Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #1
Έχω αναφερθεί και στο παρελθόν στο ίδιο αντικείμενο και μετά απο πάρα πολύ googlarisma και ψάξιμο δεν κατάφερα να βρω καμιά πληροφορία. για την ακρίβεια αν υποθέσουμε οτι ήμουν στο 0 εχω φτάσει στο 0,1 .
Ας το πάρουμε απο την αρχή! Όταν αγόρασα το αυτοκίνητο μου άρχισα να ψαχουλεύω διάφορα μέρη του και βρήκα το κουτάκι που θα δείτε στις φωτογραφίες. Είναι πίσω απο το ντουλαπάκι αριστερά κάτω απο το τιμόνι. Εκεί που είναι και ο συναγερμός... γράφει πάνω CP που δεν βρίσκω τίποτα για αυτό στο google ,gps και gsm έχει θύρα για κάρτα sim .mini συγκεκριμένα και εχω κάνει 2 δοκιμές .! έβαλα μέσα απλή κάρτα , καλώ και ενώ χτυπάει δεν αλλάζει τίποτα, ούτε sms ούτε κλίση ούτε τίποτα (καλεί δεν χτυπάει μέσα στο αυτοκίνητο με κάποιο τρόπο) και η επόμενη δοκιμή που έκανα ήταν να βάλω μέσα κάρτα ασφαλείας με χρίση δεδομένων . η λεγόμενη telemetry. δεν κάνει τίποτα , ούτε καν καλεί *πρώτο παράλογο! Η κάρτες sim δεν έχουν επικοινωνήσει με gps με καμία πηγή γιατί έχω στα χέρια μου πλήρη ανάλυση. Μίλησα με ένα φίλο που είναι ηλεκτρολόγος και μου είπε ότι αυτά σε μερικές περιπτώσεις τα βάζουν στα επαγγελματικά αυτοκίνητα για να βρίσκουν τη θέση τους αλλά κοστίζουν πολύ ή ήταν για gps που είναι και λογικό ! έψαξα το αυτοκίνητο ανήκε σε ιδιώτη και *εδώ 2 παράλογα μαζί γιατί να το αφήσει κάποιος στο αυτοκίνητο ενώ το πουλάει και γιατί δεν κάνει καν προσπάθεια επικοινωνίας με κάτι αυτό το πράγμα ?

Κάθε γνώμη και γνώση δεκτή γιατί οι απορίες είναι χιλιάδες!

η μια πλευρά του (κάτι έχει σβησμένο πάνω που δεν μπορώ να καταλάβω κανέναν χαρακτήρα)





η άλλη πλευρά και τα 2 βηζματάκια που καταλήγουν σε ένα μαύρο κουτάκι που είναι σαν κεραία.


η καιρέα



θήρα κάρτας και κάτι που δεν μπαίνει τίποτα προς το παρόν και δεν ξέρω τι είναι


βίζμα τροφοδοσίας που δεν ξέρω ακομα που καταλήγει


η άλλη πλαϊνή πλευρά με ένα χαρτάκι που δεν με βοήθησε ιδιαίτερα


Αν θέλει κάποιος οποιαδήποτε φωτογραφία για κάτι άλλο που να βοηθάει φυσικά και είναι διαθέσιμο...

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1428945032[/time]
Μετα απο πολύ κόπο διάβασα νομίζω τι λέει στην πρώτη και δεύτερη φωτογραφία και είναι σβησμένο. Πρέπει να λέει C-Projekt
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #3
1 ακομα βήμα . βρήκα το site της εταιρίας και είναι μια εταιρία για gps και security και μπλα μπλα μπλα ... όπως περίμενα και είχαμε διαπιστώσει την προηγούμενη φορά .
πρέπει να βρω το user name και το pass για να κάνω login δεν μοιάζει τίποτα με κωδικός πάνω του η username .

Συγχώνευση διπλών μηνυμάτων:[time]1428947751[/time]
Ερώτηση αν και είμαι σχεδόν σίγουρος για την απάντησή απο το ότι έχει μέσα μόνο μεγάλα καλώδια τα οποία είναι πιασμένα με μαύρα πλαστικά δεσίματος.
Παίζει αυτό να ήταν απο την ford εκεί ?
Παίζει να έχει σχέση με το cobra συναγερμό ?
Άγγελε κ εσύ δεν έχεις τον Cobra ?
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Ναι cobra εχω και εγω αλλα δν εχω δει για να σου πω σίγουρα Μάνο εαν και δν νομιζω να υπαρχει κατι τέτοιο στο δικο μου. Πρεπει να ειναι πρόσθετο απο τν προηγούμενο κάτοχο που ειχε το fiesta σου.
 

manos.m

Administrator
Original poster
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
    • Administrator
  • Thread starter
  • #5
Τι να πώ... Τι να έιχε μέσα που να ήθελε τόση ασφάλεια ... νεο ερώτημα. :p Απο τη στιγμή που δεν έχω κωδικό και username μου είναι σχεδών άχριστο...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread