Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

Darkpain

Original poster
MK7.5
Newbie
Feb 12, 2022
7
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιος που έχει βάλει InterCooler σε ford fiesta 1.5 75hp tdci?
 

Κεραυνός

Hero Member
Top Poster του μήνα
Jan 8, 2016
1,023
153
63
Μοντέλο
MK6
Μηπως εχει εργοστασιακο; αφου ειναι τουρμπο.
 

Darkpain

Original poster
MK7.5
Newbie
Feb 12, 2022
7
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Αν δε βάλεις πρόγραμμα δεν έχει νόημα να βάλεις ιντερκουλερ

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Επειδή θέλω να βάλω πρόγραμμα ρωταω για το ιντερκουλερ
Post automatically merged:

Μηπως εχει εργοστασιακο; αφου ειναι τουρμπο.
Δυστυχώς δεν εχει
 

turbomaniac

Hero Member
May 10, 2010
3,937
82
48
44
Ιωάννινα
Εκεί που θα βάλεις το πρόγραμμα θα σου πει ο κύριος που θα βάλεις intercooler. Κινέζικο ιντερκουλερ που δουλεύει τέλεια παίρνεις με 50 ευρω

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Darkpain

Original poster
MK7.5
Newbie
Feb 12, 2022
7
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Εκεί που θα βάλεις το πρόγραμμα θα σου πει ο κύριος που θα βάλεις intercooler. Κινέζικο ιντερκουλερ που δουλεύει τέλεια παίρνεις με 50 ευρω

Στάλθηκε από το A90 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Το θέμα είναι ότι υο εργοστασιακό ιντερκουλερ από το φιεστα με τα 95 αλογα δρν μπαίνει γιατί είναι οι σωληνωσεις του AC
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα παιδιά υπάρχει κάποιος που έχει βάλει InterCooler σε ford fiesta 1.5 75hp tdci?
Καλημέρα, η τοποθέτηση του εργοστασιακού intercooler από την έκδοση 1.5 tdci 95ps είναι σχετικά εύκολη, τα εξαρτήματα μπορείς να τα βρείς σε κατάστημα μεταχειρισμένων ανταλλακτικών ford.
Θα χρειαστείς: το intercooler-σωληνώσεις-κολάρα-σωλήνα πεταλούδας όπως φαίνεται στο παρακάτω σχεδιάγραμμα και την σωλήνα του κλιματιστικού όπως φαίνεται στην φωτογραφία στο πράσινο πλαίσιο.

image.jpeg

image.jpeg
 
  • Like
Αντιδράσεις: Darkpain and Κεραυνός

Darkpain

Original poster
MK7.5
Newbie
Feb 12, 2022
7
0
1
Μοντέλο
MK7.5
Καλημέρα, η τοποθέτηση του εργοστασιακού intercooler από την έκδοση 1.5 tdci 95ps είναι σχετικά εύκολη, τα εξαρτήματα μπορείς να τα βρείς σε κατάστημα μεταχειρισμένων ανταλλακτικών ford.
Θα χρειαστείς: το intercooler-σωληνώσεις-κολάρα-σωλήνα πεταλούδας όπως φαίνεται στο παρακάτω σχεδιάγραμμα και την σωλήνα του κλιματιστικού όπως φαίνεται στην φωτογραφία στο πράσινο πλαίσιο.

View attachment 1362

View attachment 1363
Είναι σίγουρο ότι χρειάζεται μόνο ο σωληνασ του ΑC η θέλουν όλες η σωλήνες του ac άλλαγμα?
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Είναι σίγουρο ότι χρειάζεται μόνο ο σωληνασ του ΑC η θέλουν όλες η σωλήνες του ac άλλαγμα?
Καλησπέρα, το a/c έχει δύο σωλήνες και αν θυμάμαι σωστά μόνο η μία ενοχλεί. Αν θέλεις τις αλλάζεις όλες.
Στο p.m που μου έστειλες έχω απαντήσει/γράψει το τηλ επικοινωνίας.
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread