχετικά νέος ! 4.005 εδώ και 4 μήνες ( δεν προλαβα να βγαλω φωτο)
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
1.25 είναι; Πιστεύω αντέχει άνετα αλλά τόσα και τοση αυτονομία έχω στο s με γεμάτο ντεπόζιτο και αν
Είναι 1.3 duratec, βενζίνη. Όταν το γεμιζω, όσο αφορά την αυτονομία, γράφει περίπου 850 χιλιόμετρα. Δεν το κυνηγάω, δεν το σπάω. Άλλωστε 70 ίππους έχει, δεν ξέρω πόσοι εμειναν😁
 
  • Haha
Αντιδράσεις: dtsef

Tazmaniacmk6

Rookie
Feb 3, 2021
23
7
3
22
Athens
Μοντέλο
MK6.5
Είναι 1.3 duratec, βενζίνη. Όταν το γεμιζω, όσο αφορά την αυτονομία, γράφει περίπου 850 χιλιόμετρα. Δεν το κυνηγάω, δεν το σπάω. Άλλωστε 70 ίππους έχει, δεν ξέρω πόσοι εμειναν😁
Πλάκα κανείς καλά εγώ το πατάω σχετικά πιστεύω αν πήγαινα τελείως ηρεμία άντε να έβλεπα στην καλύτερη 600 βέβαια στην εθνική και μονο
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Και βάζω μόνο 100αρα shell, βοηθάει πιστεύω. Τώρα σε 3.000 χίλ έχω το service των 620.000χιλ.,πέρα από φίλτρα, λάδια, μπουζί θέλω δεξιά βάση μηχανής και καβουκι θερμοστατη, έχει αρχίσει να δακρυζει. Ελπίζω να αντέξουν μέχρι τότε.
 

Tazmaniacmk6

Rookie
Feb 3, 2021
23
7
3
22
Athens
Μοντέλο
MK6.5
Και βάζω μόνο 100αρα shell, βοηθάει πιστεύω. Τώρα σε 3.000 χίλ έχω το service των 620.000χιλ.,πέρα από φίλτρα, λάδια, μπουζί θέλω δεξιά βάση μηχανής και καβουκι θερμοστατη, έχει αρχίσει να δακρυζει. Ελπίζω να αντέξουν μέχρι τότε.
Εγώ όσες φορές έχω βάλει 100αρα δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι δουλεύει καλύτερα με 98αρα όσο αφορά το καβούκι μην αγχώνεσαι καθόλου όσο δεν το ζορίζεις το αυτοκίνητο είσαι μια χαρά. Εγώ χωρίς να το έχω αντιληφθεί δάκρυζε το ψυγείο το καβούκι θερμοστάτη και η τρόμπα νερού και το πήγαινα αρκετές φορές στα όρια πάλι καλά που το πρόλαβα και δεν κοίταζα αρκετά συχνά το παραφλου
 
Oct 17, 2020
264
150
43
45
Μοντέλο
MK6
Εγώ όσες φορές έχω βάλει 100αρα δεν βλέπω ουσιαστική διαφορά δεν ξέρω αλλά μου φαίνεται ότι δουλεύει καλύτερα με 98αρα όσο αφορά το καβούκι μην αγχώνεσαι καθόλου όσο δεν το ζορίζεις το αυτοκίνητο είσαι μια χαρά. Εγώ χωρίς να το έχω αντιληφθεί δάκρυζε το ψυγείο το καβούκι θερμοστάτη και η τρόμπα νερού και το πήγαινα αρκετές φορές στα όρια πάλι καλά που το πρόλαβα και δεν κοίταζα αρκετά συχνά το παραφλου
Και εγώ έτσι πιστεύω, θα αντέξει το καβουκι μέχρι το service, τριτη ή τέταρτη φορά είναι που θα το αλλάξω, δεν θυμάμαι, πρέπει να δω το βιβλιαράκι .
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread