Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
Καλησπέρα σε όλους.
Άνοιξα αυτό το θέμα για να ποστάρουμε όλοι που θα πάμε φέτος χειμερινές διακοπές  η που έχουμε πάει ήδη και για να μοιραστούμε κάποιες photos και εμπειρίες.

Εγώ την άλλη δευτερα φεύγω για Βόλο-Πήλιο-Βυζίτσα ένα τετραήμερο και ελπίζω να περάσω τέλεια :p θα έχω και μπόλικο φωτογραφικό υλικό.



PS. Ελπίζω να βρω και λίγο χιόνι :p
PS2.Επίσης ελπίζω να έχω στα χερια μου τον τεμπέλη για να τον δοκιμάσω :p
 

christos pap

Hero Member
Σεπτ. 25, 2010
988
0
0
32
Απο ο,τι εχω ακουσει ειναι πολυ ωραος προορισμος για το χειμωνα  ;)
Εγω ακομα δεν εχω παει να δω πως ειναι..
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Πραγματικα ειναι φοβερα!! χανετε το ματι σου και ξεφευγει απο την καθημερινοτητα!! Ωραιος Πανο καλα να περασεις!!  καλο το θεμα που ανοιξες αλλα σε λαθος εποχη!!!!(οικονομικης φυσεως)
 

southern

Maniac Member
May 9, 2010
4,897
3
0
πολυ σωστο θεμα πανο !  ok234

Andreas19 said:
καλο το θεμα που ανοιξες αλλα σε λαθος εποχη!!!!

Και συμφωνα με τον αντρεα το συγκεκριμενο θεμα επρεπε να ανοιχτει αυγουστο.....   giggle
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Ζαγοροχώρια

46 στο σύνολο....

Έχω πάει κ ξανά πάω άνετα πολλές φορές...

Για ήρεμη διαμονή διαλέγουμε χωριο όπως το Δίλοφο ή το Μονοδένδρι για πιο χλιδάτη παμε σε Μεγάλο ή Μικρό Πάπιγκο και Αρίστη






Βόλτα σε
Φαράγγι του Βίκου

Ποταμός Βοιδομάτης

Δρακόλιμνη


και πολλά άλλα....

όσοι δεν έχετε πάει να πάτε....  ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Παιδιά έχω πάει στα Ζαγοροχώρια και, όπως έγραψε η Lucifer παραπάνω, θα ξαναπήγαινα άνετα! Είναι πολύ όμορφος προορισμός, ειδικά για χειμώνα με λίγα χιονάκια  ;)
 

vasilisfiesta

Hero Member
Nov 13, 2010
1,027
0
0
35
Εγω μιας και ειμαι απο τα υπεροχα Τρικαλα θα παω 7 Ιανουαριου και θα επισκεφτω περτουλι και ελατη.Δεν εχω παει και εχω ακουσει τα καλυτερα.Ελπιζω να βρω χιονι να βγαλω και καμια φωτο το αμαξι.. :)
 

Lucifer

Hero Member
May 14, 2010
3,282
1
0
θα δείξει...
Andreas19 said:
Για ποση ωρα μιλαμε (χλμ) και τι τιμες περιπου τα δωματια??

Αντρίκο κλίκαρε τη λέξη Ζαγοροχώρια κ θα σου λυθούν όλες οι απορίες  ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Andreas19 said:
Για ποση ωρα μιλαμε (χλμ) και τι τιμες περιπου τα δωματια??

Ανδρέα, νομίζω ότι σε όλη την Ελλάδα, σε όλους τους προορισμούς, οι τιμές παίζουν ανάλογα με το τι ξενοδοχείο θα διαλέξεις, τι παροχές θα έχεις, τι θα φας (ντοματο-σαλάτα ή αστακομακαρονάδα). Άρα τι ρωτάς εδώ; Πάρε τηλέφωνο, κάνε έρευνα και βρες αυτό που σου ταιριάζει. Φιλικά πάντα.

vasilisfiesta said:
Εγω μιας και ειμαι απο τα υπεροχα Τρικαλα θα παω 7 Ιανουαριου και θα επισκεφτω περτουλι και ελατη.Δεν εχω παει και εχω ακουσει τα καλυτερα.Ελπιζω να βρω χιονι να βγαλω και καμια φωτο το αμαξι.. :)

Βασίλη, τυχαίνει να έχω πάει και στο Περτούλι-Ελάτη (έχω καταγωγή από Καρδίτσα). Δε φτάνει σε ομορφιά τα Ζαγοροχώρια ή τη λίμνη Πλαστήρα, αλλά δε θα σε αφήσουν και με άσχημες εντυπώσεις. Πηγαίνοντας προς τα κει, κάνε και μια στάση στην Πύλη, να χαζέψεις και στο ποτάμι που έχει δεξιά ανεβαίνοντας, είναι ωραία και γραφικά  ;)
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
vasilisfiesta said:
Εγω μιας και ειμαι απο τα υπεροχα Τρικαλα θα παω 7 Ιανουαριου και θα επισκεφτω περτουλι και ελατη.Δεν εχω παει και εχω ακουσει τα καλυτερα.Ελπιζω να βρω χιονι να βγαλω και καμια φωτο το αμαξι.. :)

Ελάτη = Όνειρο ....

PS. Μου αρέσει πολύ που βλέπω συμμετοχη :p
PS2. Με παραξένεψε λίγο ο αντρέας που είπε για λάθος εποχή αλλα ok :p
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
Ναι ρε φιλε εχεις δικιο. δεν ημουν ξεκαθαρος!!

Πραγματικα αμα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα αυτον τον καιρο, ειναι πολυ καλη φαση να φυγεις εστω κ ενα 2ημερο!! και πραγματικα το θεμα που ανοιξες ειναι πολυ καλο!!
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Εγω θα προτεινω Καρπενησι, απλα παραδεισος...

Υ.Γ. Ειναι αυτο που λενε οτι αν δεν παινεψεις το σπιτι σου, θα πεσει να σε πλακωσει... :p
 

moican

Hero Member
Σεπτ. 13, 2010
2,642
2
0
37
Andreas19 said:
Πραγματικα αμα εχεις την οικονομικη δυνατοτητα αυτον τον καιρο, ειναι πολυ καλη φαση να φυγεις εστω κ ενα 2ημερο!! και πραγματικα το θεμα που ανοιξες ειναι πολυ καλο!!
ειλικρινα,όποιος μπορει, αξιζει να παει καπου!δεν ειμαι φαν τοσο των καλοκαιρινων διακοπων(γιατι τα χω φαει με το κουταλι) όσο των χειμωνιατικων!γουσταρω πολυ την ολη φαση... κρυο,χιονι,φαντασμαγορικα τοπια,χιονοδρομικα και δεν συμμαζευεται.... δυστυχως η κριση θα με κρατησει σπιτι μου φετος... οπότε όσοι πάτε,να βγαλετε πολλες φωτο να ταξιδεψουμε και μεις λιγο!
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
ενδιαφέρον grg019 !!! :p
ίσος έρθω κάποια στιγμή και από εκεί :p
 

PanosWhite

Original poster
Hero Member
May 11, 2011
2,373
0
36
καλησπέρα παιδιά από την βυζίτσα :p είναι τέλεια εδώ πέρα έχει αρκετό κρύο ( 2 βαθμούς γραφει το αμάξι ) και χιονόνερο !
Αύριο έχει εκδρομή πάνω στα χάνια ! ! !
Ορίστε και μια photo από σήμερα....αύριο θα έχει περισσότερες :p

 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Πρόσεχε Πάνο εκεί στα χιόνια μη χάσεις το fiesta σου στην ασπρίλα  qq
Eύχομαι να περάσεις τέλεια με την παρέα σου, αναμένουμε φωτογραφικό υλικό με πρωταγωνιστή τι άλλο; Το sportάκι  :)
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
Ωωωωω ωραιο θεματακι!

Περυσι γενικα οι διακοπες μου ηταν χαλια για διαφορους λογους.. Φετος εξελισσονται καλα μεχρι στιγμης...
Πρωτος σταθμος: Αραχωβα.. Πηγα 17-18/12... Πολυ ωραια στροφοδιαδρομη μεχρι τον προορισμο... Κατα τα αλλα πολλη νεολαια (ηταν σχεδον ολες οι σχολες της Αθηνας οταν πηγα εγω) πολυ χρημα (Range Rover, X5, Boxster, καινουργια σπιτια- μαλλον σε δικο τους κοσμο ζουν μερικοι, ακομα και σημερα giggle).. Ακριβο το φαγητο αλλα εξαιρετικο biggrin.. Ομοιως και για τη διασκεδαση (Το Κατωι στους Δελφους ολιγον παρακμη αλλα γι'αυτο η επαρχια θεωρειται cult punk)... Συνολικα (βενζινη, διοδια, διαμονη σε πολυ καλο ξενοδοχειο, φαγητο, διασκεδαση) μου κοστισε 170 €. Εχοντας παει Bansko (χωρις αυτοκινητο ομως) ειχα δωσει συνολο 140 € (μεταφορα, διαμονη, φαγητο διασκεδαση) αλλα, ενταξει για να ξεφυγεις λιγο απο την Αθηνα καλα ειναι... Θα ξαναπηγαινα (με αλλα ατομα ομως στ'αμαξι γιατι ενας εξ'αυτων εχυσε καφε πανω στα καθισματα :mad:)

Επομενη σταση τα Χριστουγεννα στο χωριο μου (Δερβενι Κορινθιας) .. Περασα μια βολτα απο το Σαρανταπηχο για να δοκιμασω τα χειμερινα μου λαστιχα στο χιονι ok234 ενω πεταχτηκαμε και μεχρι το Χ.Κ. Καλαβρυτων οπου εκει δοκιμασαμε snowmobile με 30 € AR15firing Καλη φαση... Τραγικος δρομος σε κατι σημεια μεχρι τα Καλαβρυτα...

Το ψηνω ομως να ξαναπαω μεχρι να γυρισω Κομοτηνη.. redface
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread