Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Kapsoulias

New member
MK7
Mar 10, 2018
72
0
6
33
Αθηνα
Μοντέλο
MK7
Bill καλή η σκέψη αλλά τα είχα παλιά σε άλλο αμάξι και πιο βάρη μάλιστα και ήταν κούτσουρα για αυτό ψάχνω κάτι πιο χαλαρό από τα κίτρινα... Για τα μαύρα πάντως δεν έχω ακούσει καλά λόγια όπως και λες και εσύ. Οπότε με βλέπω μαλλον για τα Kayaba και με μια αναζήτηση που έκανα στο φόρουμ...
 

BillMk7

Pro Member
Feb 2, 2011
600
4
18
36
Πειραιάς (Καλλίπολη)
Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλα τα μέλη!
Εύχομαι η Ανάσταση του Κυρίου να φέρει σε όλους ότι πραγματικά έχουν ανάγκη!

Μήπως γνωρίζει κάποιος τι ανάρτηση φοράει από το εργοστάσιο το fiesta mk7 2008-2012?
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Μπορείς να το τρίψεις να φύγει η σκουριά και με μαύρη μπογιά (σπρέυ ή πινέλο) να το ξαναβάψεις...
 

Cptousen

Newbie
Jul 21, 2019
1
0
1
καλησπερα σε ολους..
εχει βαλει κανενας bilstein B8 με eibach pro kit και αν ναι πως ειναι το αυτοκινητο?
 

Sonic

Pro Member
Nov 9, 2016
576
2
18
32
Αθήνα
www.facebook.com
cptousen καλησπερα!!
δεν έχω βάλει bilstein b8 αλλά φοράω τα κονι κιτρινα σπορτ ρυθμιζομενα σε σκληροτητα με eibach pro kit και μπορω να πω πως το αποτέλεσμα η μερα με την νύχτα. εαν δεν περιορίζεσαι πολύ στο οικονομικό θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και για coilover. γιατί με 100-150 το πολύ βρίσκεις επώνυμη..
 
  • Like
Αντιδράσεις: Fiestak__ias

Makris_Vrd

Newbie
Σεπτ. 15, 2019
3
0
0
Καλησπερα εχει δοκιμασει κανεις αυτα τα coilover να μας πει μια γνωμη : https://www.european-parts.net/en/ST-Suspensions-XTA-Coilover-Kit-Fiesta-MK7-MK7-5.html ;
 

Mastoras

Rookie
Σεπτ. 1, 2016
21
2
3
Αθήνα


Καλησπέρα. Ήθελα λίγο τη βοήθεια σας.. Πρίν λίγες μέρες αλλάξαμε τα αμορτισέρ στο fiesta της κοπελιάς μου και έβαλα τα παραπάνω sachs. Επειδή βλέπω οτι το ταμπελάκι σε όλες τις φωτογραφίες στο ιντερνετ είναι μπλέ αλλά αυτό που έχουν αυτά που βάλαμε είναι διαφορετικό παίζει να είναι μούφα ?

Είναι μοντέλο του 09 titanium 1.4. Εδώ και καιρό μας έκανε κάποιους ήχους και κατόπιν ελέγχου απο δύο συνεργεία καταλήξαμε οτι τα αμορτισέρ έπρεπε να αλλαχτούν. Ειδικά το μπροστά δεξιά είχε διαλυθεί προφανώς απο παλιότερη λακούβα.

Πάντως παρότι αλλάχθηκαν τα αμορτισέρ οι θόρυβοι μειώθηκαν αλλά σίγουρα δεν έχουν εξαλειφθεί πλήρως. Το συνεργείο που τα άλλαξε ισχυρίζεται ότι έχουμε και ένα θέμα με την κρεμαγιέρα που για την ώρα δεν θέλει επισκευή. Επίσης μου είπαν οτι καλό είναι να αλλαχθούν κάποια στιγμή και τα ψαλίδια. Το αυτοκίνητο έχει κοντα 150 χιλιάδες χιλιόμετρα.

Μιάς και με το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα, πώς σας φαίνονται τα παραπάνω ? Δε ξέρω και που "πονάει" το συγκεκριμένο αυτοκίνητο σε φθορές κτλ κτλ
 

Mastoras

Rookie
Σεπτ. 1, 2016
21
2
3
Αθήνα
scorpion said:
Για μένα όταν αλλάζεις αμορτισερ αλλάζεις και βάσεις αμορτισερ.προσωπική μου άποψη

Σωστή παρατήρηση. Να πω ότι ξέχασα να αναφέρω ότι και αυτά αλλάχτηκαν
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Όχι, έτσι είναι τα sachs. Και τα αριστερό 315 241, σωστά; Παλιότερα νομίζω είχαν μπλε ταμπελάκι..
 

Mastoras

Rookie
Σεπτ. 1, 2016
21
2
3
Αθήνα
kostg said:
Όχι, έτσι είναι τα sachs. Και τα αριστερό 315 241, σωστά; Παλιότερα νομίζω είχαν μπλε ταμπελάκι..

Ευχαριστώ πολύ. Ναι όπως το λές είναι το αριστερό. Άρα κομπλέ
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread