Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Carlos

Original poster
MK7.5
Newbie
Jun 5, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα σε όλη την ομάδα.σκεφτομαι να αγοράσω ένα fiesta 1.5 tdci 75ps.το αυτοκίνητο το βρήκα,με 245000 χλμ,το μοτερ ηχητικά ακούγεται τέλεια.το βάλαμε στο διαγνωστικό και είχε βουλωμένο το dpf,και μια βλάβη ότι είχε χαμηλή πίεση το τούρμπο, κ στο δρόμο κ στο ρελαντί το αυτοκίνητο δεν ανέβαζε πάνω από 3500 στροφές.προφανως μπήκε σε safe mode.λογικα επειδή θέλει αλλαγή το dpf..ο έμπορος είπε ότι εαν το αποφασίσω να το αγοράσω θα μου το φτιάξει όλα παρεμπιπτόντως..είχε κάποιος κάποιο ανάλογο θέμα;
 

Carlos

Original poster
MK7.5
Newbie
Jun 5, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Τι έγινε ρε παιδια;κάποια βοήθεια;
 

JimBala

Rookie
Feb 22, 2021
39
10
8
Μοντέλο
MK8
Φίλε μου καλησπέρα. Η δίκη μου γνώμη είναι να διορθωθούν οολα τα προβλήματα και μετά να συζητάς για αγορά.

Όταν το ελέγξεις εσύ πριν το αγοράσεις, πρέπει να μην έχει τίποτα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Carlos

theoanag

Member
May 23, 2018
112
47
28
Δεν καταλαβα ποιο ακριβως θελεις να αγορασεις το 1.5 δεν εχει 75 μαλων για το 1.4 mk7 αναφαιρεσε,το να το φτιαξει πριν το αγορασεις λογικα ενα καθαρισμο θα κανει στο dpf, για τα χιλιομετρα αυτα ισως χρειαζεται αλλαγη και το κοστος ειναι μεγαλο ,το ιδιο ισχυει και για το turbo.H επισκευη κοστιζει συν οτι αλλο βγει απο τον ελεγχο.Το 75αρι δεν εχει σχεση σε αποδοση με τον 1.6 η τον 1.5 με τους 100 hp .H αποψη μου ειναι να στο τσεκαρει καποιος μηχανηκος που να ξερει απο πετρελαια ,εαν δεν δουλευε σωστα το turbo λογικα θα θελει τσεκαρισμα και η εισαγωγη και η egr και τα μπεκ.
 

Carlos

Original poster
MK7.5
Newbie
Jun 5, 2021
3
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Είναι 2014 μοντ,ο έμπορος είπε ότι θα μου το φτιάξει πριν το παρω..ειδωμεν
 

panos_stp

New member
May 11, 2020
71
13
8
Γενικά οι εμποροι είναι λίγο λαμογια.
Μπορεί να κάνει μαζεματα τόσο ώστε να μην φαίνεται σε έλεγχο και μετά να στα βγάλει πάλι στο μέλλον.
Εγω θα έλεγα να δεις άλλο αμαξι. Αυτό έχει θέματα που πρέπει να ασχοληθείς. Δες κάποιο άλλο, καθαρό, αμαξι ώστε να είσαι πιο ήσυχος.
Αν από την άλλη θες το συγκεκριμένο τοτε πολύ καλό έλεγχο μετά τις επισκευές.

Στάλθηκε από το μουφοmotorola one vision μου
 
  • Like
Αντιδράσεις: Carlos

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread