Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
παιδια τωρα που το χαμηλωσα σκεφτομαι να βαλω αποστατες!απλα εχω καποιες απορεις για το μεγεθος,εαν θα επηρεασει το αυτοκινητο και την γεωμετρια,και τελος εαν ειναι προτιμοτεροι οι χειροποιητοι η οι επωνυμοι;;;;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #2
ζηση την γεωμετρια του αμαξιου την χαλας μονο εαν βαλεις αποστατες μπρωστα ή μονο πισω!!!εαν βαλεις αποστατες και στους 4 τροχους τοτε λογικα δεν εχεις προβλημα!!τωρα το θεμα μεγεθος,η pumaspeed δεινει αποστατες 1,5mm και 2mm οποτε και εσυ καλο θα ηταν καπου εκει να παιξεις ;) οι επωνυμοι δεν νομιζω οτι εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο τους χειροποιητους...
 

GiannisZetec

Pro Member
Jun 4, 2011
571
0
16
Έχω την εντύπωση ότι θα χαλάσει η γεωμετρία ότι αποστάτη και να βάλεις..μην σε πάρω.και στ λαιμό μ δεν είμαι σίγουρος από κουβέντα που έχω κάνει βγήκε αυτό το συμπέρασμα..
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
ζηση ψαξτο καλα πριν αποφασισεις γιατι και εγω ετσι εχω ακουσει οτι την χαλαει και εχεις περισσοτερους κραδασμους
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Μέχρι 1,5 ειναι καλα πιστεύω μετα θα εχω πρόβλημα με τους θολους φοβάμαι .θα ψάξω και θα ρωτησω τιμες να δω τι θα γινει
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Πολύ λες Ζήση, εγώ θα έλεγα 0,5cm αλλά και πάλι, από προσωπική εμπειρία στο παρελθόν που είχα αλλάξει ζάντες οι οποίες έβγαιναν 1cm πιο έξω από τις εργοστασιακές, το αυτοκίνητο δε δούλευε σωστά στο θέμα ανάρτησης. Είχα πιο πολλά κοπανήματα, πιο ασαφές τιμόνι και γενικότερα δε μου ενέπνεε και τόση εμπιστοσύνη σχετικά με το πάτημά του στο δρόμο (μιλάω για το mk6 πάντα).
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #8
Εγω πιστευω οτι για να τα δινει η pumaspeed 1,5 mm μπρωστα και πισω 2mm δεν πιστευω οτι δεν το μελετισει το θεμα εστω και ελαχιστα...οσο για το κοπανιμα εννοειται οτι θα ειναι περισσοτερο αλλα δεν ξερω το ποσο ενοχλητικο μπορει γινει η ποσο γρηγορα μπορει να κανει ζημεια σε αναρτηση,ψαλιδια κτλ
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
Μιχαλη εγω πιστευω φιλε οτι μια προσθετικη 3 η 5 εκατοστα στον τροχο θα ξεφυγει πολυ στο θεμα γεωμετριας. Αν ηταν η ιδια η Ford δεν θα ειχε προβλεψει η να μελετησει κατι παρομοιο;
 

grg019

Hero Member
May 17, 2010
2,955
0
0
41
Veria
1,5 εκατοστο στον ενα τροχο αρα 3 στον αξονα. Αυτο καταλαβα
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ακριβώς αυτο ειναι! Στο συνολο3 .απλα φοβάμαι μην χαλάς. Την συμπεριφορά του αυτοκινήτου
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Και ειδικά τώρα που χαμηλά σε φαίνεται άσχημο.εχω νεα πήρα τον κακλα μονο και μου είπε 150 το ζευγάρι .πολυ ακριβά δν το συζητάμε  θα πάω για χειροποιητους!γυρω στα 80-100 € πανε και ξέρω τρεις που φτιάχνουν .πεττας ,στεργιος μπιλιλης!ποιον λέτε εσείς ;
Όσο για την απόσταση σκέφτομαι 1cm μπροστα και 1,5 πισω
 
zisis said:
Και ειδικά τώρα που χαμηλά σε φαίνεται άσχημο.εχω νεα πήρα τον κακλα μονο και μου είπε 150 το ζευγάρι .πολυ ακριβά δν το συζητάμε  θα πάω για χειροποιητους!γυρω στα 80-100 € πανε και ξέρω τρεις που φτιάχνουν .πεττας ,στεργιος μπιλιλης!ποιον λέτε εσείς ;
Όσο για την απόσταση σκέφτομαι 1cm μπροστα και 1,5 πισω
αν βάλεις διαφορετικούς μπροστά με πίσω το έχασες το παιχνίδι..που το έχεις χάσει με 1,5 πόντο αποστάτη γενικά αλλά λεμέ τώρα!!

Υ.Γ Â Παρέα με την ανάρτηση που έχεις βάλει θα φεύγει αδιάβαστο σε γλιστερά οδοστρώματα!
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
Θα συμφωνησω με τον Στελιο στο θεμα με την αποσταση...δλδ μην βαλεις αλλα μπροστα και αλλα πισω,βαλε και μπρος και πισω τα ιδια!!!ετσι δεν χαλας την γεωμετρια του αμαξιου αλλα στο θεμα με την αναρτηση και το γλυστριμα πιστευω οτι θα γινει το αντιθετο...θα μας πει σιγουρα εντυπωσεις οποιος βαλει ;)
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Ζίση είναι πολύ το 1,5cm ανά πλευρά φίλε,το πολύ 0,5cm για μένα

Μιχάλη εμένα προσωπικά ότι λέει η pumaspeed δεν μου εμπνεύουν ΚΑΘΟΛΟΥ εμπιστοσύνη και αυτό το λέω γιατί είδα τι υπόσχεται στο κομμάτι τις μηχανικής βελτίωσης,πληρώνεις και μετά πας χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο,δες τι έπαθε και ο Νώντας
 

grigoris mk7

Hero Member
Oct 12, 2010
1,214
0
0
34
Λαμία
Αποστατες που φτιαχνετε? Και απο τιμες που παιζουν(χειροποιητοι παντα)? Μπορει να χρειαστω...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread