Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Μιχαλη το Σαββατο θα καθησω να ασχοληθω, ετσι και εχει καει ασφαλεια θα παω απο βδομαδα να την αλλαξω...
 

pri3st

Hero Member
Rookie
Και εγώ έμεινα από αναπτήρα.... Η ασφάλει (θέση 14 νομίζω) δεν είναι καμμένη όπως την είδα αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Βεβαίως η βλάβη υπάρχει εδώ και 2 μέρες όπου και έγινε service στην Avis και αλλαγή του φίλτρου καμπίνας που (από όσο είδα κλεφτά) είναι στο καπάκι δεξιά δίπλα στα πόδια του συνοδηγού.... κάπου εκεί είναι και τα καλώδια του αναπτήρα.

Ψηφίστε και κερδίστε! Έπαθε ζημιά ή μου την έκαναν;;;;
Και όχι τίποτα άλλο δεν έχω gps τώρα θα μας σώσει το iphone...
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Πριν λιγο καιρο ειχε καει και η δικη μου.. Δεν θυμαμαι σε ποια θεση ειναι, παντως ειναι 20 αμπερ. 20 αμπερ στο ντουλαπακι ειναι 2: Η μια ειναι απο τους υαλοκαθαριστηρες και η αλλη του αναπτηρα. Αυτη του αναπτηρα ειναι πιο ψηλα απο την αλλη. Καν'τες μια εναλλαγη να δεις εαν δεν φταιει στα σιγουρα η ασφαλεια.
Υ.Γ. το χρωμα τους ειναι πρασινο φωσφοριζε!!!
 

kapsalis

New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
Εμενα εδω και καιρο δεν δουλευε ο φορτιστης και υπεθετα οτι ειχε χαλασει αυτος, μεχρι που χθες πηγα και πηρα αλλον ενα αλλα και παλι ουτε αυτος φορτιζε. Παρ'ολα αυτα ο αναπτηρας δουλευει κανονικα. Φταει και σε μενα η ασφαλεια?
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Aν δουλευει ο αναπτηρας τοτε δεν ειναι ασφαλεια.
Μηπως εχουν πιεστει τα πλαινα δοντακια και δεν κανουν καλη επαφη οι φορτιστες?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
μάλλον έχουν ανοίξει τα αυτάκια και δεν κάνει επαφή
βάλε τον φορτιστή μέσα στην βάση του αναπτήρα και γύρισε το,να δεις που πιάνει και δουλεύει
 

kapsalis

New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
στην προσπαθεια μου να το δοκιμασω εμεινε ενα κομματι απο τον ανταπτορα μεσα στο βυσμα.. και οπως το εβγαλα εφυγε και το σιδερακι που ειχε στην βαση. Ποσο λετε να στοιχησει η αλλαγη του?
(για να καταλαβετε βαζω τον αναπτηρα πλεον τον παταω αλλα πλεον δεν επανερχετε στην θεση του)
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
δλδ ενα καταλαβα σωστα το στρογγυλο του αναπτηρα γυρω-γυρω σου εχει μεινει στα χερια??και τα καλωδια που πηγαιναν επανω??
 

kapsalis

New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
οχι.. ειναι κανονικα στην θεση του.. απλα απο την στιγμη που με μια πενσουλα εσειρα και εβγαλα αυτο που ειχε μεινει μεσα περα απο το μαυρο πλαστικο πανω μερος του φορτιστη εφυγε και ενα σιδερενιο πραγματακι το οποιο δν ξερω αν ειναι του ανταπτορα η του φορτιστη. αλλα οταν εβαλα τον αναπτηρα και τον πατησα παρεμενε πατημενος και δεν δουλευε αρα υποθετω οτι ηταν του συστηματος αυτο που εφυγε..
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
αρα ειχε θεμα ο φορτηστης!!!ακομα πιο απλα για να μην μπερδευμαστε(δλδ εγω μπερδευτικα) εαν βαλεις τον αναπτηρα του αυτοκινητου σου (αυτο που ειχες οταν το πηρες μαμα) και το πατησεις και πυρωσει (σε σημειο ) που μπορεις να αναψεις τσιγαρο η τροφοδοσια σου-ρευμα σου-ασφαλεια σου ειναι ολα μια χαρα με το αμαξι σου και εχει προβλημα αυτο που βαζεις για να παρεις ρευμα!!!
 

kapsalis

New member
Aug 20, 2011
54
0
0
36
Ηρακλειο
ναι.. αλλα πλεον εβαλα αυτο που λες να πυρωσει αλλα δεν επανερχετε πλεον στην θεση για να το βγαλεις και να αναψεις τσιγαρο..
Που σημαινει οτι μαλλον κατι επαθε πλεον.. Ποσο κοστος πιστευεις οτι θα εχει η επιδιορθωση?
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
πραγματικα δεν εχω ιδεα...δεν μου εχει τυχει ποτε κατι παρομοιο για να ξερω!!!μπορει να μας ενημερωσει ομως καποιο αλλο μελος που μπορει να του εχει τυχει...
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Εφοσον δεν επανερχεται παει να πει οτι δεν πυρωνει ο αναπτηρας οποτε πιθανον να καηκε η ασφαλεια.Μαλλον στην προσπαθεια σου να βγαλεις το κομματι εκανες βραχυκυκλωμα.Ακομα και πατημενος να ειναι ο αναπτηρας και να μην βγει μονος του αμα τον τραβηξεις εσυ με το χερι βγαινει,αν δεν εχει πυρωσει εχει καει η ασφαλεια.
Αν σου εχει χαλασει ο αναπτηρας ολοκληρος δεν ειναι ακριβος.
 

dimwhoo

Member
Dec 7, 2013
234
0
16
Παιδιά όπως λέει ο τίτλος, κατα λάθος ακουμπησαν τα κλειδιά

πέταξε μια σπίθα και τωρα δεν δουλεύει κανένας φορτιστής (GPS,κινητού)
Τους δοκίμασα σε άλλο αμάξι και δουλεύουν

Τι μπορω να κάνω , τι μπορω να πάρω και απο που για να μην με πιάσουν κορόιδο;

Σας ευχαριστω!!
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Dimwhoo εχεις καψει την ασφάλεια του αναπτήρα...θα κοιταξεις στην ασφαλιοθηκη εαν μπορεις κοιτα μήπως μπορεσεις να την διαπιστωσεις μόνος σου αλλιώς κοιτα το ενγειριδιο να δεις που ακριβώς σε πια θεση ειναι η ασφάλεια...
 

panosd

Pro Member
Σεπτ. 4, 2011
657
0
16
35
Αν θυμάμαι καλα οι ασφάλειες στα μκ7 ειναι πισω απο το ντουλαπάκι! Με ενα μπορεί με το ματι να διακρίνεις πια είναι καμένη!
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Στο mk6 πισω απο το ντουλαπάκι ειναι λογικά εκει ειναι και στο mk7..
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread