Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Αναψε χωρις λογο, το περπατησα και μετα απο λιγο εσβησε για 1-2 δευτερολεπτα και ξανα αναψε μονιμα μεχρι να σβησω το αμαξι. Κι οταν το ξανα εβαλα μετα μπροστα παλι το ιδιο. Το δοκιμασα και δεν δουλευει οντως το ABS. Ειχα αλλαξει πριν κανα 2 εβδομαδες ακρομπαρα και εκανα και ευθυγραμμηση, γιατι μπορει να το κανει τωρα αυτο;
 

JimBala

Rookie
Feb 22, 2021
39
10
8
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα. Γνώμη μου είναι να πας να το διαβάσεις με ένα διαγνωστικό. Μετά να δεις για την λύση του. Κανείς δε μπορεί να απαντήσει από το Forum.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
...Ειχα αλλαξει πριν κανα 2 εβδομαδες ακρομπαρα και εκανα και ευθυγραμμηση....
Κάποιος από τους σένσορες ABS ξεκούμπωσε ή είναι τόσο χαλαρός που δεν κάνει επαφή, ίσως είναι τόσο απλό όσο να το σηκώσεις και να τσεκάρεις ότι όλοι τους είναι στη θέση τους και σωστά κουμπωμένοι.
 

Στρατηςς

Original poster
Member
May 27, 2020
170
28
28
26
Μοντέλο
MK6
Διαγνωστικο δεν εχει ο μαστορας μου και αντιπροσωπεια δεν υπαρχει στην πολη. Ακουστε ομως πως χειροτερεψε το προβλημα. Ειχα αλλαξει τις φουσκες απο τα ημιμπαρα γιατι σκιστηκαν και με την ευκαιρια αλλαξα και τα ακρομπαρα και 2 μερες μετα πηγα για ευθυγραμμιση (γιατι ηταν Σαββατο). Την επομενη μερα απ οταν αναψε το λαμπακι - το οποιο συνεχιζει - αρχισαν να βρισκουν τα τακακια μονα τους, σα να ηταν δηλαδη θεοστραβο το τιμονι, ξαναπηγα στον λαστιχα (ειναι ο καλυτερος στην πολη και δεν τιθεται θεμα κακης δουλειας) και μου ξανακανε ευθυγραμμιση παρ ολο που δεν ειχε προβλημα οπως ειπε και δεν ειχε ξεκουμπωσει καποιος αισθητηρας, και το αμαξι συνεχιζει με λαμπακι abs και με τακακια να βρισκουν μονα τους ενω οδηγαω, αφου ακουμπησα και γω την δισκοπλακα και ζηματουσε λες και το πηγαινα με φρενα μονο. Πριν παω στον μαστορα μου που πνιγεται και επειδη χρειαζομαι το αμαξι λογω δουλειας, ξερει κανεις στο περιπου τι παιχτηκε εδω;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread