Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Καλησπερα κυριοι και κυριες και καλο μηνα!

Σημερα βγηκα βολτα με το ST πηγα μακρια καθος ομως γυρναγα ακουγα ενα βουητο στον δρομο και λεω απ'εξω θα ειναι ελα μου ντε που δεν ηταν..σταματαω το αμαξι παω στο πισω μερος και απο εκει ερχοταν ο ηχος ενα βουητο εκει κοντα στην εξατμιση...Για να καταλαβετε ειναι ενα ηχος σαν να εχει μεγαλητερη τρομπα βενζινης κατι τετοιο..

Θα τρελαθω αν εχετε ιδεα τι ειναι πειτε μουυυυυυυυ!
 

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
κι εγω εχω κανα 2 μερες που ακουω κατι τετοιο εκει εξατμηση θολος φαναρι αλλα δεν ξερω τι ειναι, ποσα χιλιομετρα  εχεις;
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
arkas said:
κι εγω εχω κανα 2 μερες που ακουω κατι τετοιο εκει εξατμηση θολος φαναρι αλλα δεν ξερω τι ειναι, ποσα χιλιομετρα  εχεις;
Εχω 52.631
DarthFiesta said:
ο ηχος ειναι ο ιδιος σε ενταση?
Ιδιος παραμενει αλλα μερικες φορε γινετε και διακεκομενος
mk1 Stelios said:
Τον θόρυβο τον ακούς όταν είναι σταματημένο το αμάξι (με κινητήρα αναμμένο εννοείτε) ?
Αλλάζει με την κύλιση? ..αλλάζει με αύξηση στροφών του κινητήρα?
Ναι και οταν ειναι σταματημενο και οταν ειμαι εν κινηση,δεν αλλαζει με την κυλιση αλλα ουτε και με την αυξηση των στροφων
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
mk1 Stelios said:
φυσιολογικό είναι!! ..μπορεί να σε αφήσει ..μπορεί κ όχι!! ..καλου κακου την αλλάζεις για να εχεις το κεφάλι σου ήσυχο!!
Καταλαβα να σε καλα παντος για την βοηθεια..και απο τιμη τι λεει εχουμε καμια ιδεα?
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Ωραια τελικα ειναι η τρομπα βενζινης....(σκατα) που ειναι? Ειναι μεσα στο ντεποζιτο η κατω απο το πισω καθισμα?
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
CherokeeXj said:
Ωραια τελικα ειναι η τρομπα βενζινης....(σκατα) που ειναι? Ειναι μεσα στο ντεποζιτο η κατω απο το πισω καθισμα?
ειναι μεσα στο ρεζερβουαρ το οποιο ειναι κατω απο το πισω καθισμα ;)
 

AndreasA

Hero Member
Jan 20, 2011
2,886
0
0
άρης
εχει ταπα στον πατο των πισω καθισματων!! και μονος την αλλαζεις. δεν ειναι τπτ!!! το κοστος της δεν ξερω αν ειναι τσουχτερο!!!!!
 

Staros

Original poster
Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Ολα καλα ολα καλα! Τελικα μετα απο ψαξιμο πολυ ητανε το φιλτρο βενζινης. Γλυτωσαμε 300 ευρω
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread