Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Στην πισω μερια στο ντουλαπακι εχει ενα αυτοκολλητο για το που αντιστοιχει η καθε ασφαλεια και τα ρελε, αλλα εμενα εχει ξεφτισει εντελως και δεν ξερω τιποτα. Εψαξα στο internet αλλα δε βρηκα κατι σιγουρο. Μπορει καποιος ναμου ανεβασει εικονα (αμα εχει βρει) η να βγαλει μια καλη φωτογραφια το δικο του;
 

Panos693

New member
MK7
Apr 30, 2020
84
17
8
Central Greece
Μοντέλο
MK7
Καλησπέρα αν δεν έχεις το user manual, μπορείς να μπεις στην επίσημη σελίδα της φορντ και να κατεβάσεις το αντίστοιχο manual για το αμάξι σου. Αναγράφονται τα πάντα μέσα σε αυτό.
Εγώ πχ που έχω το mk7 στις σελίδες 115-121 του εγχειριδίου αναγράφονται αναλυτικά όλες οι ασφάλειες είτε αυτές που βρίσκονται στο ντουλαπάκι είτε αυτές που είναι δίπλα απ την μπαταρία, πόσα αμπερ είναι και που αντιστοιχεί η κάθε μία.
 

mk6car

Pro Member
Dec 22, 2018
673
154
43
Μοντέλο
MK6
και εμενα εχει ξεφτύσει :p θα κοιταξω μηπως ειναι καπου αλλου
 
Apr 17, 2020
41
3
6
Στρατηςς said:
Καποιος ρε παιδια;;;

στειλε το πλαισιο του αυτοκινητου σου σε προσωπικο μήνυμα (οχι δημοσια) να στο βρω
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Panos693 said:
Καλησπέρα αν δεν έχεις το user manual, μπορείς να μπεις στην επίσημη σελίδα της φορντ και να κατεβάσεις το αντίστοιχο manual για το αμάξι σου. Αναγράφονται τα πάντα μέσα σε αυτό.
Εγώ πχ που έχω το mk7 στις σελίδες 115-121 του εγχειριδίου αναγράφονται αναλυτικά όλες οι ασφάλειες είτε αυτές που βρίσκονται στο ντουλαπάκι είτε αυτές που είναι δίπλα απ την μπαταρία, πόσα αμπερ είναι και που αντιστοιχεί η κάθε μία.

Αυτο που λες μου το γραφει κι εμενα στο βιβλιαρακι, δηλαδη τι σημαινουν τα συμβολα και οι κωδικοι, πχ. F6=αναφλεξη.
Εγω ρωταω για το αυτοκολλητο-χαρτη που δειχνει που ειναι τι πανω στην ασφαλειοθηκη. Σε σελιδες που μπηκα της Ford, Ελλαδος και εξωτερικου, δε βρηκα κατι για το δικο μου μοντελο, μονο για νεοτερα οπως το δικο σου
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread