Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

arkas

Hero Member
Nov 2, 2010
2,000
0
0
45
θεσσαλονικη
www.facebook.com
αυτη ειναι η ταπα
P8270358.jpg

και αν την βγαλεις φαινετε η κορυφη του αμορτισερ
P8270356.jpg

P8270355.jpg

και οπως μπορειτε να δειτε στην κεφαλη κουμπωνει η στροφιγκα το θεμα ειναι:
αν φτανει ως εκει η στροφιγκα
 

Staros

Pro Member
Apr 13, 2011
819
0
0
36
Αθηνα
Μμμμμ τωρα που το βλεπω ισως και κατι να γινετε! Μπορω να ρωτησω και τον μηχανικο μου εαν θελεις
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Kωστα η στροφιγκα δεν φτανει(ειμαι σχεδον σιγουρος) αλλα μπορεις να το πιασεις με ενα σχετικα χοντρο μυτοτσιμπιδο η κατι παρομοιο.Το θεμα ειναι οτι κατα την αποψη μου αυτο βλεπουμε δεν ειναι για να μπει η στροφιγκα(μου φαινετε αρκετα πιο χοντρο απο των μπροστινων) αλλα για να πιαστει στην μεγγενη.Σιγουρα θα ξερει να μας πει ο Στελιος.
 

pitbull

Maniac Member
May 13, 2010
6,950
1
0
40
παντού και πουθενά
Τα πισω εγω που τα εβγαλα για να τα σφιξω,πρεπει να τα πιεσεις να μπουν μεσα και μετα σε μεγγενη να τα στριψεις.Εχουν αρκετο ζορι στο να τα γυρισεις.Δεν θυμαμαι βεβαια αν ειναι οπως τα δικα σου στην φωτο στο τελειωμα η ολο σπειρωμα.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Στο δικό μου (το απλό fiesta) δε θυμάμαι να έχει τάπα εκεί αλλά σκέτη τρύπα... Τέσπα...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
arkas said:
ελα ρε εχω ελατηρια h&r και δεν το ξερω;;
εγω παντως αγορασα ενα κουτι που μεσα ειχε 4 αμορτισερ και 4 ελατηρια και εγραφε αποξω koni
Αχαχαχχ έλιωσα μόλις το διάβασα… να σε καλά ρε Κώστα!! ok234


Αυτό, στις φωτογραφίες που ανέβασες πρέπει να είναι για να κρατήσει κόντρα ο μάστορας κατά την διάρκεια της συσφίξεις του παξιμαδιού. Τώρα το πώς θα το κάνει εκεί πέρα μη με ρωτήσετε. giggle
Πάντως δεν μου φαίνεται να μπορεί να ρυθμιστεί από εκεί!! Έχει κόντρα το παξιμάδι, πως θα το γυρίσεις αυτό το πράμα??
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Δε σφίγγει εκεί μέσα το παξιμάδι Νικόλα. Παίρνεις στο χέρι το topmount του αμορτισέρ, το σφίγγεις και μετά βιδώνεις το topmount μαζί με το αμορτισέρ στο σασί. Έτσι είναι η διαδικασία στο mk6 αν δεν απατώμαι...
 

StuparArt

Hero Member
May 9, 2010
3,325
0
0
43
www.youtube.com
Άμα γίνετε έτσι η τοποθέτηση (και δεν έχω λόγο ν αμφισβητήσω μιας και είναι πιο λογικό αυτό που λες και γίνετε σε πάρα πολλά αυτοκίνητα) τότε σίγουρα αυτό το τελείωμα θα είναι για τον λόγο που προανέφερα μιας και θα είναι πολύ εύκολο στο να κρατήσεις κόντα εκεί.


Υ.Γ Το ανέφερα επειδή στις φωτογραφίες άλλο μου φαίνεται πάντως ;)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread