Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Σας ευχαριστώ πολυ παιδια!! Θα το κοιτάξω και θα σας πω!!

Μακάρι να ειναι αυτο και να μην αναγκαστω να ξηλωνω το αμάξι!!
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
Παιδιά μια ερώτηση...Δοκίμασα να βάλω φορτιστή αυτοκινήτου πριν κανένα μήνα και μου εκαψε την ασφάλεια που είναι για τον αναπτήρα...την άλλαξα αμέσως και μετα δούλευε κανονικά ο φορτιστής..σήμερα που πήγα να τον ξαναχρησιμοποιήσω πάλι δεν δούλευε...μάλλον πάλι έκαψε την ασφάλεια...έχει συμβεί σε κανέναν;Τι  προτείνεται να κάνω;
 

thodoris

Pro Member
Jun 18, 2010
616
0
0
36
ΚΑΒΑΛΑ
kostg said:
Μάλλον πρέπει να αλλάξεις φορτιστή...
Έχω δύο φορτιστές...θα δοκιμασω και τον δεύτερο και αμα  κανει τα ίδια θα πάρω άλλο..πρέπει να προσέξω κάτι στα χαρακτηριστικά του;
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Θοδωρή δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι που θα πρέπει να προσέξεις. Πιθανόν αυτός που έχεις, να κάνει βραχυκύκλωμα και σου καίει την ασφάλεια. Εμένα π.χ. δε μου έχει τύχει ποτέ να μου κάψει ασφάλεια.
Το μόνο που θα πρέπει να προσέχεις είναι να βάζεις στην ευθεία το βύσμα του φορτιστή στον αναπτήρα και όχι πλαγίως (το κάνουμε καμιά φορά όταν βιαζόμαστε ή δε δίνουμε προσοχή).
 

trojanhorse

Rookie
Jan 17, 2012
15
1
3
Αθηνα
Θα αναστήσω το νήμα τώρα. 😃 Στο δικό μου μοντέλο του 09 στον αναπτήρα εξακολουθεί να δίνει ρεύμα και ας μην έχω το κλειδί γυρισμένο σε κάποια σκάλα και ας μην έχω καν το κλειδί στη κλειδαριά. Δίνει ακόμα και με κλειδωμένο το αμάξι... Wtf και σε σας έτσι είναι? Αν είναι δυνατόν... Αν ξεχάσουμε δηλαδή κάτι πάνω που τραβάει αρκετό ρεύμα θα μας αδειάσει την μπαταρία?
Κανονικά με το που βγάζαμε το κλειδί η έστω όταν κλείδωνε το αμάξι θα έπρεπε να κόβει το ρεύμα.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread