Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostas-patra

Original poster
Member
May 10, 2010
123
1
0
Πάτρα
Είχα πρόβλημμα με τους υαλοκαθαριστήρες (δεν επανέφεραν) και με τα διακοπτάκια για τα ηλεκτρικά παράθυρα (2 απο τα 3 δεν κατέβαζαν το παράθυρο). Τελικά: πήρα μεταχειρισμένο διακόπτη (20 ευρώ) για υαλοκαθαριστήρες (πάνω σε αυτόν είναι και φώτα, κόρνα, πίσω υαλοκαθαριστήρας, σινιάλο και alarm) ο οποίος μου παρουσίασε το ίδιο ακριβώς πρόβλημμα οπότε σκέφτηκα οτι φταίει κάτι άλλο. Το πρόβλημμα είχε δημιουργηθεί μετά τη μετατροπή. Τελικά απο ψάξιμο με τον ηλεκτρολόγο μου (απο διακόπτη ασφαλειοθήκη μέχρι και μοτεράκι) το πρόβλημμα λύθηκε....κάποιος στη μετατροπή έβαλε το φις στο μοτεράκι των υαλοκαθαριστήρων ανάποδα!!! Δεν ξέρω πώς γιατί δεν μπαίνει κανονικά...αλλά το έκανε. Τέλος καλό ολα καλά με αυτό. Τα διακοπτάκια για τα παράθυρα με ταλαιπώρησαν λίγο παραπάνω γιατί χρειάστηκαν αρκετά τηλέφωνα σε μάντρες με μεταχειρισμένα και επισκέψεις σε αρκετές απο αυτές. Τελικά πρίν απο λίγο βρήκα 2 (όσα ακριβώς χρειαζόμουν) μεταχειρισμένα με κόστος 15 ευρώ (η αντιπροσωπεία για καινούρια ζητούσε 57 ευρώ για το ένα). Πάει και αυτό!!!
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
τελος καλο ολα καλα!μακαρι ολα να λυνονται με 20-30 ευρω!!!
 

kostas-patra

Original poster
Member
May 10, 2010
123
1
0
Πάτρα
Προχειροδουλειά θα το έλεγα εγω. Απλά για να μην ξηλώσει το μοτεράκι των υαλοκαθαριστήρων, το έβαλε όπως όπως και το πίεσε λίγο για να κουμπώσει.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread