Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

aspirini

Original poster
Newbie
Σεπτ. 12, 2019
6
0
1
MILALuO.jpg

Καλησπερα σε ολους ,
Εχω ενα θεμα με τις ζαντουλες μου.Λειπει ενα κεντρικο καπακι που κρυβει τα μπουλονια κλπ αλλα δεν μπορω να βρω ποια ειναι η ζαντα για να βρω το ανταλακτικο!!Μηπως αναγνωριζει κανεις κατι?
Οσο μπορεσα να ψαξω εγω μοιαζει με ζαντα απο αλλο ford του 1995-2000.
ΥΓ: Δεν εννοω την μικρα τρυπα στη μεση που εχει 55χιλιοστα  κ περνει τα μικρα καπακια.Εννοω το μεγαλο καπακι που οπως φαινεται βιδωνει και με βιδα.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
aspirini said:
Καλησπερα σε ολους ,
Εχω ενα θεμα με τις ζαντουλες μου.Λειπει ενα κεντρικο καπακι που κρυβει τα μπουλονια κλπ αλλα δεν μπορω να βρω ποια ειναι η ζαντα για να βρω το ανταλακτικο!!Μηπως αναγνωριζει κανεις κατι?
Οσο μπορεσα να ψαξω εγω μοιαζει με ζαντα απο αλλο ford του 1995-2000.
ΥΓ: Δεν εννοω την μικρα τρυπα στη μεση που εχει 55χιλιοστα  κ περνει τα μικρα καπακια.Εννοω το μεγαλο καπακι που οπως φαινεται βιδωνει και με βιδα.
Καλησπερα και σε σενα "Ασπιρινη"
Καλως Ηλθες στη παρεα μας και καλη Διαμονη.
Αν τη γνωριζει καποιο μελος μας θα σου απαντησει .
Αν ημουν στη θεση σου και ειχα κολλησει να βρω το καπακι που καλυπτει ολο το κεντρικο σημειο της ζαντας και δεν εβρισκα ποια ειναι...θα την "ξεκουμπωνα" απο το αυτοκινητο και θα εβλεπα απο πισω τι γραφει ωστε να βγαλω καποια ακρη.
Ας περιμενουμε λιγο ομως μπας και καποιο μελος μας οντως γνωριζει ποια ειναι  ok234  ok234
 

aspirini

Original poster
Newbie
Σεπτ. 12, 2019
6
0
1
καλως σας βρηκα.
Λιαν συντομως ειμαι για τακακια-δισκοπλακες  οποτε θα μαθω σιγουρα .Απλως εχει 2 μερες τριγυρναω στο ebay για παραγγελιες σε μικροπραγματα κ ελεγα αν μπορεσω να συμπεριλαβω κ τα καπακια(εαν υπαρχουν κιολας)

Η ελπιδα μου οτι υπαρχουν κρατιεται ζωντανη γιατι ειμαι 99% οτι ειναι ΟΕΜ ζαντες απο παλιοτερο φορντ μοντελο.
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
aspirini said:
ειναι ΟΕΜ ζαντες
Εχε και στο πισω μερος του μυαλου σου οτι ενδεχεται και λογω παλαιοτητας να μην βρεθουν...να πας σε καποιες αλλες..14αρες τις κοβω σωστα? Αν ναι..μπορεις να βρεις και σε διαφορες αγγελιες σε πολυ καλη τιμη χωρις να δωσεις ενα σκασμο λεφτα...
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread