Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Derizio

Original poster
New member
May 9, 2010
65
0
0
47
Ενα απο τα πραγματα που ηθελα να κανω στο fiesta μου ηταν να το χαμηλωσω. Οταν ηρθε η ωρα της αλλαγης της αναρτησης αποφασισα να κοιταξω για ρυθμιζομενη, αλλα οι τιμες των αναρτησεων που υπαρχουν στο ελληνικο εμποριο, ηταν απαγορευτικες για την τσεπη μου! Μιλωντας ομως με τον φιλο Κωστα μου προτεινε καποιες αναρτησεις που υπαρχουν στο εξωτερικο και ετσι διαλεξα εγω και η τσεπη μου, τις ΑΡ για το Fiestaki μου

οι οποιες ειναι ρυθμιζομενες μονο καθ'υψος.
Οι αναρτησεις παραγγελθηκαν, φορεθηκαν και το αποτελεσμα ειναι πολυ ικανοποιητικο.
Πολυ καλο πατημα στον δρομο, καθολου θορυβος απο τις αναρτησεις, αλλα διαφοροι αλλοι λογω του χαμηλωματος!
Ενας θορυβος που βρεθηκε ειναι απο τα ψαλιδια που λογο του χαμηλωματος πλεον "καθονται" παραλληλα με τον δρομο και το μερος που ειναι το συνεμπλοκ "χτυπαει" πανω στο σασι αν δεν κανω λαθος. Οποτε για αρχη παραγγελθηκαν απο αγγλια ενισχυμενα συνεμπλοκ απο ford racing
http://www.pumaspeed.co.uk/showdetails.jsp?productID=70
και υπαρχει και σκεψη και για καποια powerflex http://www.pumaspeed.co.uk/showdetails.jsp?productID=186 για το μπροστα συστημα.
Αυτα προς το παρον.....
 

puma-r

Hero Member
May 9, 2010
1,004
0
0
ο κωστας ειναι μανουλα σ'αυτα!!!εγω ειχα βαλει bilstein κιτρινα με HR ελατηρια και ηταν επισης πολυ καλο το στησιμο,δεν κοπαναγε καθολου!!!
 

LmS_RR

New member
May 9, 2010
91
0
0
39
Αγρινιο
κανε μου και εμενα μια δώρο ρε τέο να μην μείνει ψαλίδι και κάρτερ πουθενά... ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
(σελω κ εγωωωωωω.....)
 

kostas-patra

Member
May 10, 2010
123
1
0
Πάτρα
Να σημειώσω οτι κάποτε είχα πάρει προσφορά για....άλλο club...απο AVO Coilovers με 15% έκπτωση για τα μέλη αλλά ενώ ενημέρωσα την οργανωτική, δεν ανακοινώθηκε ποτέ ούτε έγινε κάποια άλλη κίνηση (απ'όσο ξέρω τουλάχιστον). Τέλοσπάντων. Μπορούμε να πάρουμε κάποια προσφορά εκ νέου απο AVO ή GAZ Coilovers που με ενδιαφέρει και εμένα.


many thanks for your e-mail

it is no problem to ship to greece, we use ups for all freight, cost will depend upon what is ordered, however it is all based on weight

club discount, we would be very happy to offer your club a discount of -15% off retail

if making orders please ask members to quote ref *****(club)
i hope to be of help

with regards

avo sales
 

Nitroking

Pro Member
May 9, 2010
384
0
0
Για τα GAZ εχω ακουσει πολυ καλα λογια.. Η εκπτωση ειναι για fiesta η μπορω να παρω μια τιμη και για το miata? Γιατι βγαζουν καλα κομματια και οι αγωνιζομενοι στο mx5 cup αυτες φορανε..
 

kostas-patra

Member
May 10, 2010
123
1
0
Πάτρα
Η έκπτωση ήταν για ολόκληρο το club...χωρίς να προσδιορίσουμε αυτοκίνητο αρχικά (και δε νομίζω να είχε πρόβλημμα αν του κάναμε μια ομαδική 10 κιτ...το ενα να ήταν για Miata). ΑΛΛΑ!!! ήταν για τις AVO...οχι για GAZ.  :'(
(Και εγω τις Gaz Gold θέλω να βάλω....GGA440) ::)
 

LmS_RR

New member
May 9, 2010
91
0
0
39
Αγρινιο
puma-r said:
ο κωστας ειναι μανουλα σ'αυτα!!!εγω ειχα βαλει bilstein κιτρινα με HR ελατηρια και ηταν επισης πολυ καλο το στησιμο,δεν κοπαναγε καθολου!!!
δεν νομιζω να υπαρχουν αυτα τωρα ε??? ::)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread