Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tsambion

Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Η αγορα. Του τιμονιου μονο κ τα υπολοιπα μονος με βαση τον οδηγο. Αν διαβασεις ολο το θεμα απο την πρωτη σελιδα θα καταλαβεις. Τιμονι απο αγγλια.
 
Mar 26, 2016
283
1
0
28
Αθηνα
καλησπερα παιδια, θα μπορουσε καποιος να με βοηθησει με την ενεργοποιηση του cruise control ? μενω στον βυρωνα. ευχαριστω πολυ!!
 

Geokon07

Newbie
Jun 2, 2015
2
0
0
Καλησπέρα.. Θέλω μια βοήθεια για την ενεργοποίηση του  cruise control.. Έχω τοποθετήσει το τιμόνι, έχω το καλώδιο για σύνδεση με το laptop έχω κατεβάσει το Forscan.. Έχει γίνει η σύνδεση.. Την εντολή για την ενεργοποίηση που την βρίσκουμε; Έχουμε λίγο τα βήματα για το forscan μην κάνουμε καμιά βλακεία;)
Ευχαριστώ. Fiesta 7.5 diesel
Νομίζω το βρήκα είναι στο IPC->Central configuration
 

tsambion

Member
Jul 26, 2017
117
3
18
39
Αθηνα
Ναι αυτό είναι το γράφει σαν main από δίπλα. Εκεί μέσα θα βρεις την επιλογή του Κρουζ κοντρολ
 

Nikol@r@s

Administrator
Staff member
Moderator
Mar 28, 2012
773
46
28
19
Αθήνα
Με τα πολλά ψήθηκα κι εγώ να βάλω Cruise Conrol στο αμάξι αλλά για αισθητικούς λόγους κυρίως. Η Αγορά του τιμονιού είναι μονόδρομος?Πωλούνται χωριστά τα κουμπιά με την Nikel βάση-τρίγωνο?
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
Καλησπέρα... Παρακάτω παραθέτω 2 λίνκς που βρήκα στο αγγλικό ebay με τιμονάκια για φιέστα με cruise control. Για όποιον ενδιαφέρεται. Απλά ρωτήστε για shipping to Greece..

https://www.ebay.co.uk/itm/Ford-B-Max-2012-1-0T-Titanium-Multifunction-Steering-Wheel/253823732713?hash=item3b1912cbe9%3Ag%3AEEoAAOSwhT1a-qF0

https://www.ebay.co.uk/itm/Ford-B-Max-MK7-Fiesta-Titanium-STEERING-WHEEL-Full-Black-Leather-Multifunction/192656496750?hash=item2cdb38d86e:g:QT4AAOSwZZlbmkrO
 

delis

Newbie
Σεπτ. 18, 2016
4
0
1
Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγώ τιμονάκι και obd programmer από ebay, το τιμονάκι ήρθε και το έβαλα ήδη, αλλά το programmer αργεί. Μήπως έχει κανένας να περάσω να με εξυπηρετίσει;
Έχω και λάπτοπ έτοιμο με forscan....
 

delis

Newbie
Σεπτ. 18, 2016
4
0
1
Καλημέρα! Αγόρασα την ίδια στιγμή στις 12 ιουλίου και τα 2 από ebay, και μου είχαν δώσει ημερομηνία παραλαβής 20 ιουλίου. Το τιμόνι ήρθε στην ώρα του, το Programmer όχι.
To tracking number λέει ότι είναι "in transit" ακόμα ενώ έχουμε 26 ιουλίου.....
 

delis

Newbie
Σεπτ. 18, 2016
4
0
1
Να ευχαριστήσω το forum για τις πληροφορίες. Ευτυχής κάτοχος mk7.5 με cruise control!
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
delis said:
Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα κι εγώ τιμονάκι και obd programmer από ebay, το τιμονάκι ήρθε και το έβαλα ήδη, αλλά το programmer αργεί. Μήπως έχει κανένας να περάσω να με εξυπηρετίσει;
Έχω και λάπτοπ έτοιμο με forscan....
Καλησπερα και καλως ηλθες Φιλε delis στην παρεα μας.Καλη διαμονη.
Απο ποια περιοχη εισαι?
 

delis

Newbie
Σεπτ. 18, 2016
4
0
1
Καλησπέρα! Μένω παλαιό ηράκλειο
Καλώς σας βρήκα! :)
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Μικρή αλλαγή στο τιμονάκι σήμερα..:

D946-AAD0-84-D4-46-C8-890-A-C9-C3-BEB77-F7-F.jpg


194-ED400-C83-E-4-A40-A948-D24-CD3-BAB506.jpg
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
39
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Καλήμερα Nexus ... απο τι μοντελ ειναι ?? επισης ο φωτισμος στα ποδια ειναι απλη ledoσειρα?? φαινεται πολυ πιο δυνατο απο ledoσειρα!!

Απιστευτο αποτελεσμα  ok234 ok234 ok234
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
nos7 said:
Καλήμερα Nexus ... απο τι μοντελ ειναι ?? επισης ο φωτισμος στα ποδια ειναι απλη ledoσειρα?? φαινεται πολυ πιο δυνατο απο ledoσειρα!!

Απιστευτο αποτελεσμα   ok234 ok234 ok234

Καλημέρα!, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το τιμονάκι είναι από  Mk7/Mk7.5, απλά είναι custom φτιαγμένο. Το πήρα από ebay. Πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα του.

Στα πόδια έχω το LED 501 Footwell Interior Unit από την autobeam για όταν ανοίγουν οι πόρτες, το οποίο είναι αρκετά δυνατό,  και το LEDambient TUNING LIGHTS kit της osram, το οποίο έχω μόνιμα αναμμένο. Αποτελείται από 4 λεντοταινίες και μπορείς να αλλάξεις την ένταση και το χρώμα από τηλεκοντρόλ.

Έχω επίσης προσθέσει κάποια EL Wires σε μερικά σημεία, στις πόρτες και στην κεντρική κονσόλα που ανάβουν με τα φώτα.

Αυτά..! :)
 

Dimitris

Member
Oct 15, 2019
209
25
28
nexus said:
Καλημέρα!, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Το τιμονάκι είναι από  Mk7/Mk7.5, απλά είναι custom φτιαγμένο. Το πήρα από ebay. Πολύ ευχαριστημένος από την ποιότητα του.

Στα πόδια έχω το LED 501 Footwell Interior Unit από την autobeam για όταν ανοίγουν οι πόρτες, το οποίο είναι αρκετά δυνατό,  και το LEDambient TUNING LIGHTS kit της osram, το οποίο έχω μόνιμα αναμμένο. Αποτελείται από 4 λεντοταινίες και μπορείς να αλλάξεις την ένταση και το χρώμα από τηλεκοντρόλ.

Έχω επίσης προσθέσει κάποια EL Wires σε μερικά σημεία, στις πόρτες και στην κεντρική κονσόλα που ανάβουν με τα φώτα.

Αυτά..! :)

Τροφοδοσία το έχεις με τον αναπτήρα; Υπάρχει δυνατότητα να το ξηλώσεις και να παίρνει τροφοδοσία απο τα ρεύματα του αυτοκινήτου απο μέσα; Μιλάω για το κιτ της osram που έχεις για μόνιμα ανοικτό.
 

nexus

Original poster
Vip Team
Pro Member
Jul 2, 2013
550
12
18
Αθήνα
Dimitris said:
Τροφοδοσία το έχεις με τον αναπτήρα; Υπάρχει δυνατότητα να το ξηλώσεις και να παίρνει τροφοδοσία απο τα ρεύματα του αυτοκινήτου απο μέσα; Μιλάω για το κιτ της osram που έχεις για μόνιμα ανοικτό.

Το έχω συνδέσει εσωτερικά πάνω στην καλωδίωση που πάει στον αναπτήρα, δηλαδή όπως λες και εσύ. Δεν φαίνεται κάτι από έξω, και η θέση του αναπτήρα είναι ελεύθερη να βάλεις ότι θέλεις.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread