Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

tasos18_gr

Original poster
New member
Apr 27, 2013
53
0
6
34
Ptolemaida
Καλησπέρα στην ομάδα!5 υπέροχα χρόνια πέρασαν με το fiestaκι μου και ήρθε η ώρα για το 5ο σέρβις!Το έχει κάνει κάποιος?Γνωρίζεται τι πρέπει να αλλάξω?Έχει τελειώσει η εγγυήση οπότε δεν θα πάει αντιπροσωπεία το αμάξι!Έχω περίπου 50χιλ χιλιόμετρα!Σκέφτομαι για αλλαγή λαδιών,φίλτρο λαδιού,φίλτρο αέρος,φίλτρο καμπίνας,μπουζί και υγρά φρένων!
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
Δεν μπορω να σου απαντησω σχετικα με το service ...απλως ενημερωτικα το δικο μου σαν μεταχειρισμενο που το πηρα(mk6) και προφανως εκτος εγγυησης το πηγαινω στη Ford . ο λογος επειδη γνωριζουν και ειδικευονται στα Ford .
Εκτος αν εχεις δικο σου ανθρωπο εμπιστοσυνης και δεν κοιταει την τσεπη σου οποτε αισθανεσαι και ασφαλης.
Και....ευχομαι να κανεις τα 10πλασια χλμ απροβληματιστα  :)
 

tasos18_gr

Original poster
New member
Apr 27, 2013
53
0
6
34
Ptolemaida
Δικό μου άτομο θα το κάνει το service!Δεν το παώ αντιπροσωπεία γιατί θεωρώ τσουχτερές τις τιμές τους!Βέβαια δεν ρώτησα και πόσο κάνει το 5ο αλλά οσο να πεις θα θέλει 150+ για πλάκα!
 

MadMan

Pro Member
Jun 1, 2018
513
1
18
tasos18_gr said:
Δικό μου άτομο θα το κάνει το service!Δεν το παώ αντιπροσωπεία γιατί θεωρώ τσουχτερές τις τιμές τους!Βέβαια δεν ρώτησα και πόσο κάνει το 5ο αλλά οσο να πεις θα θέλει 150+ για πλάκα!

Λογικα οι αντιπροσωπειες εχουν manual να το πω....που σε συγκεκριμενα χλμ ενημερωνουν τι κανουν στα  service. π.χ στη Honda  εμενα για το scooter μου ειπαν στα 50.000 θελει αυτα ..αυτα και αυτα. και οτι αλλο χρειαστει..οποτε ειναι ευκολο να ενημερωθεις εκτος και αν καποιος
μανιακος θυμαται η εχει κρατησει αρχεια το τι εκανε στα συγκεκριμενα χλμ οποτε να βοηθηθεις πιο αμμεσα...αλλα και παλι....οπως ειπες.....150+ για πλακα  :)
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread