Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Σκέφτομαι να βάλω αντιστρεπτικες στο αυτοκίνητο
Πιστεύω θα βελτιώσουν πολυ την οδική συμπεριφορά και θα μειώσουν το body rolling εγω δει αυτές
http://www.pumaspeed.co.uk/product-Ford-Fiesta-Mk7-Anti-Roll-Bar-Kit-by-Eibach_15755.jsp
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Θα δεθεί πιο καλά το αμάξι,θα γίνει πιο απόλυτο αλλά και κούτσορο θα γίνει Ζίση.θα σκληρύνει πολύ
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #3
Ζηση επειδη εχω βαλει και εγω στα μπρωστα ψαλιδια εχω διαφορα....νιωθω πιο πολυ το αμαξι οτι ειναι προθυμο να χωνει τα μουτρα μεσα στην στροφη!!!!εαν βαλεις και την πισω θα περιορισεις το παιξιμο τις ουρας ;)
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Εδώ Ελλάδα ο Hercules parts ποσο λέτε να μου πάρει;;
 

Nos7

Administrator
Moderator
Elite Member
MK7
May 9, 2010
8,942
27
48
40
ΠΕΙΡΑΙΑΣ CITY-ΓΑΛΑΤΣΙ
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK7
    • Administrator
    • Moderator
  • #5
γιατι τις κατω υπολογιζε περιπου κανενα 80€ το κομματι...μου ειχε πει εμενα πριν απο 1-2 χρονια!!!δεν ξερω κατα ποσο εχει αλλαξει ο τιμοκαταλογος του!!!
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Δηλαδή 160 μπρος πίσω περίπου θα του δείξω αυτές της eibach να μου φτιάξει αντίστοιχες
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
καλο ειναι να παρεις τις επωνυμες γτ θελουν ιδιαιτερη μελετη για να κατασκευαστουν και να δουλεψουν σωστα !! αυτα απο λογια αναρτησα που μου ειχε πει αν βρεις τπτ eibach φερτες να τις βαλουμε αν ειναι ομως ανωνυμες μπορει να μη δουλευει σωστα το αμαξι ! με coilover ομως και 215 λαστιχο ποσο body roll εχεις τωρα ? για να θελεις να το μειωσεις ?μηπως το εχεις χαμηλωσει πανω απο 4 ποντους ?
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Όχι δν το έχω χαμηλώσει πολυ 1 δάχτυλο χωράει στον μπροστά θολό και 1,5 πίσω
Βασικά την ανάρτηση δν την πείραξα καθόλου ειναι με τις εργοστασιακες ρυθμίσεις της ap
Απλα θέλω την μούρη πιο απόλυτη και επισεις πιστεύω πως θα βελτιωθεί κιαλο το στρίψιμο .
Θα γίνει kart
 

pumaspeed

Member
Σεπτ. 20, 2010
278
0
0
34
zisis said:
Όχι δν το έχω χαμηλώσει πολυ 1 δάχτυλο χωράει στον μπροστά θολό και 1,5 πίσω
Βασικά την ανάρτηση δν την πείραξα καθόλου ειναι με τις εργοστασιακες ρυθμίσεις της ap
Απλα θέλω την μούρη πιο απόλυτη και επισεις πιστεύω πως θα βελτιωθεί κιαλο το στρίψιμο .
Θα γίνει kart
με τις αντιστρεπτικες θα βελτιωθει το κρατημα οντως !! θα καταπονουντε τα λαστιχα σου ομως πιο πολυ !!Οσο για την αναρτηση  θα σου απαντησω στο αλλο τοπικ για να μη βγουμε off εδω !
 

zisis

Original poster
Hero Member
May 10, 2010
1,249
1
38
34
Ok έχω γράψει κάτι και στο θέμα με τις αναρτήσεις . Μπες  και πες μου
Ευχαριστω παιδιά πάντως για τις απαντήσεις σας
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
Γεια σας παιδια..οταν πηγα το αμαξι για ελενχο στην φορτ πριν την αγορα του οταν το ειδα απο κατω ειδα 2 σιδερα.. εκεινη την στιγμη δεν ρωτησα γιατι υπαρχουν αυτα ισως λαθος μου..αν και ο τεχνικος δεν μου ανεφερε κατι θα ανεβασω φωτο αν ξερει καποιος να μου πει..!
επισης δεν ξερω αν εχω γραψει στον σωστο κλαδο..! :p
η ροδα που φαίνεται στην φωτο ειναι η μπροστα αριστερα για να σας βοηθησω για το πως εχει τραβηχτη η φωτο( http://imageshack.com/a/img908/1738/JfkBiR.jpg )!
Ευχαριστω!!
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
δεν ήταν στο σωστό κλάδο αλλά το φτιάξαμε εμείς ;D

αυτές είναι οι εργοστασιακές μπάρες που ενισχύουν το σύνολο για το κράτημα του αυτοκινήτου
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
παλι καλα γιατι αγχώθηκα μπορω να πω! :p
και πως ειναι δυνατον αλλα φιεστα να μην το εχουν γιατι αλλο ενα που ειχα δει δεν νομιζω να ειχε κατι παρομοιο ?
ας πουμε ηταν εξτρα?
 

Nikos_By_Tntt

Member
Dec 29, 2014
108
0
16
32
Athens
μαλιστα απλα και τα 2 ηταν του 2010 για αυτο παραξενεφτικα!!
Ευχαριστω πολυ!
 

VaggPore

Member
Aug 29, 2016
145
0
16
Το ΜΚ7 εχει πολυ καλες και κοντες κρεμαργιερεσ παντως παιδια! Εχει τα καλυτερα ισως κρατηματα σε μικρομεσαιο αυτοκινητο! Το κατι παραπανω ο καθενας το κανει για παρτη του ομως  ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Εγώ δε μπορώ να δω τη φωτογραφία... Καινούριο το πήρες το αυτοκίνητό σου (Nikos_By_Tntt);
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread