Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Το σήμα στη μάσκα του Fiesta έχει αρχίσει να φθείρεται και να ξεφλουδίζει. Καμιά ιδέα για αντικατάσταση; Θα προτιμούσα κάτι σε διαφορετικό χρώμα, πχ κόκκινο μαύρο ή μαύρο άσπρο. Έχει κανείς κάποια ιδέα;
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Το αμάξι είναι του '09 όμως δεν έχω εγγύηση.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Νομιζω δν παίζει ρολο με τν εγγύηση. Πήγαινε κανε μια ερώτηση στν αντιπροσωπία δν εχεις να χάσεις κατι... ;)
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Άμα πας στην επιλογή Blue Oval 2015, εκεί θα δεις ότι ισχύει για αυτοκίνητα μέχρι 10 ετών. Εσένα είναι 6 ετών.
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Μαγκιά! Δεν το είχα δει, ευχαριστώ!
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Πήγα σήμερα για αλλαγή του σήματος στη ford. Φυσικά και δε μου το άλλαξαν γιατί γίνεται λέει αίτηση και η αντικατάσταση θα γίνει αν εγκριθεί. Έβγαλαν φωτογραφίες το σήμα και φωτοτυπία το βιβλιαράκι service. Επίσης μου έκαναν έναν οπτικό έλεγχο.
Πιστεύω 100% ότι θα απορρίψουν την αίτησή μου γιατί:
1) Από το βιβλίο service φαίνεται ότι δεν είμαι πελάτης τους.
2) Από τον οπτικό έλεγχο δε προέκυψε κάποια βλάβη, το αμάξι είναι σε άριστη κατάσταση.
Έχω την εντύπωση ότι προχωράνε σε αντικατάσταση μόνο σε πελάτες τους καθώς και σε αυτούς που θα αφήσουν το αμάξι για επισκευή εφόσον χρειάζεται και θα τους ράψουν κουστουμάκι των 300 - 400€ έχοντας πληρώσει και το σήμα χρυσό.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Δν νονιζω να παίζει ρόλο που δν εισαι πελατης ειναι καθαρα της ford και γι'αυτο εκανες και την αίτηση που θα παρει μερικές μέρες μεχρι να γίνει η έγκριση.
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Αν ήθελαν να το αντικαταστήσουν και αφορούσε όλο τον κόσμο πιστεύω δε θα χρειαζότανε ούτε αίτηση ούτε τίποτα. Θα το άλλαζαν επιτόπου. Τα υπόλοιπα περί αίτησης είναι πάτημα για να σε απορρίψουν ευγενικά.
Στο κάτω κάτω γιατί να χρεωθεί η ford για κάποιον που δεν της αφήνει φράγκο;
 

Ηλίας

MK7
Member
Mar 28, 2014
167
0
16
Μοντέλο
MK7
Τιμή για να στο αλλάξουν στο έτσι χωρίς αιτήσεις και π...ιες ρώτησες ; Στο κάτω κάτω δε κατάλαβα με ποιό δικαίωμα στο αρνούνται και αν μπορείς να τους " αναφέρεις " στη Ford, ( το τελευταίο δε το ξέρω ).

Και τί είναι αυτά ρε παιδιά ;  :mad: Αιτήσεις και μη πώ για ν'αλλάξουν ένα σηματάκι ; Ήμαρτον !
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Γιατί δεν παίρνεις ένα τηλέφωνο να τους πρήξεις τα @@ ότι είχες κάνει αίτηση και δε σου απάντησαν και πότε να πας να σου το αντικαταστήσουν κλπ. Πρόγραμμα της Ford Motor Hellas είναι, τι σημαίνει ότι δεν τους αφήνεις λεφτά; Δεν είναι ανάγκη να κάνεις τα service εκεί για να σου αλλάξουν τα σήματα (εφόσον είναι φθαρμένα φυσικά). Είναι και άλλα άτομα που γράφουν εδώ στο forum και τους έχουν αλλάξει τα blue oval κανονικά.
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Ηλίας said:
Τιμή για να στο αλλάξουν στο έτσι χωρίς αιτήσεις και π...ιες ρώτησες ; Στο κάτω κάτω δε κατάλαβα με ποιό δικαίωμα στο αρνούνται και αν μπορείς να τους " αναφέρεις " στη Ford, ( το τελευταίο δε το ξέρω ).

Και τί είναι αυτά ρε παιδιά ;  :mad: Αιτήσεις και μη πώ για ν'αλλάξουν ένα σηματάκι ; Ήμαρτον !
Δε νομίζω να δρουν αυθαίρετα, οδηγίες της ford εκτελούν. Μάλλον βρήκαν τρόπο για να φέρουν κάποια αυτοκίνητα πίσω στις αντιπροσωπείες, αν τσιμπήσουν βέβαια. Δεν εξηγείται αλλιώς και ο οπτικός έλεγχος που έκαναν στο αμάξι. Τους πήρε ο πόνος; Έψαχναν για ψεγάδια τα οποία αν επισκευάσεις εκεί παίρνεις και το σηματάκι δώρο. Είναι σαν τους δωρεάν χειμερινούς ελέγχους που βγάζουν κάθε φθινόπωρο. Άλλοθι για να τους επισκεφτείς και να επιδιορθώσεις τις ελλείψεις. 
Πάντως πραγματικά η κατάσταση στις αντιπροσωπείες είναι τραγική. Ένα τεράστιο κτήριο που πριν μερικά χρόνια είχε 6 - 7 μηχανικούς και τα αυτοκίνητα έμπαιναν και έβγαιναν ήταν χτες έρημο. Είχε απομείνει μόνο ένας (!) μηχανικός, ψυχοπλάκωμα με έπιασε. Πάντως για να μη ρίχνουν τις τιμές και πάλι "βγαίνουν".
 

leonidas_

New member
Dec 25, 2014
73
0
6
Παιδια ζοριστε τους λιγο, ειναι υποχρεωμενοι να σας αλλαξουν το σημα. Το οτι ζητανε απο FMH το παλιο να ειναι φθαρμενο ισχυει παντως. Στην τελικη σε οσους ειναι ψιλοφθαρμενο και σας λενε δικαιολογιες "βοηθηστε" το να φθαρει λιγο παραπανω. Το μονο κριτηριο παντως ειναι να ειναι φθαρμενο και να ειναι δεκαετιας, ουτε πελατες να ειστε ουτε σερβις να κανετε, μην τσιμπατε!
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Φίλε μου είχαν πει θα μου τηλεφωνούσαν Δευτέρα ή Τρίτη και όσο πήραν εσένα άλλο τόσο πήραν κι εμένα. Δε πρόκειται να επιμείνω γιατί είναι προφανής ο λόγος που έβγαλαν την "προσφορά" και τον έχω εξηγήσει πιο πάνω. Αν δεν έχουν σκοπό να το αλλάξουν δωρεάν δε θα το κάνουν  που να χτυπιέσαι. Στην τελική θα παραγγείλω ένα από ebay και σε χρώμα της αρεσκείας μου.
Άσχετο, κάποιοι που έχετε βάλει custom σήματα σε διαφορετικό χρώμα άσπρο - μαύρο ή κόκκινο -  μαύρο που τα έχετε αγοράσει;
 

manos.m

Administrator
Hero Member
Mar 22, 2015
1,281
47
48
33
Νέο Ηράκλειο
www.fiestamaniacs.gr
Μοντέλο
MK6.5
Χαζή απορία. Οκ βρήσκεις απο e-bay to σειματάκι. Μετά απλα ξηλόνεις το παλίο και βάζεις το νέο? Θέλει κόλα ή είναι κουμποτό? Εμένα είναι μια χαρά αλλα είδα στο e-bay κάποια πανέμορφα με χρώματα...
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
manos.m said:
Χαζή απορία. Οκ βρήσκεις απο e-bay to σειματάκι. Μετά απλα ξηλόνεις το παλίο και βάζεις το νέο? Θέλει κόλα ή είναι κουμποτό? Εμένα είναι μια χαρά αλλα είδα στο e-bay κάποια πανέμορφα με χρώματα...
Αυτοκόλλητο είναι αυτό που έχεις βρει μάλλον,καθαρίζεις καλά και κολλάς πάνω στο υπάρχων

Δες εδώ :
http://www.fiestamaniacs.gr/forum/http://fiestamaniacs.gr/phpbb5/viewtopic.php?t=3

Αν εννοούμε το ίδιο
 

FiestaLpg

Original poster
Member
Feb 28, 2015
188
0
0
Τελικά το σήμα αλλάχτηκε σήμερα και εντελώς δωρεάν. Τους παρεξήγησα τελικά τους ανθρώπους  :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread