Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

mk_7

Original poster
Newbie
Aug 12, 2019
8
0
1
Καλησπέρα και Χριστός ανέστη.
Πριν τις γιορτές μας παρουσιάστηκε το πρόβλημα να προσπαθούμε να βάλουμε, μπρος και ενώ γυρνούσε το κλειδί και άναβαν όλες οι ενδείξεις δεν γυρνούσε στη θέση τρία για να δώσει μίζα και να ξεκινήσει.Στις 20 προσπάθειες γυρνούσε όσο περνούσε ο καιρός όλο και λιγότερες.Τη Μεγάλη Παρασκευή κλείδωσε τελείως και δεν γυρνούσε καθόλου σχεδόν.Ψάχνοντας έπεσα πάνω στο βιντεάκι αυτό που εξηγεί ότι είναι η επαφή διακόπτη μίζας και αν πιάνει το χέρι σας μπορείτε να το κάνετε και μόνοι σας.Εγώ πήρα το εξάρτημα από τη φορντ με 36€ ενώ υπάρχουν και after market ακόμα και με 15€.Κωδικός ανταλλακτικού: AA6T11572AA.Εγώ έδωσα και ένα 10ευρο στον ηλεκτρολόγο γιατί δεν ήμουν σίγουρος μη κάνω καμιά πατάτα.Αν σας τύχει να το ξέρετε είναι πολύ συχνή και απλή βλάβη αλλά μπορεί να σας σώσει από ταλαιπωρίες και έξοδα.

Το βιντεάκι:

 

SKYLINE

New member
Jun 3, 2020
98
15
8
Καλησπέρα και Χριστός ανέστη.
Πριν τις γιορτές μας παρουσιάστηκε το πρόβλημα να προσπαθούμε να βάλουμε, μπρος και ενώ γυρνούσε το κλειδί και άναβαν όλες οι ενδείξεις δεν γυρνούσε στη θέση τρία για να δώσει μίζα και να ξεκινήσει.Στις 20 προσπάθειες γυρνούσε όσο περνούσε ο καιρός όλο και λιγότερες.Τη Μεγάλη Παρασκευή κλείδωσε τελείως και δεν γυρνούσε καθόλου σχεδόν.Ψάχνοντας έπεσα πάνω στο βιντεάκι αυτό που εξηγεί ότι είναι η επαφή διακόπτη μίζας και αν πιάνει το χέρι σας μπορείτε να το κάνετε και μόνοι σας.Εγώ πήρα το εξάρτημα από τη φορντ με 36€ ενώ υπάρχουν και after market ακόμα και με 15€.Κωδικός ανταλλακτικού: AA6T11572AA.Εγώ έδωσα και ένα 10ευρο στον ηλεκτρολόγο γιατί δεν ήμουν σίγουρος μη κάνω καμιά πατάτα.Αν σας τύχει να το ξέρετε είναι πολύ συχνή και απλή βλάβη αλλά μπορεί να σας σώσει από ταλαιπωρίες και έξοδα.

Το βιντεάκι:

Μπραβο για την αναφορα!
Επιδημια θα επεσε.. Μεγαλη Πεμπτη με φωναζει μια κυρια με ενα mk7 και μου λεει εσυ που εισαι ανδρας ελα να το βαλεις μπροστα! Και της κανω αν μιζαρει και δεν παιρνει δεν μπορω να κανω κατι..! Μου κανει δεν γυρναει καθολου το κλειδι! Δοκιμασα και πραγματικα το κλειδι δεν γυρνουσε καθολου ενω το κλειδι δεν επαιζε-δεν ειχε κενα για να πεις οτι υπαρχει φθορα.. Τις κανω αυτο πρεπει να σας κολλαγε-σκαλωνε οταν το γυρναγατε αλλα δεν δινατε σημασια..! Μου κανει ναι αλλο αυτο το κανει πρωτη φορα να μην γυρναει καθολου!!!
 

Redgeo

Rookie
Aug 10, 2019
12
0
1
Καλησπέρα και Χριστός ανέστη.
Πριν τις γιορτές μας παρουσιάστηκε το πρόβλημα να προσπαθούμε να βάλουμε, μπρος και ενώ γυρνούσε το κλειδί και άναβαν όλες οι ενδείξεις δεν γυρνούσε στη θέση τρία για να δώσει μίζα και να ξεκινήσει.Στις 20 προσπάθειες γυρνούσε όσο περνούσε ο καιρός όλο και λιγότερες.Τη Μεγάλη Παρασκευή κλείδωσε τελείως και δεν γυρνούσε καθόλου σχεδόν.Ψάχνοντας έπεσα πάνω στο βιντεάκι αυτό που εξηγεί ότι είναι η επαφή διακόπτη μίζας και αν πιάνει το χέρι σας μπορείτε να το κάνετε και μόνοι σας.Εγώ πήρα το εξάρτημα από τη φορντ με 36€ ενώ υπάρχουν και after market ακόμα και με 15€.Κωδικός ανταλλακτικού: AA6T11572AA.Εγώ έδωσα και ένα 10ευρο στον ηλεκτρολόγο γιατί δεν ήμουν σίγουρος μη κάνω καμιά πατάτα.Αν σας τύχει να το ξέρετε είναι πολύ συχνή και απλή βλάβη αλλά μπορεί να σας σώσει από ταλαιπωρίες και έξοδα.

Το βιντεάκι:

Φίλε σήμερα και εγώ αγόρασα το ανταλλακτικό και το έβαλα μόνος μου πάνω από δέκα λεπτά δουλειά δεν ήταν. Ευχαριστώ για την πληροφορία γιατί χωρίς αυτή θα πήγαινα συνεργείο
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread