Καλώς ήλθατε στο φόρουμ των Fiestamaniacs
Για να μπορέσετε να δείτε όλα τα θέματα και να συμμετάσχετε, παρακαλώ συνδεθείτε ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό.
Σύνδεση

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Έχω ακούσει και από άλλους καλά λόγια για τη BP είναι όντως έτσι ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Κατα την κανονκη λειτουργία ειναι η θερμοκρασια σταθερα 90;
Post automatically merged:

Bp μετρημενο εχει λιγοτερους ρυπους απο ολα τα αλλα θεσσαλονικη αναμεσα σε θεωρητηκα καλα βενζιναδικα
Post automatically merged:

Ελενχος θερμοστατη και φουσκα θερμοκρασιας ψυκτικου, ο εγκεφαλος το βλεπει κρυο και το πνιγει στα πετρελαια, γιαυτο και η συχνες αναπλασεις. Δεν φταιει παντα το dpf.
 
Last edited:

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Κατα την κανονκη λειτουργία ειναι η θερμοκρασια σταθερα 90;
Post automatically merged:

Bp μετρημενο εχει λιγοτερους ρυπους απο ολα τα αλλα θεσσαλονικη αναμεσα σε θεωρητηκα καλα βενζιναδικα
Post automatically merged:

Ελενχος θερμοστατη και φουσκα θερμοκρασιας ψυκτικου, ο εγκεφαλος το βλεπει κρυο και το πνιγει στα πετρελαια, γιαυτο και η συχνες αναπλασεις. Δεν φταιει παντα το dpf.

Είναι σταθερά λίγο κάτω από 90


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Στην αντιπροσωποια θα το δουν ευκολα , αρκει να ξερουν.
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Στην αντιπροσωποια θα το δουν ευκολα , αρκει να ξερουν.

Εδώ είμαι αυτή τη στιγμή στην αντιπροσωπεία και κάνουμε αναβάθμιση που μας έχει πετάξει το σύστημα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Εδώ είμαι αυτή τη στιγμή στην αντιπροσωπεία και κάνουμε αναβάθμιση που μας έχει πετάξει το σύστημα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πες τους να σου αλλαξουν φουσκα θερμοκρασιας ψυκτικου υγρου. Το ανταλλακτικο παει κομπλε μαζι με θερμοστατη και διακλαδωτηρα. Ας το περασουν εγγυηση με την δικαιολογια διαρροη θερμοστατη.
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Πες τους να σου αλλαξουν φουσκα θερμοκρασιας ψυκτικου υγρου. Το ανταλλακτικο παει κομπλε μαζι με θερμοστατη και διακλαδωτηρα. Ας το περασουν εγγυηση με την δικαιολογια διαρροη θερμοστατη.

Μου είπαν ότι έχει 3% καύσιμο μέσα στο καρτερ


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Αντιδράσεις: turbomaniac
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Μου είπαν ότι έχει 3% καύσιμο μέσα στο καρτερ


Sent from my iPhone using Tapatalk
Να τους πεις οτι η οδηγια της ford ειναι η σταθμη λαδιου στα 2/3 του max. Αν βγαλουν τα λαδια και τα μετρησουν θα ειναι 4.4 λιτρα και οχι 3.8 αρα εχεις 600ml πετρελαιο. Το βιβλιο οδηγιων γραφει οτι τα λαδια δεν πρεπει να ειναι πανω απο το max.
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Να τους πεις οτι η οδηγια της ford ειναι η σταθμη λαδιου στα 2/3 του max. Αν βγαλουν τα λαδια και τα μετρησουν θα ειναι 4.4 λιτρα και οχι 3.8 αρα εχεις 600ml πετρελαιο. Το βιβλιο οδηγιων γραφει οτι τα λαδια δεν πρεπει να ειναι πανω απο το max.

Φίλε μου έχεις fb να σου στείλω δυο εικόνες από το δείκτη μου να μου πεις γνώμη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Φίλε μου έχεις fb να σου στείλω δυο εικόνες από το δείκτη μου να μου πεις γνώμη ;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Δεν εχω, μπορεις να τις ανεβασεις εδω. Ο δεικτης λαδιου αναμεσα στο min και max στα 2/3 της αποστασης εχει μια βουλα, ενα κυκλο. Εκει πρεπει να ειναι η σταθμη λαδιου και οχι στο max ουτε πανω απο το max.
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
Δεν εχω, μπορεις να τις ανεβασεις εδω. Ο δεικτης λαδιου αναμεσα στο min και max στα 2/3 της αποστασης εχει μια βουλα, ενα κυκλο. Εκει πρεπει να ειναι η σταθμη λαδιου και οχι στο max ουτε πανω απο το max.

Εκεί είναι απλά και λίγο πιο πάνω σε ένα σημείο πιάνει λάδι και είναι μάλλον το θάλαμο που μπαίνει καο βγαίνει η βέργα επειδή ακουμπάει εκεί μάλλον λαδώνεται


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

AweSome

New member
Jul 15, 2019
75
1
8
32
ΧΑΝΙΑ
c80b9527bd8549cb064043c4361d6ffc.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

thanos13

Member
Feb 27, 2013
200
42
28
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα,το δικό μου έχει ανεβασμένο ρελαντί σαν να κάνει ανάπλαση κάθε 70-80 χιλιόμετρα,όταν συμβαίνει αυτό παρουσιάζονται και σκορτσαρίσματα.Επίσης θερμοκρασία δεν παραμένει σταθερή κοντά στους 90 αλλά πέφτει στους 70 με χαμηλό φορτίο.Απο καύσιμο έχω δοκιμάσει shell,bp ultimate και elin crystal απο αξιόπιστα πρατήρια με τα ίδια αποτελέσματα στη συμπεριφορα του κινητήρα.
 
Oct 19, 2021
272
94
28
Μοντέλο
MK8
Καλησπέρα,το δικό μου έχει ανεβασμένο ρελαντί σαν να κάνει ανάπλαση κάθε 70-80 χιλιόμετρα,όταν συμβαίνει αυτό παρουσιάζονται και σκορτσαρίσματα.Επίσης θερμοκρασία δεν παραμένει σταθερή κοντά στους 90 αλλά πέφτει στους 70 με χαμηλό φορτίο.Απο καύσιμο έχω δοκιμάσει shell,bp ultimate και elin crystal απο αξιόπιστα πρατήρια με τα ίδια αποτελέσματα στη συμπεριφορα του κινητήρα.
Καλησπέρα, τα σκορταρίσματα και το oil dilution σχετίζονται άμεσα, πρέπει να ελένξεις τη φούσκα θερμοκρασίας ψυκτικού και τον θερμοστάτη, σαν ανταλλακτικό πάνε μαζί σετ με διακλαδωτήρα. Η στάθμη λαδιού ειναί πάνω απο το max;
 

Κάντε σύνδεση ή δημιουργήστε έναν λογαριασμό για να μπορέσετε να απαντήσετε.

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε μια απάντηση.

Δημιουργία λογαριασμού

Ανοίξτε έναν δωρεάν λογαριασμό. Είναι αρκετά απλό !

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Κάντε σύνδεση

Users who are viewing this thread