Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

nospa

Original poster
New member
May 1, 2015
69
0
0
31
Καλησπερα παιδια! Να ρωτησω σε φιεστα ecoboost που φοραει προγραμμα καθε ποτε προτεινετε αλλαγη στα μπουζι;
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Εφόσον οι εξουσιοδοτημένοι προτείνουν κάθε 60.000 χλμ. το λογικό είναι να τα αλλάξεις κάθε 30.000 χλμ. . Δηλαδή κάτι αντίστοιχο με τις αλλαγές λαδιών.Εγώ έχω 62.000 χλμ και τα έχω αλλάξει δύο φορές. Σε τουρμπάτα πιό ζορισμένα οι ειδικοί προτείνουν κάθε 25.000 χλμ.
 

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
20
www.fiestamaniacs.gr
Προσωπικά στο mk6 μου (που είναι απλό ατμοσφαιρικό) τα μπουζί παίρνουν πόδι κάθε 20.000χλμ. Το κόστος τους είναι αστείο για να τσιγκουνευτείς.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
kostg said:
Προσωπικά στο mk6 μου (που είναι απλό ατμοσφαιρικό) τα μπουζί παίρνουν πόδι κάθε 20.000χλμ. Το κόστος τους είναι αστείο για να τσιγκουνευτείς.
Τα ecoboοst φοράνε ιριίου μπουζι και έχεουν περίπου στα 17 το κάθε ένα
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
Kαλησπέρα παιδια, έκανα το 4ο σέρβις σήμερα και ενω πέρυσι με ενημέρωσαν ότι θα αλλάξουν τα μπουζι στο επόμενο σέρβις τελικά δεν το έκαναν.έχω 55,600 χλμ. δυστυχώς λόγο εργασίας δεν παρέλαβα εγω το αμαξι ώστε να μιλήσω μαζί τους και μόλις ήρθε το τιμ. στα χέρια μου δεν είδα να αναγράφεται κάτι αντίστοιχο.
 

fiesta77

Pro Member
May 9, 2014
331
9
18
Πειραιας
Κανονικά με τόσα χλμ θα έπρεπε να είχες κάνει αλλαγή . Εγώ σε αυτά τα χλμ περίπου έκανα την δεύτερη αλλαγή.
 

The Ace

Hero Member
Vip Team
Nov 20, 2015
1,309
182
63
50
Αθήνα
Μπουζί γενικώς -όχι μόνο σε remaped- καλό θα ήταν να αλλάζονται κάθε 30Κ-40Κ το πολύ χλμ, όχι τίποτα άλλο αλλά για να κρατήσουμε σε υψηλά επίπεδα την απόδοση του κινητήρα. Στα 60Κ χλμ είναι κάπως αργά, όχι ότι θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα, απλά θα έχουν μειωμένη απόδοση.
 

Georgia89

Member
Oct 25, 2015
231
6
18
ΧΑΝΙΑ
Παιδια σας ευχαριστω για τις πληροφορίες.
Παρ όλα αυτά μετά από επικοινωνία που έκανα με την αντιπροσωπεία μου είπαν ότι δεν μ τα άλλαξαν επειδή ήταν "καθαρά". μαλλον θα πάω κάπου αλλού να τα αλλάξουν... τί να πω.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread