Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

kostg

Staff member
Elite Member
Vip Team
May 9, 2010
9,458
11
0
19
www.fiestamaniacs.gr
Κοιταξε, τα τρια μειον που εντοπισα σ' αυτον ειναι οτι:
1ον σου βαφει και τους αφαλους (δεν τους καλυπτει εστω) με αποτελεσμα αν δεν τους ξυσεις πριν βαλεις τις ζαντες στο αυτοκινητο, αυτες σφηνωνουν και ξαναβγαινουν με τεραστια δυσκολια.
2ον μπορει να εχουν κανενα σημαδακι ή σκουπιδακι οι ζαντες οταν σου τις παραδωσει. Δεν ειναι αψεγαδιαστες.
3ον η ηλεκροστατικη που κανει ειναι αρκετα "παχια" και αν οι ζαντες σου εχουν αναγλυφα γραμματα (π.χ. οι ΟΖ) αυτα σχεδον καλυπτονται και δε φαινονται. Αλλα δεν ξερω και αν υπαρχει αλλος που κανει πιο "λεπτη" ηλεκτροστατικη, οπως απο το εργοστασιο δηλαδη.
Και ενα καλο, αν εχεις αυτοκολλητο του club, το σετ ισιωμα-βαψιμο κοστιζει τα λεφτα που εγραψα παραπανω.
 

angel s

Pro Member
Apr 30, 2013
894
0
16
33
Athens
Όπως και εγω που πήγα στον Στέργιο δν έμεινα 100% ευχαριστημενος και τα τρία μειον του Κώστα τα εντόπισα και εγω...
 

ΘΟΔΩΡΗΣ MK7

Pro Member
Apr 18, 2012
424
0
0
41
Κι εγώ στον Στέργιο πήγα. Επίσης δεν έμεινα 100% ευχαριστημένος. Για τον Μπιλίρη σου λέει πως ήταν βοηθός του και τον πούλησε και ότι η δουλειά που κάνει είναι για το μεσαίο πόδι καβάλα.
Τα τελευταία 2 χρόνια 2 ή 3 άτομα από τη δουλειά μου έχουν πάει στον Μπιλίρη και έμειναν απόλυτα ευχαριστημένοι.
 

gio

Member
Σεπτ. 26, 2010
230
0
0
Εδώ και καιρό(κάποιοι το γνωρίζουν)έκανα μια αλλαγή στα παππουτσακια!Αντικατεστησα τις 17 replica του rs με τις αυθεντικές του st2.Οι ζάντες είναι μεταχειρισμενες και ελαφριά γρατζουνισμενες. Όπως εγώ έτσι  πιστεύω και οι κάτοχοι του st να είναι ενθουσιασμενοι με το χρώμα που προσφέρει η συγκεκριμένη ζάντα(είναι φοβερό!)αλλά επειδή τα σημάδια δε φεύγουν αποφάσισα σιγά σιγά να πάμε για βαφή. Αυτά προς το παρόν.. Ακούω γνώμες σκέψεις κτλ!
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Garbakos που εγινε η βαφη? Γιατι ειμαι και εγω ετοιμος για αλλαγη χρωματος.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Garbakos οι μασπιέδες που φοράς ήταν πάνω απ' την αρχή ή τους έβαλες μετά?
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
GIANNIS MK7 1.4 said:
Garbakos που εγινε η βαφη? Γιατι ειμαι και εγω ετοιμος για αλλαγη χρωματος.

Στον Στέργιο έβαψα και ίσιωσα τις ζάντες.Είδα πιο πάνω να λένε διάφορα παιδιά ότι δεν ηταν και τόσο ικανοποιημένα αλλα εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα.

akiz90 said:
Garbakos οι μασπιέδες που φοράς ήταν πάνω απ' την αρχή ή τους έβαλες μετά?

Μετά τους έβαλα.Είναι οι γνήσιοι μασπιέδες απο το ST του 14" και μετά.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Το φιεστα σου κανονικά είναι το pre-facelift έτσι? Ασχετα που το άλλαξες... Μπήκαν κανονικά οι μασπιέδες απο το ST Facelift?

Και πόσο κόστισαν οι αυθεντικοί περίπου?
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
akiz90 said:
Το φιεστα σου κανονικά είναι το pre-facelift έτσι? Ασχετα που το άλλαξες? Μπήκαν κανονικά οι μασπιέδες απο το ST Facelift?

Και πόσο κόστισαν οι αυθεντικοί περίπου?

Ναι είναι pre-facelift το δικό μου,άσχετα που το άλλαξα.
Mπαίνουν κανονικότατα οι μασπιέδες και ότι άλλο θέλεις να βάλεις απο το facelift γιατι η καρότσα ειναι ακριβώς η ίδια.
Αν θυμάμαι καλά πάνε κάτι πιο λίγο απο 200 ευρώ ο καθένας.
 

GIANNIS MK7 1.4

New member
Apr 14, 2014
90
0
0
Garbakos said:
Στον Στέργιο έβαψα και ίσιωσα τις ζάντες.Είδα πιο πάνω να λένε διάφορα παιδιά ότι δεν ηταν και τόσο ικανοποιημένα αλλα εγώ έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα.

Μετά τους έβαλα.Είναι οι γνήσιοι μασπιέδες απο το ST του 14" και μετά.

Κ εγω για στεργιο προοριζομαι.Αυθημερον τις πηρες?
 

Garbakos

Member
Aug 8, 2012
133
0
0
34
Αθήνα
GIANNIS MK7 1.4 said:
Κ εγω για στεργιο προοριζομαι.Αυθημερον τις πηρες?

Οχι δεν τις πήρα αυθημερόν γιατί ειχα άλλες ζάντες πάνω στο αυτοκίνητο μου για να κανω τις δουλειες μου, αρα δεν βιαζομουνα και του ειχα δώσει χρόνο.Αμα όμως εχεις πρόβλημα χρόνου νομίζω οτι μπορείς να μιλησεις με τα παιδια για να κανονισεις να τις πάρεις αυθημερόν.
 

akiz90

MK7
Pro Member
Jul 15, 2014
459
7
18
33
Athens
Μοντέλο
MK7
Ξέρουμε κανέναν που να κάνει καλή δουλειά σε βαφή ζαντών κοντά στο Περιστέρι? Θέλω να αλλάξω χρώμα σε gunmetal γυαλιστερό!

Επίσης τί διαφορές έχει το gunmetal με το ανθρακί ?
 

laDAKIAS

Member
Jul 2, 2010
114
0
16
38
αθηνα
Δύο σετ που έβαψα πήγα στον ντελη! Έκανε πολύ καλή δουλειά και τις έβαψε ολόκληρες!

Τις διαφορές στα χρώματα καλύτερα να τις δεις από κοντά. Σε όποιον πας πες του να σου δείξει δείγματα.
 

Focusman

Pro Member
May 26, 2010
577
0
16
32
Περιστερι
akiz90 said:
Ξέρουμε κανέναν που να κάνει καλή δουλειά σε βαφή ζαντών κοντά στο Περιστέρι? Θέλω να αλλάξω χρώμα σε gunmetal γυαλιστερό!

Επίσης τί διαφορές έχει το gunmetal με το ανθρακί ?
Μπιλιρης Κωνσταντινουπολεως και Πεττας στη διασταυρωση Καβαλας με Θηβων.
Ο πρωτος θα σ ζητησει 160 € για μια τετραδα, αν θυμαμαι καλα.
 

scorpion

Staff member
Elite Member
Vip Team
Ιδρυτής (θα σέβεστε :P)
May 9, 2010
13,982
8
23
38
Πειραιάς
www.fiestamaniacs.gr
Focusman said:
Μπιλιρης Κωνσταντινουπολεως και Πεττας στη διασταυρωση Καβαλας με Θηβων.
Ο πρωτος θα σ ζητησει 160 € για μια τετραδα, αν θυμαμαι καλα.


Άσε τον Πέττα για μένα...


Μπορείς να πας στον Πειραιά (δεν μου έρχεται το όνομά του)έβαψα τις δικαίες μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένος
 

GregoryCorfu

Newbie
Mar 12, 2017
7
0
0
44
Εγινε η αλλαγη στο χρωμα της ζαντας
90ooxj.jpg
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread